Selam Çocukluğum     Çocukluğuma dair hatırladığım tek şey yağmur yağınca içime çektiğim şu toprak kokusu. Bir de çocuklarla oynadığımız meşhur traktörcülük. Ben bunu iyileştireceğim artık hasta olmayacak diyerek sağını solunu kurcaladığım bozuk kırmızı traktör.. Bir de 1998 ajandasına yazdığım şu satırlar;

     Cennet var mı? Dedem var diyor. Bugün anneannemin yaptığı yemekleri yemedim. Cennette benim peşimden geleceklermiş. Dedem öyle diyor.

    Nasıl bir yer aceba dedemin dedikleri doğru mu? Güzel bir yermiş ama her şey varmış orda. Alkışlıyormuşsun istediğin her şey geliyormuş. Tüm çocukların oyuncakları varmış.

     Dedem de görür mü? Görürse balkondan eve gelmeme izin vermez. Bahçede elini tutup koşabilir miyiz? En çok onla yarış yapmak istiyorum anneannem yapmıyor.

     Cennette çok yemek varmış. Makbule teyzelerin yemekleri olur aç kalmazlar. Bizim sınıfta Mahmut var ayakkabıları hep yırtık çok kirli. Mahmutun da ayakkabısı olur. Zayıfım diye benle alay edemezler artık çünkü Allah izin vermez.

13 Yorumlar

 1. Çok tatlı yazmışsınız. Okurken tebessüm ettirdiniz. İnş. cennete bol bol yemek yersiniz :))

  YanıtlayınSil
 2. Ne kadar güzel ve masumane yazmışsın :) ...

  YanıtlayınSil
 3. Masum arkadaşım benim bayılıdm :)

  YanıtlayınSil
 4. Çocuğu çocuk olup anlatmak. Çok sevimli :)

  YanıtlayınSil
 5. O toprak kokusunu ben hala içime çekiyorum. Çok ferah :) Çoçukluğuma gittim bir an. Çok tatlı bir yazı olmuş. :)

  YanıtlayınSil
 6. Çocukluğum geldi aklıma, tek derdimiz oyuncaklarımızı bozup bozup tamir etmeye çalışmaktı. Şimdi olsa da o yağmur esnasında gelen toprak kokusunu içimize çeksek. Çok samimi bir yazı olmuş :)

  YanıtlayınSil
 7. Hüzünlendim.Hepimizin çocukluğundan kalma ne masum hatıralarımız vardır kim bilir.Onlar yani, büyüklerimiz temellerimizi oluştururken ne kadar içten ve samimi davranırlar ve iyiliği güzelliği öğretirlerse hayata bakış açımız ve kendimize olan güvenimiz kolay kolay bizi devirmez.Lakin hep değil, artık hiç öyle olmuyor.Ben devrimizin siz gençleri ve o masum ve şanssız çocukları için hep dua ederim Ahsen'ciğim.Sevgiler yavrum.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski