Aşıklar Kavuşamaz


   

     Müsadenizle bu hipotezimi kanunlaştırmak istiyorum. Ha bir de üç seneden fazla flört edenler evlenemez var. Onu sonraya bırakalım, neyse. İnsan hayatta en sevdikleri, en çok üstüne düştükleriyle sınanırmış daima. Ondan sanırım, onsuz nefes alamam dedikleri insanın imtihanı oluyor daima. Ben deli gibi birbirini seven insanların evlendiklerini ya da ölene dek ilişkilerinin sürdüğünü hiç görmedim. 

     Aşk öyle bir şey ki çünkü insanı kandırıyor, yok ediyor, kendisi olmaktan düşünmekten alıkoyuyor. Aşk sevgiye dönüşüp monotonlaşınca, insan karşısındakinim kusurlarını görmeye başlıyor. Tahammül gücünün zayıfladığını hissediyor. Yavaş yavaş sabır tükeniyor, hayal kırıklıkları artıyor, gerçeklerle yüzleşiyor. Mutlu olmak için direndikçe daha mutsuz oluyor. Ya aşk ya huzur demeye demeye başlıyor. Bir müddet sonra yorgun düşüp kendisine yeni yollar çizmeye başlıyor.

     Mantıkla kalbin savaşını kalbin kazandığına hiç şahit olmadım ben. Aşkın derecesine bağlıyor bunu insanlar mantığa karşı güçlü gelemiyormuş. Alakası yok. Aşkın derecesi kavuşmada etken olsaydı Mecnun Leyla'dan, Kerem Aslı'dan, Ferhat Şirin'den ayrı düşer miydi hiç? Vuslata yetseydi sevgiliye duyulan aşk, Mecnun 'artık istemiyorum seni aşkı O'da buldum' diyebilir miydi?

     Günümüzde büyütüp dağ kadar yaptığımız aşk yetmiyor aslında hiç bir şeye. Ne vuslata, ne mutluluğa, ne huzura... Şimdi bakıyorum çevreme, birbirini gerçekten seven birlikte mutlu olmak için devamlı didinen insanlar görüyorum. Akıl istediklerinde söyleyebildiğim tek şey 'zorlama' oluyor. Zorlama. Zorlandığın, kırıldığın yerde bırak. Ötesi yok çünkü, o yolun sonunda aydınlık yok.

     İki insan birbirini eşit sevemez hiç bir zaman. Biri muhakkak daha fazla sever, daha fazla fedakarlıkta bulunur, çabalar, yorulur, sıkılır, mücadele eder. O aşk nefrete dönüşmesin diye bırakmaları için bolca akıl veririm ben de. Çünkü bilirim Allah kendisini sana unutturan ne varsa onla arana engel koyar, engel bizzat o olur, kula bağlanmanın pişmanlığını gösterir sana, kendisini hatırlatır, kulun vazgeçilmezlik yanılgısını alabora eder.

     Ben görmedim daha. Ama umarım bir yerlerde kavuşan ve birlikte mutlu olan aşıklar vardır. Ben onların var olduğunu görene dek hipotezim kanun sayılsın; aşıklar kavuşamaz, aşkı aşk yapan da budur.

Yorum Gönderme

13 Yorumlar

 1. Bu fikre katılmak pek gelmedi içimden. Bence kavuşsun herkes sevdiğine, eğer gerçekten seviyorlarsa. Güzel paylaşım için teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 2. Bizzat yasamis olarak arada kavustuklarini söyleyebilirim :)

  YanıtlayınSil
 3. Genelde fazla flört edip evlenenler ilişkilerini sürdüremiyor.Sanırım çoğu şeyi yaşayıp bitiriyolar evliliğe bir şey kalmıyor.Aşıklar dizilerde ve filmlerde kavuşuyorlar. Gerçekten de herkesin gerçek aşkı bulup kavuşması dileğiyle.... SEvgilerimle. Takipteyim bende bloğuma beklerim

  YanıtlayınSil
 4. "Allah kendisini sana unutturan ne varsa onla arana engel koyar, engel bizzat o olur, kula bağlanmanın pişmanlığını gösterir sana, kendisini hatırlatır, kulun vazgeçilmezlik yanılgısını alabora eder." buna bende inanıyorum gerçekten. Ama kavuşsun sevdicekler engeller,mesafeler olmasın takibe aldım :)

  menfiebrutas.blogspot.com.tr

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim mutlaka iadeyi ziyarete geleceğim :)

   Sil
 5. Ben de yazını okudum Ahsen kızım.Bence de kavuşsunlar.Birbirine güvenen insanlar çoğalsın.Ama tezin de yabana atılır cinsten değil yani.Bu arada seni ihmal ettiğimi gördüm.Bazen gerçekten beynim çok yoruluyor.Mazur gör canım.Hiç ayrımcı değilimdir aslında.Sevgiler.Ece ablan:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ece abla okuduğuna ve yorum yapmana çok sevindim seni görmek çok güzel çook tesekkür ederim :)

   Sil
 6. Hep ayrılıkların olduğu şu dünyada kavuşsunlar :)) benim oğluşlar da kavuştu evlendi çok mutlular herkes de mutlu olsun inş.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ooo senin oğluşlar ballıymış ,umarım herkes onlar kadar şanslı olur :)

   Sil
 7. Rica ederim canım.Yine buluşmak üzere.Sevgilerimle:))

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)