Sivilcelerden Kurtulma

 


    Sivilce her yaştan insanı etkileyen bir sorun. Kesin tedavisi olmamasına rağmen önleyici tedbirlerle nasıl kurtulabiliriz onu konuşalım. Öncelikle günde 2.5 litre su içmek şart. Su hem cilt hem de iç organlarımızın sağlığı için en temel ihtiyaç. Ardından sıkı beslenme kuralları koyulmalı. Kızartma, çekirdek ve cipslerden kesinlikle uzak durulmalı. Kabuklu kuru yemiş ve çikolata tüketiminde de aşırıya kaçılmamalı. Her sabah cilt derinlemesine temizlenmeli. El en çok yüzle temas eden uzvumuz, bu yüzden eller de mümkün olduğunca temiz tutulmalı. Amaaan nolacak deyip el kremleri yüze sürülmemeli. Güneş kremleri de mutlaka cilt tipine uygun olmalı. Sivilceler sıkılmamalı, diş macunu gibi cilde yarardan çok zarar getiren kimyasallar ciltle temas ettirilmemeli. Şimdi sivilceleri yok etmek için kullanılan güvenilir doğal çözüm yollarına bir bakalım;
1. Su buharı; 2-3 bardak suyu kaynatıp derin bir kaba boşaltın. Yüzünüzü kabın ağız kısmına denk getirip, başınızın arkasını temiz bir havluyla örtün. Yoğun su buharı cildinizdeki gözenekleri açarak sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller.
2. Sarımsak; doğal antibiyotik ve neredeyse her derde deva olan sarımsak sivilcelere karşı savaşta da adeta bir kral. Yarıya böldüğünüz sarmısağı günde 2 kez sivilcelerinizin üzerine sürün. Oval hareketlerle yaklaşık 1 dakika süren bir sürüş olsun bu. Sürdükten sonra en az 1 saat dışarı çıkmayın.
3. Domates püresi; genelde çiller ve mantar için kullanılan domates püresi sivilcelerin küçülmesini sağlıyor.
4. Salatalık suyu; çeyrek salatalığın suyunu sivilcelerinize temiz bir pamuk yardımıyla uygulayın. Salatalık suyunun hiç bir yan etkisi yok, dilerseniz tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Aydınlık, canlı bir görünüm sağlar.
5. Pişik kremi; içerisindeki çinko sayesinde cildi onaran pişik kremi ilk sürüşte sivilcelerin görünümünün hafiflemesini sağlar. Ben Niveanın pişik kremini kullanıyorum, sudocreme alerjim olduğu için. Dikkat etmeniz gereken kremi tüm yüzünüze bolca boca etmemeniz. Yalnızca sivilce üzerine toplu iğne başı kadar uygulamanız yeterli. Yoğun bir kıvamı olduğu için zor emiliyor. Bu yüzden yatmadan önce uygulamanız uygun olacaktır.

7 Yorumlar

 1. Şu anda sarımsaklı olanı deniyorum hadi hayırlısı :)

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar irade-i ziyarete geldim:) bu arada sudo krem kullandım bir süre o olmasa napardım bilmiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin herkesin cildi farklı demek ki iyi geldiğine sevindim :)

   Sil
 3. Sivilcelere karşı etkili çözüm
  http://www.bedensagligi.net/2017/01/sivilceleri-onlemek-icin-10-ipucu.html

  YanıtlaSil
 4. Yardım edin ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
 5. Kurtulamıyorum bunlardan

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski