Devlerin Savaşı : Orkid & Kotex

     Evet bugün bu yazıyı yazmam gerektiğini düşündüm çünkü epeydir kadınlar arasında bu soru uluslararası bir sorun halime geldi. Bazı kadınların bünyesi hassastır malum. Bu sebeple en ufak şeyden bile alerji olurlar. Bunlardan en kötüsü ve korkuncu sanıyorum ped alerjisidir. Sürekli tekrarlanan bir durum da olduğundan iyileşme süreci pek mümkün olmuyor. Alerjinin en büyük nedeni öncelikle başta bahsetiğim gibi kişinim bünyesi sonra da kalitesiz daha doğrusu naylonumsu ped kullanımı. Piyasadaki pedlerin çoğu da malumunuz epey naylonumsu ve sağlıksız. Basit gözüken ama dikkat etmeyince hayat standardımızı fazlasıyla olumsuz yönde etkileyen bu durum için iki marka arasında karşılaştırma yapmayı bir borç bilirim. 

     Öncelikle Orkid yılların markası olması sebebiyle insana fazlasıyla güven veriyor. Emiciliği tartışılmaz, kullanan kimseden parçalanma, dağılma gibi şikayetler duymamışsınızdır. Ama yürürken çıkardığı o haşır huşur sesler yok mu, insanı çileden çıkarır, aceba çevremdekiler de sesi suyuyor mu diye insanı dehşet bir endişe içine sokar durur. Bir de kullananlardan duymuşsunuzdur en çok alerji yapan peddir naylonumsu yapıya sahip olması nedeniyle. Kotexe gelince, tıpkı reklamlarda dediği gibi pamuksudur ciddi ciddi. Pamuksu değil hatta ciddi ciddi pamuk. Bu nedenle alerjiye falan neden olmuyor. Eskiden yapışkanıyla ilgili şikayetler varmış sanıyorum şimdi o sorun düzeltilmiş olacak ki artık öyle şikayetler duymuyorum. Parçalanma, dağılma problemleri de yok bakın genelde pedler için parçalanıyor gibi yorum yapanlar gün boyu aynı pedi takan hijyene dikkat etmeyen kadınlardır. 3-4 saatte bir değiştirmediğiniz her ped yırtılır ve parçalanır. Azıcık temizliğe dikkat edin hiç bir sorun kalmadığını göreceksiniz. Öyle insanlar tanırdım ki özel günlerinde yanlarına yaklaşamazsınız. Böyle insanlar malesef çok. Neyse. O yüzden ben tarafsızca ikisini de yazdım bu savaşı havada karada Kotexin kazandığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, bana güvenin. :-) Artık her yerde bu soruyu duymaktan ya da kararsız kalmaktan sıkıldıysanız bu yazı fikir versin istedim. 

     Bir de yıkanabilir kadın bezleri çıktı şimdi. En sağlıklısı oymuş sıfır kimyasal sıfır alerji. Fakat kadınlar şimdi kadınlar sosyal hayatta daha aktif o yüzden kumaş ya da bez kullanma konusunda haklı olaram endişe duyuyorlar. Ama siz ben uğraşabilirim güvenirim yeter ki en sağlıklısı olsun derseniz bu sizin için en iyi seçenek olur tabi ki :-) Her yerde bulamazsınız ama sadece internette belli sitelerden temin edebilirsiniz. Benden bu kadar umarım hemcinslerime biraz olsun faydalı olabilmişimdir. :-)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar