Bu İnsanlar Nereden Türedi?


   

 Bir kaç gündür kafamda dönüp duruyor bu soru. Bu kadar kötü insan nerden, ne ara türedi? Güzel kadınlara direk yollu damgası yapıştıran her fotoğrafının altına olumsuz yorum yapıp moralini bozmaya çalışan, yakışıklı ve populer her erkeğe gay yaftası yapıştıran, mutlu çiftler için sevinmeleri gerekirken yanındaki çirkin sana yakışmıyor gibi kırıcı yorumlar yapan, çocuğunu kaybetmiş bir annenin tüm sosyal medya hesaplarında bunu hatırlatan ge mutlu olduğu her saniyenin hesabını soran, sırf günaydın dememek için asansör kapısını çabucak kapatan, daha iyi bir araba aldı diye gece vakti komşusunun arabasını boydan biya çizen, hayatı sönmüş gencecik kızları bile başlarına gelenlerden ötürü suçlamaktan geri durmayan, milletin çocuklarının giyimi hareketleri yaşayışları hakkında ahkâm kesen, otobüste gideceği iki dakikalık yol için milleti ezerek koltuğa saldıran, yaşlılar oturmak istemesin diye uyuma taklidi yapan, güzel olmasın diye yaptığı yemeğin tarifini yanlış veren, nazarı değsin diye yakınının sahip olduklarını gittiği her yerde ballandıra ballandıra anlatan, müşterilerine giyimlerine bakarak muamele eden bu korkunç, anlaşılması güç insanlıktan nasibini almamış sözde eşrefi mahlukatlar nerden türedi?

10 Yorumlar

 1. Cevabı bilinmeyen, bilinsede mutlu olunacağı belli olmayan sorular sormuşsunuz... Keşke bunlar hiç olmasa ve bu soruları sormak zorunda kalmasaydık hiç birimiz.

  YanıtlayınSil
 2. Kendilerini sevmeyen, sevgi görmemiş, mutsuz insanlar başkalarınıda sevmiyor, mutlu olmasını çekemiyor.Az buçuk kişisel gelişimle ilgilendiğimden edindiğim izlenim bu.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar doğru söylemişsin, gerçekten de öyle

   Sil
 3. Gerçekten ne ara türedi? Soruların bir kısmının cevabı, özellikle facebook gibi sosyal ağların çoğalmasına müteakip, insanların bu sosyal ağları saçma sapan şeyler için kullanmasıyla başladı. Ama diğer vahşetle sonuçlanan, canlarımızın gittiği durumlara nasıl geldik hala aklım sırrım almıyor benim de...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kişinin niyeti nasılsa ortaya çıkan sonuç da ona göre oluyor. Aynen öyle sosyal medya ortaya çıkıp yaygınlaşmasıyla niyeti kötü olan ne kadar insan varsa onlara gün doğdu. Maalesef diğer konuya benim de aklım almıyor ::(

   Sil
 4. Her şey yavaş yavaş bozuldu Ahsen kızım.Özgürlük ahlaksızlık durağında sınırlarını zorluyor, iyilikse kötülüklerin şerrinden kaçıp, son durağında can çekişiyor.Bu güruh halindeki, mutasyona ve dejenerasyona uğramış nefisten ibaret kalan yaratıklar vicdan sahiplerini çaresiz bırakıyor...İkaz etsen küstahlıkta sınır yok.Sessiz kalsan boğazına bir yumruk dayanıyor.Allah sonumuzu hayretsin kızım.Sen yazmana devam et yavrum.Güzel ve yararlı yazılara çok yorum olmaz.Bu seni yanıltmasın.Sevgimle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ne zaman ikaz etmek istesem mutlaka saygısız bir cevap alıyorum. Oysa hem onlar hem de bizler için iyi olanı anlatmaya çalışıyorum. Artık vicdanını dinleyen insan sayısı çok azaldı, onu anladım. Amin. Çok teşekkür ederim yorumun için.

   Sil
 5. Hızla kirleniyoruz .Bu kadar deterjan varken (mecazi anlamda) sanırım sevgi ,saygı ve hoşgörüyü kaybediyoruz yada onları öğrenmeye keşfetmeye fırsat vermiyoruz ondan. Sizi takibe aldım bende beklerim Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Mutlaka sitenize uğrayacağım.

   Sil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski