Çanakkale18 Mart 1915 sabahı Mehmetçik ellerini gökyüzüne açmış dua ediyor. Bu onların son duası, üzerlerine doğan son güneş. Az sonra düşmanın üstüne atılacaklar ve kahramanca şehit olacaklar. Hapsi bunu biliyor ama en ufak tereddütleri yok. Ne diyordu Mustafa Kemal 'Size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum'


 Bu milletin kaderini değiştiren, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda eden Aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.


2 Yorumlar

 1. Uzun zamandır nete giremediğimden kaçırdığım yazılar Çanakkale gerçekten de bizler için çok şeyin değiştiği özgürlüğün anlamı bir Savaş ve burada Şehit düşen gazi olan bu vatan uğruna canlarını hiçe sayan atalarımızdan Allah razı olsun. Başta M.Kemal Atatürk olmak üzere hepsi nur içinde yatsın.

  Bu arada blogunuzu takibe aldım kendime de beklerim.( gelmek zorunda değilsiniz bir çok arkadaş bu notu bırakıyor bir de ben bırakıp bu duyguyu yaşamak istedim :) )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim. Zorundalık ne demek davete icabet etmek gerekir seve seve gelirim.

   Sil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski