İslam Kadını 2. Planda Mı Tutuyor?

     

     İslamı tam olarak anlamayan, kendine göre yorumlamam isteyen pek çok insanın dilinde bu söylem. Neymiş kadın İslam'da ikinci planda mıymış? Bakalım öyle mi?

     Allah kainatta iki cins yaratmış. Erkeği sevip kadını sevmiyor olsaydı erkeğo yaratırdı yalnızca. Oysa kadına annelik, şefkat gibi şahane duygular bahşetmiş. Kadını bir hizmetçi olarak değil iradesi yüksek en güzel görünümde yaratmış.

     Çok eşliliği ılımlı göstermeye çalışarak kadını önemsizleştiren bir grup da mevcut. Peygamber çok eşliymiş de ondan kendisi de çok kadın almalıymış. 40 yıl boyunca tek eşine sevgiyle aşkla bağlanmış, Peygamberliği müjdelendikten sonra İslam için ve zor durumdaki kadınları nikahına almış bir Peygamberin evliliklerinin cinsellikle bağdaştırılması ne büyük iftira ve sapkınlık. Peygamberin cinselliğe gerçekten düşkün olsaydı neden yıllarca tek bir kadına aşık ve sadık yaşadı? Sen Peygamberinin sabahlara dek ayakları kanaya kanaya namaz kılmasını, haramdan sakınmasını, gece gündüz Mümin kullara dua etmesini, yaşam şeklini örnek alma git kendine bir bahane bulup bahanenin arkasına sığınarak kendi sapkın düşüncelerine kılıf uydur. Manyaklık yemin ederim. Dünya düzeni erkeğin çok eşli olmasını gerektirdiyse Adem'e niye tek eş Havva verildi. Onlarca çocuğu neden Havva doğurdu? Daha çok kadınla daha çok çpcuk olurdu hemen çoğalınırdı? Ama Allah Adem'e tek eşi uygun gördü. Diğerleri gibi. Peki makul olan bu olsaydı kadına kıskançlık duygusu neden verildi? Error verdin de mi tak kaldın öyle.

     Huri ve nuri meselesine gelelim. Adam öyle abaza ki cennette bile bilmem kaç bin huri vedeceklermiş diyor. Onun için yaşayacağına hiç yaşama sen dini, çok fena yanlış anlamışsın olayı. Bu hayattaki hayvani isteklerin ahirette olmadığı, bu vücuda orda sahip olmayacağımız apaçık belirtmişken kafalar pırıl pırıl maşallah. İnsan hayret ediyor. Kuran'da geçen huri kelimesi eril ya da dişi bir ifade taşımıyor. Türkçe'ye direk çevrildiğinde hizmetkâr anlamı taşıyor. Bize huri verilecek diyor adam. E karı? Karına 70 bin nuri verilecek her gün başka nuriyle, sevişirken sen de oturursun artık. Hayır olamaz karım kimseyle olamaz. Ah yavrum. Sen huriyle iş pişirme hayalindeyken iyi kadına gelince niye bik bik? Sence cennet bi sana mı cennet? Eğer eşler birlikte cennete girmişlerse sonsuza dek birlikte olacak, birbirlerine aynen dünyadaki gibi eş olacaklar. Bekar girmişlerse de kendilerine eş tahsis edilecek cennette kimse bekar kalmayacak.

     Eğer oturup da cenneti bile cinsellikle yeme içmeyle şarapla hayal ederseniz mazallah çok yanlış yerlere gidersiniz. Zaten böyle bir adaletsiz sistem düşüncesi inanca ters. Mantığa yatmayan neyin dinlerde olduğunu gördünüz? Çok düşünen araştıran okuyan ve çelişkiler gören insanlar genelde tamamen dini terkedip inançsızlığı seçiyor. Aslında İslamda çelişki yok. Hadislerin günümüze gelirken uğradığı değişimde sorun olabilir. Yani her hadis sahih değil. Bazı hadisler birebir gelirken bazısı yorumlu gelmiş olabilir. Eğer çelişkili diyorsanız sizin yorumlamanızda bir problem var demektir. Eğer İslam ve Cennet böyle olsaydı hiç kimse eşini paylaşmamak için cennete gitmezdi. Her naneyi yerdi :-) Kimse Müslüman olmazdı. En büyük hata aklın almadığı şeyleri şimdiki duruma, konuma göre yorumlamak. Yapmayınız. Cennet kadınları bekarların evlendirildiği kadınlardan kat kat güzel olacaklardır. Huriler de onlara hizmetkâr. Kimse haramı istemeyecek. Bunu böyle anlayarak kendinize haksızlık etmeyin daha şimdiden de eşlerinizi kıskanmayın. Ben olmayan eşimi şu an bile dişi sinekten bile kıskanıyorum. O yüzden iyice okuyup anlamaya doğru yorumlamaya önem veriyorum. Sevgiler :)

7 Yorumlar

 1. İslamın feminizme ihtiyacı yoktur, zira zaten herkes hak ettiği değeri alır :) cok güzel yorumlamışsın bence^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle düşünüyorum. Teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Sahte hacı hoca olanlar var. Bu tür söylemleri çıkaran o tipler, Oysa İslamiyette kadın çok değerlidir Öyle olmasaydı sizin de dediğiniz Allah Kadını neden yaratsın ki? Yani İslamiyette kadın çok değerlidir. Cennet annelerin ayakları altındadır diye boşuna denilmiyor. Fakat bunu anlayamayan kendini bilmezler kadının 2. planda olduğunu söyleyebiliyorlar bazen ve çok yanlış yapıyorlar. Bütün kadınlar çok değerlidir benim için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. düşünceniz ve güzel yorumunuz için teşekkürler :)

   Sil
 3. Öyle güzel bir yazı olmuş ki, sapkın insanların uydurduğu yüzlerce hurafe , peygamberimizin hayatını iyice anlayıp İslama öyle yaklaşsa keşke herkes , klavyene sağlık...

  YanıtlaSil
 4. Öyle güzel bir yazı olmuş ki, sapkın insanların uydurduğu yüzlerce hurafe , peygamberimizin hayatını iyice anlayıp İslama öyle yaklaşsa keşke herkes , klavyene sağlık...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski