Saç Bakımında Favori Şampuanlar


3. Fyto Sarımsak Özlü Şampuan : Bu şampuanı geçen yıl sarımsaklı olması nedeniyle büyük bir endişeyle aktardan almıştım. Bayağı büyük ve bereketli olması nedeniyle sık saçımı yıkamama rağmen epey süre kullandım ben bunu.
Yanında minik bir de sıvı saç kremi veriyorlar. Yıkamadan önce kremi sürüyor 5 dakika saç diplerinize masaj yapıyor durulamadan şampuanlayıp yıkıyorsunuz. Saçı uzatma etkisi yok şampuanın fakat yağlanmayı geciktiriyor ve yumuşacık yapıyor saçları. Üstelik kokusu da mükemmel :)
2. Hacı Şakir Bal Özlü Şampuan ve Saç Kremi : Bu şampuanla ilgili nette o kadar çok olumlu yorum okudum ki denemeden edemedim. Saçım hafif dalgalı olmasına rağmen taramak işkence gibi, saç kremi kullanması şart olanlardanım yani. Şampuanının kokusunu çok sevdiğimden kötü bir özelliğine de rastlamadığımdan ne çok iyi ne çok kötü diyemiyorum. 5 üzerinden 3 veririm yani. Ama saç kremine bayıldım saçımı tararken su gibi akıyor derler ya hah aynı o hisse kapılıyorum işte bu kremle. 5 üzerinden 5 :)
1. Moos Papatya özlü şampuan : Bu şampuanı eczanelerde o kadar aradım ki anlatamam. Onlarca dolaştım ve tabi bulamadım. Gittigidiyor'dan aldım ben de. Geçen dönem kullandım gerçekten saçı kurutmayışı ve kokusuyla kalbimde taht kurdu diyebilirim. Bir de bu şampuanın saç rengini ortaya çıkarma gibi bir özelliği olduğumu fark ettim sanırım parlaklık verdiğinden olmalı. Saç rengini açmıyor ya da koyulaştırmıyor. Neyse onu parlatarak ön plana çıkarıyor, daha canlı bir renk ortaya çıkıyor sanki. Bana öyle geldi yani. Boyalı saçlarda nasıl bir etki eder, aynı şekilde memnun kalınır mı bilmiyorum. Benim saçımda boya olmadığından yorumlarımı ona göre değerlendirmeye dikkat edin.
     Uzmanlar hep aynı şampuanı kullanmanın saçı dinginleştirdiğini söylediklerinden ben en sevdiklerimi belli periyotlarda değiştire değiştire kullanıyorum. Size de bu şekilde kullanımı tavsiye ederim. :)

Dipnot : Resme saçımı koydum fakat biraz dağınık gözükmüş kusura bakmayın artık alt kısma güneş vurmuş tam olarak üstteki gibi. O kadar yazıyorum bakalım kendi saçı neye benziyor, bakalım işe yarıyor mu denilmesin diye ekledim :D (Benim bakım üçlüm her zaman dediğim gibi doğru şampuan ve saç kremi + bebe yağı+ papatya yağı) Sevgiler :)

4 Yorumlar

 1. En iyisi arap sabunu :) diğerleri fena ediyor saçları. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Arap sabunu mu? Arap sabunu karman çorman etmez mi saçları? Hiç denemedim ama bir kez deneyeceğim bakalım umarım saçlarımı kaybetmem :)

   Sil
 2. saçların ne güzelmiş yaaa. merabaaa. bloguma gelmiştin yaa tişkür ederim kii. ama yine görüşürüz kiii :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhabaaa iltifatın için teşekkürler görüşürüz :)

   Sil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski