Bir Yerde Bir Yanlış Var Ama Ne?

     Çok güzel hayallerim vardı benim. Öyle pahalı evler, arabalar, takılar, lüks bir yaşam, beyaz atlı prens, sonsuza dek mutlu yaşamışlar falan değil. Uçuk şeyler değil. Olabilitesi mümkün böyle normal, aslında küçücük şeyler. Yani nasıl oldu da hiç biri olmadı tüm kapılar yüzüme tokat gibi çarptı gerçekten anlayabilmiş değilim.
     İyi sandığım bir ilişkim vardı, tanıdım sandığım bir adam. Aşkın her şeye yeteceğini zannederdim. Biraz toz pembe bakıyordum hayata orada biraz bende de suç var gibi kabul. Ama iki insan birbirini severse hiç mani olmaz, birbirlerini kırmazlar, tartışmazlar niye tartışsınlar ki diye düşünürdüm. Tırnak uçlarıma dek kırıldım..
    Üniversiteyi çok zor bir şehirde okudum siyasetin kavganın dışlamanın çok yoğun olduğun bir üniversitede. Hayatımda hiç görmediğim şeylerdi bunlar benim. İnsanlar kardeşti ya benim için kimse kardeş demedi orda bana, yüzlerce insandan sadece birkaçı. Adaletli bir not dağıtımı hatta sayfalarca yazdığın -kitabı hatmettiğin halde- sınav kağıtlarının üstünde kocaman bir sıfır görebiliyordun. Ama sorun değildi kolay olanı herkes yapardı ben zor olanı yapmalıydım. Ne de olsa okul bitince işim hazırdı atanırdım ya da girerdim bir yerde işe iyi bi puanla bitirmiştim okulu sınavlarım da iyiydi. Ama olmadı atamalarım kapandı memuriyetler de çook yüksek kapattı sanırım ki iyi bir puanla giremedim.
     Bekledim bekledim bekledim.. Neyi beklediğimi bilmeden bekledim. Hayatım 2 senede tepetaklak oldu. Hayallerim vardı benim, hep aynı şeyi söyledim. Benden çook alçak puanı olanlar bir katakule yapıp girdiler. Ben yapmadım, yapamazdım. Mesleğimi yapmak için bekliyorum çabalıyorum diye iş beğenmiyor dediler arkamdan yeri geldi yüzüme dediler. Daha 24 yaşında niye evlenmiyorsun evde mi kaldın dediler. Dediler de dediler. Bitmedi, bitmedi benle dertleri, ben bittim onların dertleri bitmedi işte, bitmedi!…

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.