Diyemem..

     Hep iyiyim derim ki ben. Hiç iyi değilim dediğimi hatırlamam. Bazen iyi olmadığım zamanlar da olur ama yine de demem işte. Diyemem kötü insan çok, düşman çok üzülmesin isterim. Bazen ağır yükler taşırım omzumda bak burda yük var diyemem.

     Bazen derin yarıklar taşırım gögüs kafesimin taa derininde. Bak burda yara var diyemem. Diyemem işte. Bazen bir an olur soluğum kesilir gibi olur da yardım et soluğum kesildi diyemem.
     Kimseyi arayıp da ben kötü hissediyorum diyemem. O telefonu üzgünken elime katiyyen alamam. Biri yarama basar da bastın diyemem, gülümserim ki anlamasın da sevinmesin kendi kendine. Ne de olsa yarın iyi olurum ben.

     Herkes derdini anlatır da ben yeter anlatmayın yoruldum dinlemekten diyemem. Hakkım olur da verilene razı gelip hakkım olana hakkımdı diyemem. Dertten dönüp durduğum gecenin sabahında yorgundum, yoğundum derim de uyuyamadım derdim vardı diyemem.

     İnsanlar nankör ya hani çiğ süt içmiş ya hani taa derine inip de gel derinlerimde yük var kimsenin bilmediklerini anlatayım diyemem. Yüzün solgun, yorgun musun uykusuz mu denilince yoo iyiyim derim de günlerce çektiğim migren krizlerinin lafını edemem.

     Sesim çok çıkar benim, aniden parlar aniden söner derler aslında da çıkması gereken yerde çıkamaz da sesim gider en olmayacak yerde çıkar. Gözyaşım da yok ağlayamam ben ağlayıp da şu ekranı bulanık göremem zamanında hor kullanmaktan kalmamış gözyaşım kurumuş öyle diyorlar. İşte ağlayamayan insan içine ağlar diyemem.

     Gece vakti ihtiyacım olursa en yakın dostuma kalkıp gideyim ya da arayayım diyemem. Uyuyordur derim yorgundur derim sabaha hissettiklerim geçer derim. Öyle de olur. Sabah kalkar en güzel gülümsememi asarım yüzüme, iltifatları alırım, herkes gülümseyişimden bahseder ve ben dün alakası bile olmayan olmam gereken güçlü kadın oluveririm.

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. çok güzel bir yazı, sevinç ve umut veren bir tadı var; okuyun iyi gelir gönlünüze...

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)