Kırgınlık Demişken


   

  Hayat devamlı bir akış, oluş içerisinde. Ve bu oluşun sizle alakası yok. Yanınızdan geçiyor gibi görünüyor, bizzat sizi etkiliyor ama baş kahraman siz değilsiniz. Kımıldamadan öylece duran bir cisim gibi. Oluyor ve çevrenize sadece şaşkın şaşkın bakıyorsunuz.

      Hayat hatasız insanları muhakkak üzer. Hani çok şahane yaşarsanız, insana verilen değer odaklı yaşarsanız karşılığını görmediğinizde sorgulamaya başlarsınız. Bu sorgular arttıkça kendinizin de zamanla çözemediği kısır bir döngü halini alır. Ne denek istiyorum? Şöyle daha net anlatayım;

     Mesela biri ya da birileri sizi kırdı. Siz hiç bir şey yapmadınız, etkiniz sıfır etkilenme miktarınız yüzde yüz. O kırgınlığın geçmesi için yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Çünkü bir sey yapmadınız zaten. Yüksek ihtimalle hatasını telafi de etmeyecektir. Çabalamayacaktır. Çabalasa da siz hep kasti kırdığını düşüneceksiniz. Minik bir ukte her zaman içinizde kalacak. Ya da diyelim telafi etmek için aşırı çaba sarfetti. Olmadı. Böyle de olur, hatta en çok böyle olur. Bazı kırgınlıklar vardır, duruşunuzu, hayatınızı, tüm yaşayacaklarınızı etkiler. Karşınızda kafasını kesse yine bir gram telafisi olmaz sizde. O kırgınlıklar ölene dek taşınır kalpte. Üstü örtülür sadece asla unutulmaz. Misafir gelirken halı altına itilip üstü kapanan tozlar gibi. Yeni insanlara güvenmeye çalışılır, hayat akar. Ama o halının altındaki toz daima akıldadır, insanlar üstüne bastıkça da akılda kalır..

1 Yorumlar

  1. Yaşanmış olan yaşanan ve yaşanacak olan her şey kendi seçimlerimizdir diyor son günlerde okuduğum tüm kitaplar. Bu yüzden hepsini sevgiyle kabul etmek hem üzülmememizi sağlayacak hem de sonsuza dek mutlu olacağız ;) Çözüm çok basit aslında.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski