Anlamadıysam Saçmadır

   

     Mutluluktan ağlamak nedir ya? Mutluluktan ağlayan insanları hiç anlamıyorum valla. Gözyaşı acıyı dindirmek için değil miydi? Mutlu olunca şarıl şarıl nasıl akıveriyor o anlamıyorum ben.
O insanların kodları bozuk falan sanıyordum eskiden, bir rahatsızlık sanıyordum. Ama var böyle insanlar çok ilginç. Mantıksal bir açıklaması yok bilimsel var mı bilmiyorum.
     Lise 1 deyken 500 kişiden sadece 25'i sınıfı geçmişti. Düşünün. Korkunç disiplinli.ve sıkı, ağır bir okulum vardı maalesef. Bizim sınıfta geçen ve zayıfsız olan sadece 4 kişiydik. Sınıf geçenlerin adı okunuyor hocalar tarafından tebrik ediliyorlardı. Şu an yazarken aşırı saçma geldi bana eminim size de saçma gelir de böyleydi yani. Kızın birinin adı okunmuştu geçti diye kalkıp ağlamıştı aşırı mutlu olmuş ondanmış. Benim okundu gittim aldım oturdum. Zayıfsızlık başarı mı bu ne manyaklık. Napıyorsun sen manyak mısın dedim kıza tutamadım kendimi. Alt tarafı sınıf geçtin yani sanki uzayda yer çekimli alan keşfetti haspam. İnsan hayret ediyor. Birkaç kişide daha gördüm bunu aşırı sevinçtenmiş ya düşündüm acaba hayatım boyu çok büyük sevinmedim de ondan mı anlamıyorum ben acaba dedim kendi kendime. Ondan mı bilmiyorum. Ama yok yaaa o kadar da ot gibi yaşamamışımdır herhalde. Umarım yani.
     Çok sevinince oynarım ben hep. Ciddi ciddi oynarım bağırarak şarkı söylerim hatta. Nerde olduğum da mühim değil çiftetelli, horon, mezdeke, lirik ne gelirse artık :D Sıktım bir kaç defa gözlerimi kendimi falan da yok bir damla çıkmadı kötü şeyler düşünmeye çalıştım da o da olmadı insan çok mutluyken negatif düşüncelere odaklanamıyor. Bu konu üzerinde çalışmalarım sürüyor ama nedenini ve bir gün yaşayıp yaşayamayacağımı merak ediyor deniyorum. Siz mutluyken mutluluk emareleri gösterenlerden olun efenim, kafa karıştırmayın, insanı şaşkınlıklara gark eylemeyin. Sevgiler :)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar