Kadınlar Abartıyor Mu?

           
     7-8 yaşlarında bir kız çocuğusun. Annen ve çevrende seni seven herkes sana telkinlerde bulunuyor 'yabancıların verdiği hiç bir şeyi alma, kimsenin sana dokunmasına izin verme, sarılma, herkes dersteyken tuvalete tek başına girme'. Sebep? Kötü insanlar var. Çok kötü. 7 yaşında kötü insanları idrak edemezsin ki.
     Pembe pileli eteğin var yeni almışsın yaz ortası asla dışarı çıkarken giyemezsin onu öylece. Kalın külotlu çorap giyilir üstüne şort üstüne etek. Neden? Kötü insanlar var. İdrak edemiyorsun ama biliyorsun hepsi seni kötülerden korumak için.
     Ahlak denen norm senin üstüne kurulu. Hareketlerine dikkat etmelisin etek giyersen asla frikik vermemeli boyunu iyi ayarlamalısın. Hafif meşrep sanılmak istemiyorsan dekolte de giymeyeceksin. Oldu da arkadaşların bir espri yaptı gülme, gülümse yeter. Toplum içindeki kahkahan seni 'ahlâksız yapar, yollu yapar, aranana yapar'(!) Servis şöforleri ile arandaki samimiyete dikkat et, yanlış bir izlenim verme sakın. Bindiğin her takside plakaya bak, geçtiğin yollara dikkatle bak. Otobüslere ve dolmuşlara yalnız binme, yalnızsan da son durağa kalma bir kaç durak erkenden in. Nolacak en fazla yürürsün(!)
     Öyle yürürken insanların gözünün içine içine bakma. Erkekleri cezbetme(!) Önüne çıkan her erkeğe hislerini açıkça söyleme, dokunma, senin ruhsal ve bedensel ihtiyaçların olamaz sakın dile getirme, aklından dahi geçirme sevmeyi. Senin yapman gereken yeni doğmuş bir kuzu gibi ürkek berrak bir süt kadar temiz erkeğini beklemek. Dilediği hayatı yaşamış erkeğini. O sana konuşup konuşmaman gerektiğini, napman gerektiğini, ona itaat etmen gerektiğini öğretecek.
     Açık giyindiğin zaman ahlaksız denilecek kapalı giydiğinde geri kafalı. Flört ettiğinde zaten rahat diyecekler etmeyi reddettiğinde cahil, kimsenin istemediği geri kalmış asosyal ezik. Hayvandan farksız hayat süren kimle nasıl olduğu belli olmayan yabancı kadınlar örnek gösterilecek sana, iyiymişler izlenimi verilecek iyi kalman haksız görülecek. Örnekteki yabancı kadın gibi olursan da eğlenilecek kadın olacaksın gün geçiriyorum diyecekler, öylesine diyecekler, ayrılır ayrılmaz seninle yaşadıklarını başkalarına anlatacaklar görmedin mi çevrenden hiç?
     Sana ne deniyorsa onu yapmak zorundasın. Asla eşinin annesinden iyi yemek yapamazsın mesela bu savaşı baştan kabul et. Sana yaptığı her saygısızlıkta susacaksın, susmak zorundasın o senin eşinin annesi, o büyük, o her zaman haklı. Susmazsan ne biçim aile yetiştirememiş olacak, küstah, saygısız olacaksın, huzurun kaçacak.
     Eşinin giyimine karışmayı aklından bile geçirmeyeceksin çünkü o erkek ve her istediğini giyebilir. Ama sen kısa etek giyemezsin, beyaz pantolon, dar gömlek, dikkat çekici şıkır şıkır elbiseler. Sorgulamayı bırak, giyemezsin işte. Kadına güzel vücut bahşedilmiş ki eşiyle paylaşsın yeter bu kendini nasıl hissettiğin mühim değil.
     Regl olunca trip atma, her erkeğin dilinde aynı cümle 'çok abartıyorsunuz şu regl olayını.' Haklılar. O kendini duvardan duvara vurma isteği gözlerini dolduran ağrı, 3-4 saatte bir değiştirmen gereken naylonumsu rahatsız bir şey, sürekli kendini 'arkamda bir şey var mı' seklinde kontrol ettirme zorunluluğu, korkuyor muyum korkusuyla saat başı üzerine parfüm sıkma seansları, hormonlar yüzünden istemsiz aşırı duygusallık, bel bacak ağrıları, yüzde çıkan kocaman sivilceleri müteakip çirkinleşmiş olma hissi.. Bunlar o kadar basit şeyler ki. Erkekler hayatlarında bir kere sünnet oluyorlar. Tanrım ne korkunç şey. Hep öyle diyorlar ya vardır bir bildikleri. Demek denk öyle düşün sen de teselli olsun ne ki.
     Evlenmedin niye evlenmiyorsun evde mi kaldın evlendin niye çocuk yok? Erkek evde kalmaz ki çünkü çocuk da yapmaz. Bunlar doğanın bahşettiği mükemmel hediyeler. Poşet taşırken bile söylenebilir erkekler sıkılabilir ama sen kadınsın saçmalama 9 ay nerdeyse 1 yıl karnında kocaman bir şey taşıyacak rahat uyuyamayacak, dilediğin gibi gezemeyeceksin, çıkarıp kenara koyma lüksün yok onunla yaşayacaksın, şikayet de etme, bu senin görevin, buna zorundasın! Hamileyim diye öyle kendini salıvermek de yok. Oram çatladı buram şöyle oldu, şişmanladım mı diye düşünmeyi bırak, psikolojinin bozulması o mide bulantıları ayak şişmeleri falan da önemsiz. Erkeğini düşün senin ipinin bağlı olduğu bir merci var aman seni sevmekten vazgeçmesin hep güzel görsün bakımlı kadın diye her fırsatta bağırır ya erkekler bakımlı ol. Onun göbeği almaya tenezzül etmediği kıllarını boş ver sen, selülitin olmasın bir gram kilo alma yağlanma aman soğutma kendinden, kadınlık en birinci vazifen. Doğumdan sonra da eşinin her işini yap aman yemeksiz ve kadınsız kalmasın erkekler ilgisiz kalmayı aksatılmayı sevmez. Dikişlerin mi açıldı, hayata döndün mü bunları geç herkes doğuruyor canım sade senmişsin gibi davranma. Kalk doğrul kendine gel.
     Eşine bir laf gelmesin diye her hareketini kontrollü yaşa. Sakın öyle çiçekler sürprizler bekleme sevgili gibi ne o öyle evlisiniz siz artık. İşinde güzelce çalış evin işini yap adama hizmet et yeter zaten çiçek çikolata düşünecek vaktin olmaz merak etme. Hem adam seni seviyor zaten ne çiçeği iş çıkarma şimdi biraz kanaatkar ol. Eşinle mutlu mesut her şeyini sevmeye çalışarak bir ömür yaşlan. Ömrü vefa etmezse de ondan sonra sakın evlenme. Kudurdu mu derler, ne ihtiyacı var yesin yemeğini otursun derler. Erkek defalarca evlenir onun çekip çevrilmesi ihtiyaçları olur kadın kadındır işte gerek yoktur işine baksındır. Elinin hamuruyla karışmadan itaat mercisini bilerek durması gereken yerde dursun, düzenin ona emrettiklerini yaparak mutlu olmaya çalışsındır, yeterdir.

Yorum Gönderme

8 Yorumlar

 1. Yani:)) canım,yazını zevkle okudum ve öyle bir OHHH dedim ki,herşeyi yazmışsın,tüm kadınlık mecburi hizmetlerini,erkeklerin kaptıkları((nı sandıkları) önceliklerini,tekrarlamama hiç gerek yok ve bu evreleri birebir yaşadım.Ama o** Kocası öldükten sonra ne gerek var,öyle köşede otursun,bu defa çocukların,ya da torunların eğlencesi olsun***gibi bana da yapılan göndermelere öyle sıkı bir tekme attım ki,efeler gibi sevdim de.Artık uyandık,ama yazdığın tavsiyeleri ya da nasihatleri,biraz daha sert versiyonu ile gençliğimizde nasibimizi almışlıktan iyi bilirim.Çook güzel işlemişsin kutlarım seni yavrum.Ece ablanız.Sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ece abla beğendiğine çok sevindim umarım hep sevgi seninle olur teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Yine muhteşem yine akıcı! Her cumlesine katiliyorum. Agziniza sağlık...

  YanıtlayınSil
 3. işte kadınlık bizim ülkemizde maaalesefff bundan ibaret kalemine sağlık gayet güzel yazmışsın sevgiler

  YanıtlayınSil
 4. Blogunuzu takibe aldim bloguma beklerim

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)