Cık Cık Cık

   
     Anlaşılmaz insan davranışları üzerine konuşmak istiyorum biraz. Daha doğrusu anlayamadığım iki davranış tipinden. Birincisi tanıdığı insanı yolda görünce tribe girme, tanımazdan/görmezden gelme. Ne mantığı var bunun? Tüm sosyal medya hesaplarında birbirlerini likelıyorlar yolda görünce hemen bir panik hali, iki taraf da başka yönlere bakmaya çabalıyorlar. Bir selam versen, gülümsesen beyinciğin mi erir, gün boyu dedikodu yapmaktan yorulmayan nadide dilciğin mi yorulur bre mendebur?
     Öteki de 'ay tatlağm mutlaka görüşeliğmmm' cümlesinin inatla israf edilmesi. Yıllar sonra rastlaşmışız, eski yüzler gördüğümüze sevinmişiz ne güzel. İki dakika ayak üstü tatlı tatlı sohbet edelim işte. 'Ay numaram var mıydı sen de vereyim dur mutlaka görüşelim' demenin ikimizi de yük altına sokmanın ne anlamı var? İkimiz de biliyoruz ki görüşmeyeceğiz. Çünkü birbirimizi önemseseydik, görüşmek isteseydik zaten araya yıllae girmezdi. Zorunda mı hissediyorlar kendilerini, haklarında vefasız denilmesin diye mi yapıyorlar bilmiyorum ama aşırı saçma buluyorum ben. Ayak üstü yalan söyleme mübarek, gerek yok. Gülümse, konuş, dön bak hayatına işine gücüne, daha mutlu oluruz yeminle. Biz de aradı mı arar mı mesaj mı atacak ne zaman görüşmek ister lafta mıydı gerçek mi stresine girmeyelim. Gözünüzü seveyim.

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Aslında çok güzel bir konuya değinmişsin . Ama bazen çok sevmediği birini yolda görünce rahatsız olup görmezden gelebiliyorsun. Maalesef ki ben arada yapıyorum :/

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)