Neutrogena Visibly Clear Yağsız Nemlendirici

   

     Cildim karma olduğu için yağlı nemlendirici kullanamıyorum. Su bazlı jel nemlendirici arayışındayken bu üründen çok bahsedildiğini farkettim. Neutrogena'nın greyfurt özlü yıkama jelini daha önce deneyip memnun kaldığım için hemen temin ettim.


     Büyük hevesle aldığım bu ürün benim için korkunc bir hayal kırıklığı oldu. İlk olarak korkunç yoğun bir kokusu var, üründen minik bir parça elime sıkar sıkmaz kokunun beynime saplandığını hissettim. Bir kaç dakika süren bir baş ağrısı yaşadım. Ürünü sürer sürmez de dudak üstüm ve çevresi şişti. Evet baya baya davul gibi şişti. Korkunç bir yanma hissettim yüzümde zaten sanki 1 litre nane yağını yüzüme boca etmişim de cayır cayır yanıyormuşum gibi. Yüze bir ferahlık verdiği doğru ama ferahlıktan kastınız yanmaysa tabi.


     Bu etkilerinin yanı sıra alırken fark etmediğim en önemli detay da paraben içermesi. Kesinlikle paraben içeren ürünlerden uzak duran ben nasıl böyle bir hata yaptım bilmiyorum. Bir daha almak? Yanından dahi geçmem. Neutrogenaya da teesüf ediyorum güyya iyi marka ne varsa doldurmuşlar içine yeminle anneanne kremleri daha masum, en azından kimyasalları minimum. Nemlenelim diye sağlığımızdan olmayalım.

6 Yorumlar

 1. Ben bu ürünü eşime almıştım yaklaşık 1,5 sene önce. Cildi yağlı ve sivilce oluyordu sürekli. O çok memnun kalmıştı ama erkek cildi sonuçta :)) Parabene bende dikkat ederim ama ben de bakmamışım şimdi anladım. Kullanmayalım kullandırtmayalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erkeklerin cildi daha kalın ondan sanırım pek fazla tepki vermiyor alerji falan olmuyorlar sivilceye de bizimki kadar meyilli olmuyor ciltleri onsan sanırım. Yine de paraben beni endişelendiriyor kimse kullanmasın dilerim.

   Sil
 2. Neutrogena ürünlerinden hiç memnun kalmadım, jelleride gerçekten bir işe yaramıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben bir dönem pembe greyfurlu jelini kullanmış memnun kalmıştım ama daha iyi jeller olduğunu görünce bırakmıştım. Daha iyileri varken insan o kadar da işe yaramadığını düşünüyor

   Sil
 3. Bunu bende kullandım cildime iyi geldi ama gözlerime yan etki yaptı bu kremden sonra göz yaşlarım gözümü feci bir şekilde yakmaya başladı sanki içinde pulbiber varmış gibi.. Ama kardeşim de hala kullanıyor o da çok memnun hiçbir yan etkisi olmadı artık krem iyi mi kötü mü bilemedimde paraben olması kötü tabi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçerisindeki kimyasallardan kaynaklandığını düşünüyorum yanıcılığının. Cildiniz tepki verdiği için şanslısınız çünkü farketmeden kullanmaya devam etmemenizi sağlamış. Kardeşiniz için de nacizane tavsiyem eğer cildi karmaysa ve nemlendirici arıyorsa Olay su bazlı jel nemlendirici var gerçekten iyi.

   Sil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski