Ay Neler Neler     Günaydııın :) Mutlu bir güne uyanmışsınızdır umarım. Normalde yayın yapardım her akşam, bir siteden radyo yayını. Dün tamam dedim ilk kez, bu işi ciddi ciddi yapacağım düzgünce. Ama bir kendini bilmez yakın bir arkadaşımı üzdüğü için olağan üstü bir durum yaşandı ve dün akşamı beddua yağdırarak ve intikam planları yaparak geçirdik. Umarım çocuk sabaha uyanabilmiştir zira şahane planlarımız var.

     Bu olaylar yaşanmadan önce hep aynı şeylerle boğuştuğumuzu farkettim kadınlar olarak. Bir ilişkiye emek veriyorsun ayrılmıyorsun sabrediyorsun karşıdakine gurursuz oluyorsun ayrılıyorsun sen ayrıldın oluyor. En iyisi kimseye emek vermemek. Ne de olsa her halukarda kadınlar suçlu. 'Bir dahaki sevgilim..' ile başlayan güzel cümlelere kendimizi nasıl daha erken alıştırırsak o kadar iyi bence.

     Dün arkadaşımla konuşurken de bunu nasihat ettim. Baktım böyle daha kolay toparlanıyor insanalr. Mesela ben. Bir dahaki sevgilim inşallah tanımadığı kadınların popolarının fotolarına arkadaşlarını etiketleyen biri olmayacak dedim. O kadar utanmaz ve ezik biri olmayacak. Çünkü eski ve tek sevgilim öyleydi. Bu sadece bir örnek benim örnek verebileceğim çok fazla kötü şeyi olduğu için ben şanslıyım. Ha ha ha.

     Şimdi size de diyorum en kötü özeliiklerini sıralayın ve evrene pozitif enerji yollayın. Bir daha hayatımda olacak insan ... olmayacak. Bakın görün o zaman ne şahane insanlar çıkacak karşınıza. Bir de insanları karşılaştırmaktan korkmayın. Erkekleri karşılaştırmaktan korkmayın yani. Bazen insan en iyi sonuca yalnızca böyle ulaşır.

     Bir de kalbinizi temiz tutarsanız daima korunursunuz. Size layık olmayanların sizden uzak durması için devamlı telkinde bulunun kendinize. Dua edin. O zaman kaybettiklerinize değil kazandıklarınıza odaklanmaya başlarsınız. Bir müddet sonra zaten gözünüz apaydınlık olunca kaybetmek değil kurtulmak teriminin sizin için daha uygun olduğu kanaatine varırsınız. Gülümseyin bolca çünkü hayat güzel. Sevgiler :)

Yorum Gönderme

5 Yorumlar

 1. Bir dahaki sevgilimde hangi özelliklerin olması gerektiği üzerine koca bir listem var benim de. İçinde hangi kitapları okuduğundan, instagramda kimleri takip etmemesi gerektiğine uzanan koca dönüm arazi kadar madde sıraladım üşenmeden. Eskiden "ahlaklı olsun, beni sevsin, anlayışlı olsun"la biten istekleri teknolojinin getirdikleriyle yenileri ekleniyor isteklerimize. Haksız da sayılmayız hani. Paranoyak bile olduk sonunda. Ama dediğin gibi her şeyden önce olumlu düşünmek gerek. Bu konuyla ilgili bir kitapta okuduğum cümleyi yazarak sonlandırayım yorumumu: "Dişi yanıma şimdi sahip çıkıyorum. Eğer şu an hayatımda Bay Doğru yok ise, kendim için Bayan Doğru olabilirim."
  Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnstagram önemli swarm da öyle. Hepsi önemli aslında. Bizi önce delirtip paranoyaklaştırdılar sonra da tuhaf bizmişiz gibi davranıyorlar. Aynı şekilde ben de beni sevsin kâfi derken şuanda 3 sayfalık listeyle dua ediyorum. Bu iyi bir şey aslında farkındalığımız artmış demek.Umarım listendeki her şeyi bulursun. Bir sonraki sevgilimde daha mantıklı hareket edebileyim yeter diyor insan esasında. Gözün kapanmadığı aşklar yaşamak dileğiyle bayan doğru :)

   Sil
 2. hayat güzel gerçekten sonuna kadar yaşamaya güzel anılar biriktirmeye değecek kadar güzel..

  pozitif düşünmeye ben de çok inanırım.güzel düşünelim güzel konuşalım ki güzel olsun herşey derim hep :)

  YanıtlayınSil
 3. Güzel bir morale ihtiyacım vardı gerçekten yazın çok iyi geldi. Çok teşekkürler :):)

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)