Arkadaş Kurbanıyım

     Bir arkadaşım var tam bir sorunlu evet yazıya böyle başlamak istemezdim ama bu kelime yine iyi yani. Neden arkadaşsın o zaman denmeden cevap vereyim, ben arkadaş değilim o benle arkadaş. Üstelik kocası gibi bağlanmış bana.

     Üzülüyorum birini kırınca ben, kıramıyorum da. Neyse efenim bu kız üniversite boyunca fakültelerinde ne kadar bana haber yollamaya çabalayan yakışıklı var hepsini nakavt etti. O arkadaşım gôzüktüğünden önce nabız yoklamaya gelirlermiş o da yok o sana bakmaz şu özelliği sevmez flört etme bıdı bıdı kaparmış hep. Bunu mezun olurken itiraf etti. Mezun olduktan sonra çocuklar bana dedi bunu gerçi bi de onların fakültede bir kaç kişi.

    Neyse efenim bir arkadaşım var benim bu fakültede. O zamanlar tanışıyorduk ama samimi değildik ismen ve simaen tanışıklıktı daha sonra arkadaş olduk işte. Kendisi benim saygı duyduğum seviyeli, düzgün adam gibi bir adamdır yani, arkadaş gibi de bir arkadaş. Kız bana mesaj atmış bu çocukla aranda bir şeyler olsun diye. Şaştım kaldım tabi kısmetime elektro şoklu battaniyeler kapayan kız bana niye böyle bir taleple gelmiş olabilir. Ne diyorsun arkadaşız muhabbetleri geçti tabi arada. Sen git bana sormadan çocuğa ben asılıyormuşum izlenimi ver. Sen ne zaman evleneceksin bizim kız da evli değil birini arıyor sana bu ara mesaj attı mı bilmem ne yazmış. Hiç erkek arayan biri değilimdir hele böyle basit hareketler. Çocuk da hiç sevmez böyle şeyleri çok ciddi seviyeli bir insan. Benle lak diye irtibatı kesti çocuk bir anda ben olayı anlayamadım tabi. Biraz önce itiraf etti kız benim iyiliğim için yapmış. Bana faydası olan düzgün insan zaten çok az şu hayatta ne dediyse artık daha fazlasını bilmiyorum arkadaşımı kaybettim. Üstelik hem rezil oldum hem mahcup. Ben bişey düşünsem zaten konuşurum sen kimsin ki hiç alakasız şu olay.

     Gerçekten insana en yakınları zarar veriyor hep. Bu kızın bana kaçıncı yapışı sayamadım. Kıskançlıktan düdüklü tencereye dönmüş hala aynı hareketler. Bir de benden 5 yaş büyük kız kocaman insan. Akşam akşam canım sıkıldı. Ağlayıp zırlasa da irtibatı kesecem artık. Acilen kiloyla çikolata yiyip Oğuzhan Koç albümü dinlemeliyim. Rezil olduğumda böyle yapar genelde. Kafama kese kağıdı geçiresim var. Aah aah..

Yorum Gönderme

4 Yorumlar

  1. Anlattığın iki kişi de arkadaşın değilmiş ki zaten.. Arkadaş dediğin başkalarından duyduklarına göre hareket etmez. Tanıdıkmış onlar, tanıdık..

    YanıtlayınSil
  2. onun kendine bile saygısı kalmamış ki zaten kendisine saygısı olan bir insan bu denli etrafını kırıp dökmezdi boşver yol ver gitsin bazen insan en iyi arkadaşını bile tanıyamıyor dilerim bundan sonra hep güzel dostluklar kurarsın .....:)

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)