Bugün Ne Okudum

     Kitapçıda yine tüm kitaplara yiyecek gözüyle bakıp hangisini kucaklayıp gitsem derken Ahmet Batman"ın Bana İkimizi Anlat kitabına rast geldim. Karar verme zorluğu yaşarken Ahmet Batman'ın bana ikimizi anlat kitabını gördüm. Kapağı mavi kırmızı şirin mi şirin ismi de gayet dikkat çekiciydi almalıyım dedim hemen. Ve arkasında beni mest eden şöyle bir cümle gördüm 'Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar'
a
Cidden öyle midir,diye düşünürken kitabın içindekilere merakım daha da arttı hemen okudum. Sonunu merak ettiğimden bitene kadar bırakmadım, bırakamadım. Kadınların hasret olduğu adam var bu kitapta. Rüzgar ismiyle hayat bulmuş. Bir kadını geçmişinde bugününde geleceğinde her zaman her koşulda seven bir adam. Beklemeyi, sabretmeyi bilen bir adam. Sevdiğinin başkalarıyla olduğunu görmesine rağmen onu karalamayı bırak o da sevebilir diye düşünüp ona saygı duyan mutlu olmasını isteyen tüm huylarına ve ona çektirdiği acılara rağmen o kadını sevmekten bir an bile vazgeçmeyen bir adam, adam gibi adam. Aşkın en saf en masum ve en can acıtan yanını okuyorsunuz kitapta.

      Dürüst olmak gerekirse öyle çok büyük bir edebi değeri olan bir eser diyemem. Sadece size sizi anlatmış, bir arkadaşınızla sohbet ediyormuşsunuz gibi hissetmeyi seviyorsanız mutlaka alın diyebilirim. Okurken sıkılmazsınız her cümlesi sizi cezbetmez belki ama bazı cümleleri var ki tam nokta atışı, işte ben, iste benim hayatım, tıpkı ben yazmışım gibi dersiniz. Kitabın daha farklı bitmesini isterdim açıkçası, on beşinci bölümden sonrası daha farklı olsun karakter bizi şaşırtsın istedim ama napalım yazar böyle uygun görmüş böyle de güzel :-) Ben genel olarak beğendim 10 üzerinden 6 veriyorum şahsen, keyifli okumalar :-)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar