Sözde Fakeler

     En sevdiğim özelliğim yazı tipinden yazanın kim olduğunu saniyede anlamam. Yazı tipini ne kadar değiştirmeye çalışırsa çalışsın bir ya da iki harfte mutlaka fire veriyor karşınızdaki. El yazısı da aynı hemen tanırım.
     Misal bazı insan v yerine w kullanır bazısı k yerine q bazısı o yerine u. Bazı kelimeleri yanlış yazar bazıları hep. Bu yüzden bir türlü anlamlandıramadığım fake hesapları attıkları mesajlardan, iletilerindeki yazı stillerinden ya da takip ettiklerinden tanırım. Dünyanın en aptalca şeyi söyleyemediklerinizi fake hesapla dile getirmek. Ya da rahatsız etmek korkaklık, saçmalık.
     Mesela dün o kadar seviyesiz bir mesaj aldım ki hangoutstan. Kalitesini belli eden tek cümle yazmış fake hesapla. Benim hayatımda kötü mesaj atacak, seviyeyi yerlere çekecek kimse yok. Şimdiye dek öyle tanıdığım da bir iki kişi ancak olmuştur. Bu yüzden kişinin kalitesinden şahsını tahmin etmek de oldukça kolay. Çirkinleşip hesap kapatınca da uğraşmak isterseniz yasal haklarınızı kullanabilirsiniz. Başkası olsaydı kullanır tazminat alırdım. Fakat o kadar değmeyecek yüzünü dahi görmek istemeyeceğim sesimi dahi duyurmayacağım biri ki ondan kapatıp kaçtığı hesabıyla kendini kandırmasına müsaade ediyorum. Önemsendiğini sanması bile beni rahatsız etmeye fazlasıyla yeter. Ama siz lütfen böyle yapmayın, kim olursa olsun yasal işlem başlatın ki kimse şahsa ya da onura hakaret etme hakkı olmadığını bilsin. Bir de bir gün terbiyesizlik yapıp öbür gün iyi insanmış gibi mesaj atmayın olur mu. İnsanın midesi bulanıyor. Böyle insanlarla da muhatap olmayın kapatın üstlerini bir daha da açmayın. Gerinizden kirli kelimeler söyleniyorsa, bu onlardan ilerdesiniz demektir :)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar