Missha Perfect Cover BB Krem

     Uzun zamandır aklımda olan bir markaydı Missha. Nihayet her alanın öve öve bitiremediğinbb kremini deneme fırsatım oldu. Fondöten kullanmayı sevmem, özel günler dışında da kullanmam. Fondötenin cilt kusurlarını kapatmaktan ziyade daha çok arttırdığını ve erken yaşlanmaya neden olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden mümkün oldukça kullanmamakta fayda görüyorum. Zaten alternatif bir sürü ürün var artık bb, cc, dd kremler gibi. Kapatıcılık yönüyle fondöten kadar etkili olmasalar da  daha sağlıklı oldukları ve doğal göründükleri kesin. Cilde kapatıcılık sağlamaktan ziyade cilt sorunlarıyla başa çıkmak gerekli aslında. Sivilce, sivilce izleri, çil gibi cilt kusurları için bir uzmana başvurup kesin tedavi yollarına gidilmesi gerekir. Eğer ciltte ufak tefek pürüzler ya da renk eşitsizlikleri varsa bunlar cc kremlerle giderilebilir.
     Şimdu gelelim Missha Perfect Cover Bb kreme. Ben beyaz tenli olduğum ve renk skalasından pek emin olamadığım için hem 13 hem de 21 numarasını aldım. 13 numara çok açık kaldı bana. Casper kıvamındaysanız ancak tavsiye ederim 13 numarayı. Kremsi bir yapıda, fırçadan ziyade makyaj süngeriyle dağıtmak daha fresh bir görüntü oluşturuyor.

      Ürünün iyi yanı 42 faktör koruma içermesi. Kötü yanıysa eğer cildiniz karma ya da yağlıysa bir kaç saat sonra t bölgesinde parlama yapabiliyor olması. Ben ürünü pek sevmedim aslında. Cünkü kalın bir yapıda kapatıcılığı yüksek bu yönüyle fondöteni çok anımsatıyor. Yüzümde bir fazlalık olduğunu gün boyu hissediyorum. Yalnızca gün içerisinde cildimde oluşan renk eşitsizliklerini gidermeyi amaçladığımdan cc kremlerin bana daha uygun olduğuna karar verdim. Çok övülen Pure Beauty bb kremle ilgili de aynı karara varmıştım. Üstelik o sürer sürmez sivilce yapmıştı bende. Her ürün herkese iyi gelmiyor işte :) Eğer siz de benim gibi hassas, sivilceye meyilli bir cilde sahipseniz istediğiniz canlı ve aydınlık bir görünümse tercihinizi cc kremlerden yana kullanın derim :)

Post a Comment

Daha yeni Daha eski