Ne Güzel   Kendini tanımak, olgunlaşmak epey yol alan bir sürec. Ama insanın hayatının dönüm noktası, kendini tanıdığın o an kararlarında daha netsin, geleceğe bakışın daha berrak, adımların daha emin.

    İkili ilişkilerde hep böyle oldum kendimi tanıdığım an karşıdaki hakkında edindiğim tüm tozpembe kandırmacaları attım, gözlügümü çıkardım, kendime bir tokat atıp doğruldum.

     Yeniden aynı hissi yaşamaktayım ama bu kez daha dirençli ve ne istediğini bilir durumdayım. Çok eskiden Mayıs ayıydı hiç unutmam ilişkimde büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım, aynı şeyi yapsam kesinlikle burniumdan geleceği bir şeyi sindirmiştim. Sindirmiş gibi görünmüştüm. Aslında o gün ben inancımı sevgimi güvenimi kaybetmiştim. O gün bu değil dedim, bu flört ne kadar giderse gitsin benim evleneceğim adam bu değil, çocuklarımın örnek alacağı mükemmel insan bu değil, benim diğer yarım bu değil. Gerçi bu ilk yaşayışım değildi daha ağır gelenini de yaşamıştım beni hayal kırıklığına uğratabileceğini en baştan göstermişti zaten baştan yanlış olmayacak bir işti bunu defalarca göstermişti. Ama o zaman daha güçlüydüm daha çocuktum ve kendimi bu kadar iyi tanımıyordum, kulak arkası edebilmiş gibi gözükebilmişim demek ki. Hiç etmemiş olmama rağmen.

     Sonra farketmiştim aslında ondan sonra devam etmelerim ya da çabalarım için kendime kızmam o kadar yersizmiş boşuna kendimi yıpratmışım. Karşımdaki insan zaten benim için bitmiş. Ben bu işin biteceğini söylemişim kendime yalnızca sesli itiraf etmemişim fazla bağlandığımdan korkmuşum. Ama farkındaymışım o benim için eski anlamını ifade etmiyormuş artık güven duymadığım herhangi biriymiş. Herkesleşmiş, anlamını yitirmiş, yitirtmiş, küçülmüş, kıymetsizleşmiş. Hatta içten içe katlanan bir nefret biriktirmişim çaktırmasam da. Ben başımı yastığa koyduğumda artık onunla ilgili hayaller kurmaz olmuştum. Bu en ônemli detay hayatında bir insan hayallerinden giderse o senin için bitmiştir kafanda ve kalbinde kalıcı olmayanın hayatında olması bir şey ifade etmiyormuş. Tarih mühim değil çok sonra gitsem de hayatından o benim için o gün gitmş kendi isteğiyle gitmiş hem de. Ben de gözyaşlarıyla akıtmışım onu, o gün dönmemek üzere gitmişim.

     Şimdi beni gerçekten sevdiğinin ve içinde ukte kaldığımın söylendiği bir adamla arkadaşım. Herkes hakkımızda güzel şeyler konuşurken ben temkinliydim. Dim diyorum çünkü düne kadar. O benim güvenimi kırmadı ya da benzer bir şey yapmadı. Sadece dün kırıldığımı fark ettim ilk ve son kez. Ve o kırıldığım anı ben hiç unumayacağımı fark ettim. Flört aşamasına gelmememiz ikimizin de temkinli oluşu belki kolaylaştırmıştır bu durumu, bilemiyorum. Ama dün içimden bir şey çıktı, terk etti beni. İçimdeki o küçücük beğenide çıktı gitti istek de. Kendime bakıp olmayacak dedim bu adam o adam değil eşim olması gereken çocuklarım için mükemmel örnek olacak adam bu da değil. Dün ben ondan, onun hayatından gittim. Bunu hissettim. Şuan hala selamlaşır konuşurum o yardım ister irtibatı kesmem mesaj atar cevap atarım. Endişe duymuyorum artık kendime de kızmıyorum, yersiz çünkü biliyorum. O kendine etti.  O hala benimle bir hayat hayali kurarken ben çoktan doğru insanı yeniden beklemeye koyulmuş olacağım.

     İnsanlar, bize yalnızca hayatı öğretmekle kalmayıp kendimizi de öğretiyorlar. Ne büyük nimet aslında. Sağ olsunlar bana öğrettikleri en önemli şey en iyi yaptığım işin gitmek olduğu. Ne kadar ümit taşırsam sevgi ya da inanç taşırsam taşıyayım hepinin 1 dakikada bitebileceği. Sevginin bitmesi zaman alıyor hayatta ama hızla azalıyor. Diğer hisleri söylemiyorum zaten onlar bir saniyede bile bitebiliyor yerini negatif hislere rahatlıkla bırakabiliyor. Bende de bıraktı işte.

     Karşımdakine söyleyebilmek bugün bu saat gittim ben artık sen kendi halinde takıl, ne yaparsan yap benim için kıymetin olmayacak diyebilmek isterdim ama diyemiyorum. İnsanların yüzüne bakarak bunu diyemiyorum. Sanırım artık bunu da dert etmiyorum. Çünkü önemli olanın ben olduğumu öğrendim artık. Hak eden insanlar zaten şanslarını boşa harcamazlardı.

     Şimdi sevgili doğru adam, sana yazdığım her satırı okutmak, saatlerce hayatımı anlatmanın ôzlmiyle yeniden seni beklemeye karar kıldığımı söylemek istiyorum. Sen geldiğinde aslında neden başkalarıyla olmdığını anlamış olacağım. Seni tanımadan seviyorum umarım tez vakitte hayatıma dahil olursun. Sevgi, umut ve sabırla..

Yorum Gönderme

13 Yorumlar

 1. Yazını büyük bir dikkatle okudum yavrum.Ne kadar doğru saptamalar.Dilerim doğru insan çıkar artık karşına Ahsen'ciğim.Sevgimle...Ece ablan.

  YanıtlayınSil
 2. Gönlünden geçtiği gibi olsun umarım

  YanıtlayınSil
 3. Kalbinden geçen en hayırlısı olsun inşallah .Sevgiler

  YanıtlayınSil
 4. Hayat ne kadar ince çizgiler üzerine kurulu aslında bir anda doğan bir anda bitebiliyor, kişiler de duygular da... zaman da bir hayli hızlı geçiyor... hayırlısı... Hakkında hayırlı olana gönlün razı gelir inş, özlemin diner ;)

  YanıtlayınSil
 5. Hayatta yaşadığımız yaşayacağımız nice şeyler olacak bir kısmını buraya aktarmışsın, aktaracaklarının daha iyi olması dileğiyle.

  YanıtlayınSil
 6. sanırım hiç düşünülmediği zaman gelir ki oooo :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. düşünmüyormuş gibi yaparım o zaman ben de :)

   Sil
 7. Ne güzel, hayatımıza giren insanların getirdikleri ve götürdükleriyle hayatı öğrenmek..

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)