Evlilik Aşkı Öldürüyor Mu?  

    Evlilik değil aşkı öldüren insanın kendisidir. Bazen öyle şeyler yapar ki karşı cinsin en aşık insan bile bir bakarsın buz kesmiş. Bu hareketleri sıralayayım dedim özellikle de kadınların buz kestiği davranışlar bunlar;

1. Ulu orta geğirmek ya da sevdiğinin yanında geğirmek. Geğirmek bilimsel bir durum ama bunu tutabilirsin. Daha az olması içim çaba gösterebilirsin. Mesela gazlı içeceklerden uzak durursan böyle bir sorun yaşamazsın. Olduğunda da ağzını gere gere bu işi yapmaktansa ağzını elinle ve dudaklarınla kapatarak pardon diyebilirsin. Bu durumdan yüzünün kızarması gerek zevk alman değil. Ben sevdiği adam yanında rahat rahat geğirdiğinde soğumayan tek kadın tanımıyorum. Erkekler de hoşlanmıyor bu durumdan emin olun. Ben bizzat yanımda geğiren insanlara buz kesiyorum Allah'ım lütfen kimseyi içinde de beni sınamasın.

2. Düşen yemeği ağza atmak. Evet masaya yere düşen yemeği ne kadar temiz olduğuna inanırsanız inanın ağzınıza atmayın. Ya da kolunuza dökülmüş yemeği ne de olsa benim kolum diyerek yalamayın. Milyonlarca bakteriyi bünyenize misafir etmeyin. Sakince bırakın onu, diğer alternatiflerinize bakın.

3. Çıkarılan çorabı ortaya bırakmak. En büyük sorunlardan biridir evlilikte. Herkes eve yorgun düşüyor ama çoraplarını olduğu yere atmıyor. Bir çift çorabı kirli sepetine atmak ne kadar zor olabilir ki?

4. Burnunu karıştırmak. Bazı insanlar bunun bir gereklilik olduğunu falan iddia eder. Pek çok psikologsa aksine bu durumun psikolojik bir sorun olduğunu söyler. İnsan neden burnunu karıştırır anlamak güç. Seni rahatsız eden bir sey varsa bunun için kulak pamukcukları gayet iyi bir çözüm. Peçete ya da yıkamak da öyle. Neden? Nasıl tiksinmiyorsun? Sana ait diye mi? Sümüğün dışkıdan bile fazla pislik barındırdığını biliyor musun? Dışkınla oynamıyorsun değil mi? Onunla niye oynuyorsun peki? Bu bir ihtiyaç değil bu bir rahatsızlık lütfen yapmayın. En son yaptığımda sanırım 4 yaşındaydım babannem elimi yakmakla tehdit etmişti. Sonra yaptığımı hatırlamıyorum. Gayet güzel yaşanıyor yani temiz temiz. Tırnak etlerini dişimle koparıp atma huyum vardı hatta bir kere çook eskiden biri arkası dönükken ismi lazım değil bir anda arkasını dönünce tam o sırada parmağım dişimde ablamlarda tırnak etimi koparmıştım da burnumu karıştırıyorum sanacak diye aniden salondan çıkmıştım. O derece sevmiyorum :)

5. Rahat gaz çıkarmak. Gaz çıkarmak her insanın dönem dönem başına gelen fizyolojik bir durum. Ama ille başa geliyor diye bunu rahata indexlememek lazım. Evli kadınların genel şikayeti eşlerinin koltukta rahat sesli gaz çıkarmaları. Hatta bunun yüzünden artık kocamı sevmiyorum diyen onlarca kadın biliyorum. Kadınlar da var tabi yapan. Empati yeteneği burda şart. Karşınızdakinin yanınızda ne yapmasını istemiyorsanız lütfen siz de yapmayın. Tutamaya çalışıp lavaboya gitmek en güzeli. Gaz yapan yiyeceklerden uzak durmak da. Ama tutamadıysanız ve lavaboya gitmenizin imkansız olduğu bir yerdeyseniz de bu vahim durum gercekleştiyse pardon diyebilirsiniz. Bu komik ya da rahata indexlenecek bir olay değil.

6. Kürdanla samimi görüntüler. Yemeğe gittiniz ama karşınızdaki kürdanla inşaat çalışması yapıyor. Hanginizin hoşuna gider Allah aşkına? Dişinizde bir şey kalmış olabilir siz de onu çıkarmak için kürdana yönelmiş olabilirsiniz. En fazla 30 saniye yapın bunu lütfen. Çıkmadıysa lavaboya giderek ağzınızı çalkalayabilirsiniz. Bu hem daha temiz hem de rahatsız edici olmayan bir çözüm olur. 

7. Kullanılan alanları temiz bırakmak. Özellikle tuvalet ve banyoyu temiz bırakmak eşler arasındaki huzurun başlıca temeli gibi. Banyodan çıktıktan sonra şöyle bir su dökmek etrafa, çıkarılan eşyaları kirli sepetine atmak, tuvalete gidince de sifonu çekip ellerini yıkamak emin olun zor değil. İşemek el yıkamak için yetersiz diye düşündüğünüz zaman olursa hem İslamı hem de sevdiklerinizi düşünün. En sevdikleriniz sizin elinizdeki mikroplarla haşır neşir olsun istiyorsanız onları ne kadar sevdiğiniz tartışılır. Tuvalete girmek bile el yıkamak için yeterlidir. Lütfen daima eşlerinizin arkanızı toplamalarını ve sizden nefret etmelerini sağlamayın, erkenden çökmelerine fırsat vermeyin, hayatı birbirinize kolaylaştırın ki aşk bitmesin, evliliğiniz ve birbirinize saygınız daimi olsun :) 

16 Yorumlar

 1. Bu listedekilere karşı tarafın verdiği-verebileceği cevaplar:

  1. Ulu orta geğirmek ya da sevdiğinin yanında geğirmek: Geğiren insandan zarar gelmez, içindeki kötülükleri atar
  2. Düşen yemeği ağza atmak: Ziyan mı olsun?
  3. Çıkarılan çorabı ortaya bırakmak: Haşerelere karşı önlem
  4. Burnunu karıştırmak: Nefes almayalım da ölelim mi?
  5. Rahat gaz çıkarmak: Gaz çıkaran insandan zarar gelmez, içindeki bünyesinden def eder atar
  6. Kürdanla samimi görüntüler: Et yedik sansınlar
  7. Kullanılan alanları temiz bırakmak: Ben hep temizlerim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sonuncuyu okumasaydım mutsuz olacaktım iyi ki onu yazmışsın sağol :)

   Sil
 2. ya hep iğrençlikler mi geldi aklınıza mübarekler :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evliyiz iğrenciz tamam mııı? ;D

   Sil
  2. İğrençlikler geldi çünkü evli olup boşanmak isteyen arkadaşlarımın hepsinin bahsettiği şikayetler bunlar :)

   Sil
 3. Çok dogru siralamissiniz ama evlilikte olsun olmasin her iliskide bu tarz bir insan çekilmez. Tamamen insanin kendisine bagli.

  YanıtlayınSil
 4. Evlilik aşkı öldürmüyor lakin seçerken de bu maddelere katlanabilecekseniz, o kadar seviyorsanız evlenin derim. En azından bir madde değilse bir diğeri kesin yaşanıyor! -sevgi, sadakat, saygı- 3S kuralını barındıran adamı seçince bir nebze katlanılabilir oluyor, çünkü huy değişmiyor, alışkanlıklara az da olsa özen gösteriliyor, bizde böyle durumlar, pek sıkıntı yaşamıyorum ;)
  Kurall kurall cevaplar iyiymiş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım evlenmek için bir gün makul bir sebep bulurum. Yorum için teşekkürler :)

   Sil
 5. Ahaha :) Yarıldım gülmekten yazıya da yorumlara da. Ellerinize sağlık. Daha iğrenç şeyler de geliyor aklıma da hepten soğumayalım kocalardan :) Bir de geleneksel pazar mangal styla beyaz kolsuz atlet beni benden alıyor, bütün aşkım bitebilir :)
  Milletçe bir acayipiz. Geçen gazetenin magazin sayfasında bir haber: soyetenin ünlü simalarının çocuklarından Ali ve Ayşe, aşklarını yaptıkları düğünle sonlandırdı !
  Tekrar tekrar okudum evet sonlandırdı yazıyor :) Başka söze ne hacet.
  Bu arada bayıldım sitenize, hemen takibe aldım. İlginizi çekerse benim de şirin bir bloğum var bana da beklerim.
  Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ovvv atley çok fena. Onu nasıl unuttum : D Teşekkür ederim mutlaka uğrayacağım

   Sil
 6. Evlilik aşkı zamanla öldürüyor bence de sadece bu fiziki sebeplere de bağlı değil ama:((

  YanıtlayınSil
 7. Hadi birazda karşı tarafın iğrençliklerinden bahsette onun üstüne konuşalım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim iğrençliğim yok karşı cins derken varsa kadınların iğrençliği bilmiyorum :)

   Sil
  2. Arkadaşlarına sor ;))

   Sil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski