Modayı Yanlış Anlayanlar

   
      Moda çılgınlığı git gide sokaktaki insanları daha anlaşılmaz hale getiriyor. Sırf moda diye fiziğini şempanze gibi gösterecek parçalar seçmekten vazgeçmeli kadınlar artık. Geçtigimiz her yolda, gittiğimiz her mekanda aynı sıkıcılıkta, kopya görüntüler insana gına getiriyor. Peki aslında insanın kendine yakışanı giymesini temel alan moda hataları neler? Bakalım.

1.  Öncelikle şu konuda bir anlaşalım, yüksek bel hiç bir zaman estetik bir görüntü oluşturmadım zerre seksepalite yahut sempati de kazandırmıyor giyene. Sırf eskilere dönme heveslisi bir kaç sözde modacının  yeniden gün yüzüne çıkartmak için sergilemekten geri durmadığı bir akım. Basen sorunu olanların kesinlikle uzak durması gereken yegane kıyafettir bu. Yanlardan katlanan yağların gerçekten sizi bir şaha çevirdiğinizi düşünmüyorsunuz umarım. Tamam göbeğinizi kapattıklarını farkındayım. Ama gôbeği kapatabilecek daha uygun kombinler yapabilirsiniz. Yine de ben seviyorum yakışıyor diyorsanız siz bilirsiniz ama modadan biraz anlayan insanlar tarafından 'danayı jelatine sarmış gibi duruyor' yorumunu her seferinde duymak zorunda kalabilirsiniz.

2. Evrensel giysimiz tayt. En kuralcı kıyafettir aslında tayt. Bacak kalça oranının en yüksek seviyede olması gerekn, koca g.tlerde ya da çırpı bacaklarda rezil görünendir. Doğru insanı vezir yanlış insanı rezil edendir. Tek cümleniz olsun erkekler bakıyor dikkat çeksin yeter ise eğer bu ülkede damacanaya o niyetle bakan erkekler var onların size 2 saniye bu niyetle bakması inanın iltifat değil hakaret.

3. Şu yeni nesil omzu açık kolları saran bodylere gelelim şimdi. Her giysi her insanda ve bedende farklı durur. Bizim amacımız hangi bedende neyin daha şık durduğunu belirlemek olmalı. Küçük göğüslü kadınlar hep bu durumdan şikayet ederler aslında bilmezler ki bazı kıyafeler onları diğerlerinden çok daha zarif gösterir. Mesela omzu açık uzun kollular küçük göğüslü kadınlar için biçilmiş kaftan. Sıradan bir görüntüden uzaklaşıp şık bir görüntü yakalanılmasını sağlar. Kol- omuz bölgelerindeki yağlardan ve büyük göğüslerinden şikayetçi olan kadınların uzak durmaları yerinde olur.

4. Göbek sorunsalı. Maalesef toplumumuzda kadın-erkek bu sorundan muzdaribiz. Dikkat ediyorum daha 10-12 yaşlarında kız çocuklarının bile göbekleri var. Dengesiz beslenme, sporsuz yaşam bunun en baştaki nedenleri. Eğer göbeği açık giyecekseniz kusura bakmayın ama o göbek e-ri-ye-cek! Ayva göbeğiniz oturduğunuzda eniştenizin göbeği gibi öne fırlasın istemiyorsanız tabi.

5. Dizleri yırtık pantolonlar. Konuştuğum tüm erkekler bu durumdan son derece rahatsız. Şu parçayı seven tek bir erkeğe dahi rastlamadım. Ben de nedense sevemedim. Estetik ve şık durduğunu düşünmüyorum. Dizleri yırtık dar paça bir kotla dışarı çıktığınızda sokak başı 10 insanla pişti olursunuz. Peki orjinallik manyağı varlık 'kadın' nasıl bu kadar herkeslesmekten rahatsız olmaz? Anlaşılır şey değil. O yırtık pantolondan gözüken kararmış diz görüntüsü.. Daha fazla konuşamiycim.. Sevgiler

3 Yorumlar

  1. Moda diye üzerinde iyi durmayan kıyafetler giymek doğru değil. İnsan vücudunu tanimali. Ona göre giyinmeli.

    YanıtlayınSil
  2. katılıyorum, insan önce kendi vücudunu tanımalı, sonra ona göre giyinmeli, yoksa hiç hoş olmuyo gerçekten

    YanıtlayınSil
  3. Çok haklısın, artık millet moda diye her şeyi giyiyor. Bir şeyi herkes yapıyor diye doğru olacak değil ya! İnsan kendi modasını belirlemeli.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski