Benciller     Epeydir bir şey keşfettim de iftira olmasın emin olayım da öyle yazayım dedim. Artık eminim, iftira falan değil, doluşturabilirim gönlümce. Yemek programları diyorum, yalancılar. Hem de ne büyük yalancılar. İnternette yemek tarifi yazıp 'çok şahane yemek yaparım, on nomoro ev hanomoyom' diyen kadınlar da.


     Böyle söylüyorum çünkü test ettim, onayladım. Ne zaman Tv'den ya da netten aldığım bir yemek tarifini yapsam kesinlikle yemeğe benzemiyor, mutlaka bir şeyleri eksik, tatları rezalet oluyor. Bu kadar kötü şeyleri yapıp çevrelerindekilere yediremeyeceklerine göre demek ki benim kadar güzel yapamasınlar, püf noktaları hatta tüm noktaları baba kalsın tribine girip yanlış tarifler veriyorlar. Tanrım ne bencilce. Kimseye faydalı olmak istemiyorsan yazma de mi?


     Tüm siteleri ve tarif yazanları kastetmiyorum tabi ama çoğunluk böyle. O yüzden zerre güvenmem, hadi bi netten bakıp yapayım bari demem hayatta. Tamam kabul, yemek konusunda pek iyi olduğum söylenemez ama alenen ezberlediğim şeyi de yanlış yapacak değilim herhalde.


   Bu konudan muzdarip olan tek benim sanıyordum. Arkadaşlarla konuşurken fark ettim, hepsi aynı şeyden şikayetçi. En basitinden yaptıkları kekler bile hep çöpe gitmiş. Yazık ya. Anlamıyorum ellerine ne geçiyor, herkes ayrı ruh hastası bence. Bu tipleri sanal alemden linç ederiz bir gün umarım.

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Malesef ki katılıyorum. bazen internetten bakayım diyorum ama herkes farklı bi tarif veriyor kimisi fazla kimisi eksik veriyor hangisi doğru çözemiyor insan

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)