Bir de Bu Açıdan Baksak?     Biraz önce savaştan kaçıp gelmiş minik bir çocuğun videosuna denk geldim. 3 gündür tek lokma yemedim lütfen bir parça diyordu çocuk. İçim acıdı, içimin acımasını gectim iliklerimde hissettim ben o cümlenin verdiği ızdırabı. Öyle çekingen, öyle mahsunki.

     Çok bilmişlerin hışmına uğramış çocuk. Dilenmesin çalışsın demişler hakkında. Küçücük bir çocuk hangi kurumda kuruluşta ne olarak çalışsın? Peçete satsın ayakkabı boyasın demişler alet edavatı alacak parayı nerden bulsun dememiş hiç biri. Peçete satsın cam silsin demişler sonua da eklemişler; 'çocuk işçilere karşıyız'

     Peki ne yapsın bu çocuk? Dilenmesin, tamam dilenmesin dilenmiyor zaten o çocuk yardım istiyor para istemiyor bir parça ekmek istiyor ekmek. Sen ekmeğinin hesabını yapacak kadar düştün mü onu sorgula demiyor kimse o insanlara. Çalışmasın dilenmesin ne yapsın ne yesin ne içsin bu çocuk? Sokaklarda açık hava ziyafet mi veriliyor her gün ihtiyaç sahiplerine?

     Tek gecede milyarlar harcayanlar, salonundaki gümüşlüğe yenilerini alamadı diye komşusuna hava atamayan kadınlar her yıl mobilya değiştiren gelinlere niye kimse çemkirmiyor da açım diyene çemkiriyor ya? Gerçekten anlayamıyorum artık bu insanları.

     Çocuk yapmasınlar işgal altındakiler ya da göç edenler diyorlar tamam ben de katılıyorum çocuk sahibi olmamaları gerek de kimse demiyor ki korunmak bile parayla. İki kuruş bulup ekmek alamayan adam nasıl ekstra masraflara girecek? Düşenin halinden düşmeden anlayamazmış insan Allah kimseyi vatansız bırakmasın.

Yorum Gönderme

10 Yorumlar

 1. Amiinn canım ne kadar haklısın herkes gösteriş derdinde, ilerde çok zengin olursam tüm masum çocuklara yardım etmek isterim. Tüm ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isterim. Yardıma para vermeye gelince kimsenin cebinde para olmaz. Ama bir süslü gümüşlüğe herkesin parası var yazık bu insanlığa.. :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah sahip olur çok güzel işler yaparsın canım ☺

   Sil
 2. Vicdansız adalet olmuyor. Herkes bir yorum yapıyor da gönülden bakamıyor gerçekliğe.

  YanıtlayınSil
 3. offff yaaaa. kısa twitlerin deee uzun yazıların daaa güzel senin ayol :)

  YanıtlayınSil
 4. Amin Rabbim kimseyi vatansız bırakmasın :(

  YanıtlayınSil
 5. Çocukların sürgün olduğu, taciz edildiği, öldürüldüğü iğrenç bir devirde yaşıyoruz :(

  YanıtlayınSil
 6. Çok yazık.Nasıl düzelir ki bu hastalıklı bakış açısı?Doğruları kaybolmuş insanlar bunlar. ÇOCUK da düşünülmüyorsa artık bu dünya insanları gaflettedir.

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)