Header Ads

Ter Kokusuna Doğal Çözümler

     Ter kokusu yazın ciddi bir sorun teşkil eder. Eğer temizliğinize önem vermezseniz hem kendinizi hem çevrenizi rahatsız edersiniz. Toplu taşıma araçlarına bindiğinizde oluşan ter lekesi ya da kolunuzu kaldırdığınızda yayılan o felaket koku çevrenizdekileri perişan eder. Bu konuma düşmeyi eminim kimse istemez. Bunu için yapılması gerekenlerden bahsedeceğim. 

     Öncelikle kadın ya da erkek farketmez tüy sorununuza çözüm bulmalısınız. Erkek adam tüylü olur ya da amaaan nolacak gibi düşünceleri bırakın. Kadın için de erkek için de tüy pisliktir, kötü görüntüsünün yanında yaydığı felaket kokuyla karşı cinsin hatta yakınlarınızın sizden uzaklaşmasına neden olur. Nedense günümüzde erkekler kadınların en ufak kusurlarına bile kulp takıp onları yererken kendi temizliklerinden aciz olmaları onları rahatsız etmez. Sanırım kadınların bu konuda ne kadar hassas olduğunu farkında değiller zira kadınlar için güzel kokan bir erkek diğerlerinden 10-0 öndedir.

     Şimdi bu konuda neler yapabileceğimizden bahsedelim. Temizlik dedik zaten, belli periyotlrda koltukaltı temizligi yapmalısınız ki bu mümkünse jiletle değil kökten alım yöntemleriyle olmalıdır. Lazer de sizin için uygun bir çözüm olabilir.

     Genelde tercih edilen en kesin çözüm roll on kullanmaktır. Fakat son zamanlarda uzun süreli roll on kullanımının ter bezlerini tıkayarak deri ve göğüs kanserine davetiye çıkardığını her yerde okuyoruz. Bu risk de bizi doğal çözüm yolları üretmeye yöneltiyor. Doğal çözümlerin ilki limon suyu. Evet, limon suyu cildi koku yapan bakterilerden uzak tutar üstelik uzun süreli kullanımda tüylerinizin azalatak zayıflamasına neden olur. İkincisi karbonat. Duş aldıktan sonra ıslak koltuk altınıza sürdüğünüz karbonat 24 saat boyunca terlemenizi engelleyecektir. Bu yöntem en çok ayak kokularında kullanılır ki faydasını gören de epey fazladır. Limonu karbonatla karıştırarak gece yatmadan da sürebilirsiniz bu yöntem gece boyu terlemenize mani olur. 

     Beslenme düzeninizi biraz değiştirmekle de sorununuzu en aza indirgeyebilirsiniz. Mesela sarımsak, soğan ve kırmızı etin fazla tüketimi ter kokusunu arttırır. Daha az tüketmeye çalısmanız yararınıza olur. Ayrıca her gün adaçayı tüketmek de terlemeyi minimuma indirir. 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.