Niye Böyle Oluyor Ki Acep?

     Yazana dek onlarca kez sildim sildim yazdım. Yine de elimde olan mantıklı tek cümle yok :-D Kafam o kadar karışık o kadar yoğun ki. Böyle zamanlarda nedense kafamı aydınlatacak bir yol da hiç bulamam, daha beter karman çorman olur. Aklımda çok şey var aslında gün boyu şunu da yazayım bunu da yazayım diye düşünüp durdum.
     Eve gelir gelmez beynim sabah düşündüğüm konularla o kadar dolu oluyor ki her şey birbirine giriveriyor bir anda. Salçalı ekmek anlatırken flormar 319 nolu ojeye geçiriyorum. Kafa geçince kalem de geçiveriyor doğal olarak. Beynimin içinde aşure malzemeleriyle makarna sosu yapılmış gibi. Hangi cümlenin hangi konuya ait olması gerektiğini bile kestiremiyorum. Bu sıralar her şeyi aynı anda yapmaya çalıştığımdan mıdır bilinmez beynen ve ruhen hallaç pamuğuna dönmüş durumdayım. Sağlam bir tatile ihtiyacım var a dostlar. Aralığın ilk haftası İtalya'ya gidecektim güya. Gezerken bir de oraları tanıtırım diye de düşünmüştüm. Ama nerdee. Ne zaman sağlam bir tatil planlasam bir şeyler çıkıyor ve erteleniyor. Hayat beni yoruyor ama katiyyen tatil yapmama müsaade etmiyor. Taş devri kıyafetleriyle ya da bir kaç yaprakla kimsenin olmadığı bir adaya kaçasım gelmiyor değil. Ne yiyeceğim be orda bile geçim derdi var diyorum kendi kendime. Bu parayı, sınavları, sorumlulukları, işi gücü bulan adamın kökü çıkmasın e mi? Ne güzel bakır taslarda yemek yerdim ben ihtiyaca göre de takas ediverirdik eşyaları işte. İki ekmek bir yumurta neyimize yetmez hem. Tek tip de giyinsek olurdu hani diğer kadınlar gibi öyle yersiz takıntılarım yoktur. (Yalanın dik alası)
     Ay şimdi bağıracağım. Biri hayatımı düzene sokabilir mi? Okumam gereken 10 kitap, yazmam gereken 30 yazı, çözmem gereken yüzlerce soru, kritiğini yapmam gereken arkadaş sıkıntıları, şu stresimi atmak için böğürebileceğim rehberden bir adet arkadaş seçimi, yaşayabilmek için yapmam ve yemem gereken akşam yemeği, umudum az olsa da alanımla ilgili zerre fire vermemek için saatlerce çalışmam gereken bir sözlü mülakat ve yüzlerce iş. Adıma başvurulmuş cupcake kursunu hiç demiyorum. Nefret ederim yemek yapmaktan ben yaa. Cupcake severim ama kim sevmez ki. Yemeyi severim ama, her şeyi yemeyi üstelik. :-D Yiyiciyim ben tüketmek için yaratılmışım adeta üreticilik kanımda yok. Neyse işte benim durum böyle, dinlenmek için zaman kollamaktayım. Takip ettiğim şahane bloglar var. Şansımı onların güzel yazılarını okumaktan yana kullanmak istiyorum. Siz yazın ben keyifle okuyayım, en güzel bir şey :-) Sevgiler

Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. O kadar iyi anlıyorum ki bu ruh halini anlatamam. Ben de bir süredir hiç kafamı toparlayamıyorum. Yapılacak bir sürü iş güç beni bekliyor, bir dağınıklık bir kararsızlık...Okunacak kitaplar, izlenecek filmler, gidilip görülecek yerler derken hiçbirini de yapamıyorum üstelik. Kendimi iyi hissetmek için Pinterest'te vakit geçiriyorum bazen, on dakika bile olsa daha iyi hissettiriyor. Ev almış başını giderken en iyi gelenlerden biri de ev derleme toplama tüyoları. Organizing Tips yazıp arayın, belki iyi gelir :))

  YanıtlayınSil
 2. Yazdım hemen görseldeki görüntülere hayran kaldım öyle bir düzen şahsım adına hayal gibi. O düzeni sağlayacak insan lazım bir de biri benim yerime yapmalı teşekkür ederim en azından gözüm gönlüm açıldı :-) Umarım en yakın zamanda kafaları toplar huzura ereriz :-)

  YanıtlayınSil
 3. Huzur, ne büyüleyici kelime. Gelgelelim yaşadım gördüm ki Huzur, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın romanından başka bir şey değil! Yani yeryüzünde huzur diye bir şey yok. Öyleyse yok olanın ardına düşüp yorulmaktansa var olanı yaşamak daha iyidir. Kolay ve güzel olan ne varsa onu yapın, şu bu diye omuzlarınıza yük yüklemeyin derim. Olacak olan olur. sevgiyle.

  YanıtlayınSil
 4. Aslında haksızlık etmeyelim huzur var en yakın arkadaşlarınla ettiğin sohbetin en can alıcı yerinde attığın kahkahada, annenin saçını okşamasında, sevdiğinle geçirebildiğin her saniye huzur kısa süreli ama hepsi gelip geçiyor işte. Haklısınız yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim :-)

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)