Parfüm Demişken

   
     Kokuya aşırı duyarlı biri olarak parfümsüz yapamıyorum. Senelerdir benimle bütünleşmiş bir kokum var, seviyorum da aslında kokusunu ama sanırım değiştirmek istiyorum. Bir sürü parfüm kullandım bu ara, hiç biri cuk oturmadı üstüme sanki. Saçıma ayağıma bile sıkarım parfümü yine de kalmaz ya sinir hastası olurum.

     Kavun, çilek, karpuz gibi meyve sebze aromalı parfümler hiç bana gôre değil, kendimi.yemek gibi hissediyorum :D Çok ağır olmayan ama kalıcı parfümler de o kadar az ki. Öncelikle Caldion, Emotion, Adidas gibi kokuları sevmiyorum. Avon parfümleriyle hele hiç aram yok.

     Lisedeyken bir ara Pur blanca ve little black dress kullanmışlığım var. Kokularını sevmiştim öyle aman aman değillerse de iyidiler yani. Ama sıktıktan 5 dakika sonra nasıl oluyorsa yok oluyorlardı. Hiç bir anlamı yok yani o parfümü sıkmanın.

     Amor amor kullandım bir ara. Gerçekten kokusunu çok sevdim ama o da beklediğim kalıcılıkta değildi. Gucci rush herkesleştiğinden almaya bile yeltenmedim, kızılay çadırında satılıyormuşsacına herkeste aynı parfümü koklamaktan gına geldi. Efil efil parfüm arayışındayım şimdi. Deneye deneye bulacağım sanırım. Siz de tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim. Yol göstermiş olursunuz bana da. Sevgiler  :)

Dipnot : En güzel koku herkesin kendisine has ten kokusudur, bu kesin. Ama yine de parfüm şart :)

Güncellemeeee : Parfüm alacağım diye burnumu bıraktım da geldim :) Migrenim var bir de baharatlı keskin kokular beynimi zonklatıyor. Neyse efenim kafamda Dior Hypnotic Poison, Lancome Poeme ve Chloe seçeneklerinden birini almak vardı.Ama üç marka da yoktu. Nasıl olmaz ddiğinizi duyar gibiyim ben de anlamadım. O çok övülen Burberry Classic ve Chanel Chance' i o kadar beğenmedim ki zincirleseler yine sıkmaz insan öyle diyim. Zevk meselesi tabi de üretim hatası olduklarını düşündüm açıkçası :) Angel zaten sevmediğim koku. Çok seçeneğim yoktu aslında seçimimi beğendiğim ve daha önce de kullandığım Amor Amor'dan yana kullandım. Umarım bütünleşirim de hayatımın parfümü olur diyeceğim de hiç sanmıyorum. Bulamadıklarımı da hafta sonu deneyip kendime uygun olanı temin ederim dedim. Güzel kokulu günler :)

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)