Duygu Yogunlugu Demisken

     Duygu yoğunluğu demişken aklıma gelebilen tek insan benim. Evet, kendim. Bir insan duygularını ancak ve ancak bu kadar yogun yasayabilir. Öfkelendigimde mesela sinirden çılgına dönüyorum ufacık bir şey ama benim önemsediğim bir şeyse Allaaaah yazık çevredekilere. Kızım bi sus bi öfkene hakim ol kimseyi kırma zaten 10 saniye sürecek de mi sonra gecip gidecek. Ama yok ille o 10 saniyede kırabildiğim kadar insanı kırıyorum. Psikologların dedikleri geliyor aklıma öfkelendiğinizde 10'a kadar sayın falan. Zırva, yeminle zirva bunlar ben saydığımda daha çok sinirleniyorum. 

     Aşık olmak mesela. Dünya üzerinde kendimden daha çok seven ve ikili ilişkilerde karşısındakini daha çok düşünen bir insan daha tanımıyorum. Aşık olunca dünyanın en aptal en fedakar en psikopati oluyorum ya. Bir şey alacam ya mutlaka ama mutlaka iki tane alıyorum, senin neyine gerek al kendine işte. Yemek yediğimde güzel bir şey yiyosam aceba sevdiğim adam aç mi diye kendime o yemeği zehir ediyorum. Napacan aç mi zıkkımın pekini yesin, sen hiç böyle saçma sapan düşünen gördün mü, koca koca adamlar isteyen istediği her şeyi yer her şey insanın elinin altında bu devirde zaten. Özel gün mü var aylar öncesinden düşün dur ki farklı olsun. Al bi çorap git nolmus sanki düşünmen yeter. Ama yoook ille bu kafa patlatılacak fedakarlik yap devamlı alttan al anlayışlı olmaya çalış görmezden gel olgun olacam diye tüm her şeyi yüklen sonra da patla. Yeminle kendim diye demiyorum ama büyük aptallık. Bırak ya kimsenin sorumluluğunu alma anne misin sen arkadan topluosun her şeyi. Kocaman adamlar artık bu yaştan sonra aşık olacağımız adamlar sevmeyi bilsin bir zahmet, sen mi ögreteceksin sevmeyi saymayı o yaşa kadar öğrenemeyenlere. Bilmeyen adamlara yanaşmayacaksın ama yok melegim ya anacım herkesi düzeltmem lazım, saf halim elimde sihirli değnek taşıdığımı sanıyorum bazen herhal. Napıyorsun diye tokatlıyorum bazen kendimi ama olmuyor ille bi yamuk varsa düzeltmeye çalışıp  fitil olacam. Anası babası eğitmemiş kendi halinden memnun acziyetini farkinda bile değil bırak kalsın , öyle insanlara bbesleyebileceğin tek his acıma duygusu olmali. Ne el atıp kendi hayatını mahvediyorsun, saçmalik yemin ederim. Kendinden taviz ver, hatta kisiliğinden taviz ver ee nolacak? Aşk bu değil ya valla billa aşk katlanmak değil kendine uygun olanla mutlu olmak. Seni mutsuz eden şeyi aşk niye nitelendirmekten vazgeç. Erkekler nankördür dünyayı versen yıllarca emek etsen bir gramını görmezler, kendi hatalarını bile sana yüklerler öyle nankör öyle hoyratlar.
     Arkadaşlıkk konusuna hiç deginmesem mi dedim bi an ama kıyından köşesinden söyliyeyim iki kelime madem. İlk intiba çok önemli bence. Bi insana bakıyorum ve ilk gördüğümde ne hissettiysem yüzde yüz çıkoyor o. Bir bakıyorum naparsa yapsin karşı taraftan hoslanmıyorum sonra samimi  oluyorum kanka oluyorum dost oluyorum puf çıkıyor defosu. Neden o ilk zamanki hissime uymamışım diyorum kendi kendime, al sana kanka al. Bir de güveniyorum amanlar amanlar sanki ahirete kadar gelecek benle. Yedir içir gezdir ee noldu elde ne var sıfıra sıfır elde var sıfır. Kocaman bir dana gözü.
     Mutlu olduğum zaman da aynı. Önce dans ediyorum sakince. sonra anlamsızca tepiniyorum. Oynamak demiyorum ona tepinmek diyorum, dalağım şişene dek tepiniyorum. Neden? Neden yok seviniyorum güyya. Sonra kendimi ödüllendirmek adına saçma sapan şeyler yapıyorum mesela bi kere 4 dondurma yemiştim pespeşe 15-20 gün faranjitten çektim, fenalaşıyordum nerdeyse volume nerdeyse sıfırda yasam savaşı verdim. Saçma sapan insanlarla sevincimi paylaşıyor dost düşman çogunlukla da gözcü düşmanlarım vardır ama yine de duramam her defasında paylaşırım mutluluğumu sonra bi göz değer değişiverir şapa otururum. 
     Üzülünce de böyle ciğerlerim çıkacak gibi hissederim. Genelde depresyon olayım şöyledir depresyona 10-15 dakikalığına girerim sonra dikkatim dağılır eğlenecek şeyler bulurum ama o 10 dakikada beynimi hallaç pamuğuna çeviririm.
     Cesaret kısmına gelmek istemiyorum.Bazen asiri bi cesaret gelir deli cesareti midir nedir anlatsam bu konuyu roman olur 2 metrelik bi adam trafikte üstüme gelse ziplayio tokati yapıştıracak kadar manyakça bir cesaret o kadar diyim ben. Daha sonra dank ediyor kendi kendime kuzucum napıyorsun sen az geri çekil politik ol falan diyorum ama nafile. Su çenem var ya çenem ne çektim bundan ille doğrucu davut olacam bik bik söyliyecem herseyi içimde kalmasın diye diye milleti şişirdim 😂
     Sevgili hayat daha az tepki verebileceğim ve duygu yoğunluğu yaşamayacağım bir sakinlik bahşedersen bana çok şahane olur. Yoruluyorum, cidden. 😀
Duygu Yogunlugu Demisken Duygu Yogunlugu Demisken Reviewed by Ahsen Simsek on Ekim 01, 2015 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.