Nivea Yüz Temizleme Köpüğü ve Toniği


     Nivea ürünlerini hakkında çıkan 'tüy
çıkarıyor' söylentisinden sonra kullanmayı bırakmıştım. Cildim, karma, hassas ve t bölgem sivilceye meyilli malesef. Yıkama jellerinin gözenekleri derinleştirdiğini ve yüzü çizdiklerini düşündüğümden uzun zamandır sivilce yapmayacak, cildi kurutmayacak bir yüz yıkama köpüğü arayışındaydım. Gratiste bu ikiliye denk gelince hemen denemeliyim hissi oluştu içimde. İyi ki de oluşmuş :)

     Temizleme köpüğü pembe ve mavi kaplarda, pembe olanı kuru, mavi olanı yağlı ve karma ciltler için. Kabın pompalı olması şahane fazla aldım durulanmadı sıkıntısı olmuyor. Bir sıkış yetiyor. Köpük temizleyicilerin en güzel yanı cildi yormadan, çizmeden bulaşık yıkar gibi ovarak yıkayabilmeyi sağlıyor olması. Böyle olunca daha derinlemesine temizlik sağlandığını hissediyorum. Durulaması kolay ve jellerden sonra gördüğüm o çukur çukur görüntüyü görmüyorum. En iyi yanı cildi kurutmuyor oluşu.

      Tonik kullanımı gözeneklerin sıkılaşması, sivilce oluşumunun engellenmesi ve cildin ph dengesinin sağlanması için şart biliyorsunuz. Cildinizi köpükle yıkadıktan sonra bir pamuk yardımıyla tonikle yüzünüzü narince siliyor 2-3 dakika cildinizde bekletip duruluyorsunuz. İkisinin de kokusu şahane. Çiçek aromali yoğun bir parfüm kokusu var. Tonik sonrası da sivilce ya da cilt kuruluğu gibi sorunlar yaşamadım. Cildiniz kurumuyor olsa da siz kesinlikle her yıkamadan sonra nemlendirici kullanın.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski