Piyy Hayaller     Hani o ne istediğini bilmekle bilmemek arasında sıkışıp kalıyorsun ya hah o hem çok kötü hem de çok acayip bir şey. Sanki onu aştım ama ben ne istediğimi bulmuş gibiyim. Bir kere deli gibi çalışmak istemiyorum, tembel bir insanım ben. Bakmayın şimdiye dek çalışmak zorunda kalmış olmam üniversiteye dek tek ders kitabı açmamış insanım.

     Minik bir cafe açmak istiyorum mesela. Şöyle nezih, şık, sahil kasabası olabilir. Çok kalabalık değil ama müşterimin bol olabileceği, insanların sevdikleriyle vakit geçirebilecekleri güzel bir cafe. Ya da doğru insanla dünyayı dolaşmak...

     Çevremin dediklerini şuraya yazarken bile duyar gibi oluyorum "tatlııım yavaş gel çok büyük hayal kuruyorsun". Evet. Mantıksal yaklaşmak istiyorum. Çok paraymış da hazıra dağ dayanmazmış, adam nasıl çalışacakmış, hadi iş yok nasıl emekli olunacakmış falan falan. Bunları duymayı reddediyorum. Aşka sahip olduğumda dünyayı dahi değiştirebilecek bir güce ulaşıyorum ben. Gerçekleştiririm gibi de geliyor. Neyse ya umarım olur da mırmırcılar susar oturur. Öyle işte.

Yorum Gönderme

8 Yorumlar

 1. Türkiye'de Amazonlardan gelen ve şu an İstanbul'da olan bir adam var. Sanırım 18 yaşında başlamış ve 65 ülkeyi gezmiş. Bir karavanı var ve 10 yıldır dolasıp duruyormuş. Devamlı dünyayı gezmek absürd bir fikir değil. Yapanlar var.

  YanıtlayınSil
 2. Hedeflerin varsa başaracak gücü de bulabilirsin. Herşey gerçekleşir sağlığın yerindeyse. .

  YanıtlayınSil
 3. İnşallah dileklerin gerçekleşir Ahsen.Sevgilerimle ...

  YanıtlayınSil
 4. Bilmem inanır mısınız benim de hep cafe hayalim var. Gerçekten aşkı bulduğunuzda o size bir güç veriyor. O hayalimdeki cafe artık bana ulaşılmaz gibi gelmiyor. Belli mi olur belki ileride cafelerimiz hakkında buralarda yazıyor oluruz :) Kaleminize sağlık, çok tatlı bir yazı olmuş. Kimsenin hayallerinize ulaşmanıza engellemesine izin vermeyin. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim haklısınız umarım siz de hayallerinizi gerçekleştirirsiniz :)

   Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)