İnternetten Para Kazanma Maceram

1. Askwitty : Öncelikle bu sitenin işleyişi şöyle; soru sordukça ve diğer üyelerin sorularını cevapladıkça para kazanıyorsunuz. Sitede çok fazla üye olmadığından cevaplanacak soru sayısı da az oluyor. Üstelik soru/cevap başı ücret de çok düşük. Ben 400 soru sormama ve bir sürü de cevaplamama rağmen 2.6 $ ancak biriktirebildim. Alt limit 6 $. Değmedi bıraktım. 

2. Tsu : Bu siteyi kullanan epey fazla. Aynı facebook gibi, facebookun para ödeyen versiyonu diyebiliriz. Günlük en fazla 20 fotoğraf paylaşma hakkınız var. Fotoğraf, video ya da durum gibi istediğiniz paylaşımı yapabiliyorsunuz. Paylaştıkça ve başkalarınım paylaşımlarına yorum yaptıkça paranız kasanızda birikiyor. Alt ödeme limiti 100 $. Verdiği ücret o kadar düşük ki bana göre ben 1 ay boyunca uğraştığım halde ancak 3.5 $ kazanabildim. Baktım olmuyor bıraktım.
3. Youtube hesabına adsense bağlamak : 2 kez Youtube hesabı açtım özgün içerik paylaşmama rağmen ban yedim. Sinir olduğumdan bıraktım.
4. Clashot (Android) : Bu uygulama yüklediğiniz fotoğrafları satmanızı vadediyor. Ben 4-5 adet özgün fotoğraf yükledim neden bilmiyorum üyeliğim onaylanmadı.
5. Let go (Android) : Let go ikinci el eşyalarınızı satabileceğiniz bir android uygulaması. Uygulamanın iyi yanı cevrenizdeki insanların paylaşımlarını öncelikli olarak size göstermesi. Ben buraya beğenmediğim yeni eşyalarımı ve 2.el eşyalarımı birlikte koydum. Satan bir iki kişi gördüm. Cüzi miktar belirlememe rağmen yine de satamadım. 
6. Onlira.com : Bu siteyi internette gezerken tesadüfen gördüm ve üye oldum. Sitede her şey ismi gibi on lira. Buraya da el emeklerimi ve bir kaç ürünümü koydum. 1 ay boyunca ürünler onaylanmadı. Onaylanacak da satılacak da ölme eşeğim ölme dedim kendime. Onu da öyle bıraktım.
7. Snapwire (Android) : Bu uygulama da koyduğunuz fotoğrafların beğenilip satılmasını sağlıyor. Satan ve bayağı iyi kullanan var. Ama ben fotoğraf konusunda epey iyi olmama rağmen tek bir fotoğraf bile satamadım. Varın gerisini siz düşünün.
8. Wallapop (Android) : 2.el eşyalarınızü satabileceğinizi iddia eden bu uygulama da aynı let go gibi hayal kırıklığım oldu. Satamadım bu uygulamadan satan hic kimseyi duymadım yalnız. Varsa da ben bilmiyorum.
9. Bounty : Gezerek belli görevleri yerine getirip para kazanabileceğiniz bir uygulama Bounty. Yaptığım 3 görev reddedilip 2 görev de 2 hafta sonra onaylandıktan sonra sinir oldum programa. Zar zor alt limit olan 30 tlyi biriktirdim ki.para çekerken Kimlik numarası istemesi üzerine ondan da feragât etmek zorunda kaldım. Güvenemedim çünkü.
10. Netlioo : Bu site sosyal medya hesaplarınızdan reklam paylaşarak para kazanmanızı sağlıyor. Benim reklam paylaştığım tüm sosyal medya hesaplarım spam nedeniyle kapandı. Twitterımı geri almak için çok uğraştım ama her seferinde kapandı. Bıraktım ben de. Üstelik sosyal medya hesaplarımdan da oldum durduk yere. :-(
     Sonuç : Hepsinde başarısız oldum. Hala parasızım. Sanırım para beni sevmiyor. 

6 yorum:

 1. Her şeyin zamanı var . İnşaAllah en yakın zamanda tüm isteklerine kavuşursun canım. içten samimi paylaşımların çok hoş. izlemeye aldım. Bana da beklerim. sevgiler... sebnemledikis.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çook teşekkür ederim çok sevindim bu yorumunuza mutlaka takip edeceğim :-)

   Sil
 2. yazı yazarak para kazanmayı deneyebilirsin... 250 kelimelik yazı başına 2-3 tl ödeniyor.. günde 20 yazı=50-60 tl, ayda 600 yazı = 1000-1200tl.... ulaş bana; anlatayım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O neymiş öyle tamam denerim öyle bi kazanç olursa burayı terk eder orda yazarım artık ahahah

   Sil
  2. Bu konu hakkında bilgi alabilirmiyiz askerizde az cok haşlıgımızı cıkaralım bu numaradan bilgi verebilme imkanıniz varsa cok memnun olurum 05452600960

   Sil
 3. Let go dan ürün sattım. İşe yarıyor. Hala iki üç ürün var talep geldi cevap vermedim :D Önce inanmak gerekiyor satış ile ilgili konularda diğerlerini kullanmadım.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.