Ayrıldıktan Sonra Asla Yapmamanız Gereken 5 Temel Hareket

1. Sürekli ne zaman dönecek, birleşmeyecek miyiz, acı çekiyor mudur diye düşünmeyi bırak. Ümid edeceksen ayrılma, ayrılacaksan ümid etme.
 2. Sosyal medya hesaplarından engelleme. Dikkat ettim genelde haksız olan taraflar engelliyor. Ne gerek var karşıdakine böyle bor hareketi reva görmeye? Tamam sana bakmasını istemiyorsan çıkar gitsin, paylaşımlarını da gizle yeter. Ha sen kendine mani olamayıp bakıyorsan profiline onu da dert etme, başta olur öyle zamanla soğur kalbin. İradeli ol kendine zaman ver gör bak bir müddet sonra elin bile gitmeyecek adını yazmaya. 
3. Eşyaları geri yollama. Onlar senin yaaa. O zamanlar hissedilen güzel duygulara ithafen yollama. Karşı tarafa çöpünü bile istemiyorum demen için buna gerek yok. Eğer aldıkları sende yara açıyorsa at çöpe, ona da bas bas bağırma attım diye. Aldıklarını kullanırsam ne düşünür diye de tasalanma, ne düşüneceği mühim değil, mühim olsa yanında olurdu. Ayrıca ne yaparsan yap zaten insanlar düşünmek istediklerini düşünürler.  
4. Çirkinleşme. İyi kötü onlarca hatta yüzlerce an yaşadınız birbirinize destek oldunuz. İnsanı insan yapan 2 şey vardır: hayâsı ve saygısı. Önce kendine, sonra karşısındakine saygısı. Senleyken çok ahlâklıydı da şimdi mi ahlaksız oldu? Yapma! 'Sevdiğim' dediğin kadının ahlâkına bile dil uzatacak kadar karaktersizleşme. Küfretme. Küfür genelde insanın kendisine değil ailesine edilir. Onla yaşadın lafın gelişi de olsa ana bacı katmanın anlamı ne? Çok büyük terbiyesizlik, büyük irade ve edep yoksunluğu.
5. Kıskandırma. Bir insanı kıskandırmak ne kaybettiğini görmesine değil senden tiksinmesine neden olur. Geri dönmesini istiyorsan hele bu yola hiç girme, bu yolun geri dönüşü yok çünkü. Sadece soğur. Ben bunu mu sevmiştim der. Evet pişman olur ama sadece sana değer verdiğine. 
     Ve son olarak hayatına birini almak içim acele etme. Kaçmıyor ya insanlar. Bekle, kalbin yaralarını sarıncaya, içinde eskisinden bir şey kalmayıncaya dek bekle. İki tarafa da haksızlık etme. Unutma; çivi çiviyi sökmez aksine daha derine iter..
     Aşka, sevgiyle, mutlulukla kalın..

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.