Bir Evlenme Teklifi Hikayesi


     'Daha' yazacaktım başlığın sonuna ama  öyle yazsam sanki başka bir evlenme teklifi daha yazmışım gibi olacaktı. En saçma teklif de yazabilirdim galiba neyse. Şimdi siz şaşalı bir teklif ve sevdiğim bir adam ve evet deyişimin mutluluğunu yazacağım sanacaksınız ama alakası yok. Size dün aldığım en en en saçma evlilik teklifinin absürd hikayesini yazacağım.

     Kahramanımız yani teklifi eden şahıs benim tanımadığım biri evet yanlış okumadınız pek tanımadığım biri. Yalnızca lakabını biliyorum bir de görüşünü falan. Yalnızca hakkında uzaktan duyduklarımı biliyorum. O beni tanıyormuş sosyal medya hesaplarımdan falan da takip ediyormuş her neyse. Bana bir kaç gün önce sosyal medya hesaplarımdan birinden mesaj attı naber falan geyik muhabbeti. Ben de tanıyorum ama nerden tanıyorum falan temkinliyim tabi. Neyse kendini tanıttı hatırladım öyle tanıştık ettik o kadar ki çocuğun lakabını bildiğimden öyle hitap ediyorum adını bile soramadım yani. Bir daha nerden görecem diye. Sonra ortak bir arkadaşımızla konuştuk hemen peşine. Ben safım ya diyorum ne alaka bu eski tayfa neden böyle beni buluyo aynı gün.

     Numaramı tabiki vermiyorum aortak arkadaşıma verme fdiyorum pek tanımadığım insanlara numaramı vermem. İnsanları terslemeyi sevmediğimden kendi başıma da durduk yere bela almak istemediğimden vermem. Valla isteyen kezban desin isteyen paranoyak. Ben o can sıkan 404ler yüzünden sadece üniversitede 4 hat değiştirdim ya. Yalnız çeken bilir.

     Bu beyefendi kendince benimle evlenmeyi planlamış. Hatta kafasında düğünü damatlığını çağıracağı insanları mekanı falan kurmuş. Hatta istediği çocuk sayısınıu bile planlamış. Okurken size nasıl geliyor bilmiyorum ama bana korkunç gelmişti. Neyse bu numaramı vermediğim için benimle konuşacak önemli bir konusu olduğunu söyleyip skypedan yada faecden görüntülü konuşmak istedi. Olayı açıkladığı için aşırının aşırısı soğuk yaklaştım ben olaya. Napacak faceden yüzük mü uzatacak bana çok sinir bozucu. Ayrıca hayır dersem nolacak durduk yere faceden eklemiş olacam. Ziyan. Hahhahah evet ordan pislik gibi görünüyor olabilirim ama bu konularda aşırı daralıyorum.

     Neyse oralardan sarmasın diye istediklerinden midir nedir kızlar benim numaramı vermişler çocuğa. O bir tandığı sayesinde aveadan falan bulduğunu söylese de inanmadım bence biri verdi, tabi ki. Neyse işste efendim bir telefon çaldı ben olduğun şehirdeyim nerdesin? Olduğum şehirde mi? Ne alaka ya? Müsait değilim falan feşmekan akşam oldu. Telefon 2. kez çaldı bu defa tek cümle 'benimle evlenir misin?' Ne? Tek düşündüğüm bunun tanıdıklarımın bana yaptığı bir eşek şakası olduğu.

     Ben erkek olsaydım reddedilmeye tahammül edemezdim. O yüzden erkekler nasıl reddedilip reddedilip halaona buna sarabiliyorlar anlamıyorum. En kötüsü de bir kadına evlenme teklifi ettiğinizde evet diyeceğinizden emin olmamanızdır. Acayip onur kırıcı bir olay. Ama mübarek insanların arasında bir şeyler olur sonra gelirler öyle kabul cevabı alırlar. 'Ben çok düşündüm flört etmek istemiyorum seni de senelerdir tanıyorum evlenilecek kızsın ben senden eminim'. Bakın bir insanın hayatını birleştirmeye sizi layık görmesi ve ciddi düşünmesi tamam çok güzel bir şey. Ama çok az tanıyorum ben ne bileyim ki sen kimsin gerçekte? 2. flört olsa neyse ama insan evlilik mevzu olunca biraz endişe duyuyor haliyle. Kolay bir kara değil ki bu.'

      Sen düşün istersen bir kaç kez görüşelim sonra evet dersin olur. Evet dediğinin ertesi günü ailemle gelirim bizde bu işler çok uzamaz' Ya bu nasıl bir özgüven tam suratı yumruklanası bir insan. Ben neyi düşüneyim ne düşünmem gerektiğini bile bilmiyorum. En iyisi bir kalem kağıt alıp bu çocuğu yorumlamak. Evet arkadaşlarımın da fikrini ala ala yorumluyoruz. Bahane bulursam direk hayır diyebileceğim bir şey çıkar en azından karşı tarafa da dürüst olurum diyorum. Çocuğun meslek baya iyi hayat görüşü inancı benle %100. Bu devirdeki erkeklere göre %80 iyi durumda. İçki kumar iddia yok, evcimen, ailesi bizim sülaleye çok yakın. Hobaa düşün bakalım düşün bulursun belki bir şey. Maç fanatiği değil ya adam ne bulacağım.

     Bir dakika diyorum kendi kendime. Neden kusur bulmaya çalışıyorum? Neden olmasın diye çaba gösteriyorum? Ben doğru insanı istemiyor muyum?  Uzun bir flört istemiyorum artık tak çıksın karşıma tak aşık olayım mükemmel olsun gözüm kapalı evet diyeyim demiyor muyum? Bu bir defa oldu teptin beyno diyorum kendi kendime. Peki neden ikinci defa tepiyorum? Neden üzerine düşünmüyorum bile neden neden neden? Kendimi anlamıyorum. Hayır diyorum bu değil. Neymiş istemiyorum çünkü hissetmiyorum.

     Bizim oralarda bir laf vardır doğru kısmet insanın ayağına 3 kez gelirmiş. İnsan fark etmeden 3 defa bu kısmeti teperse daha da bulamazmış. Doğru mu bilmem eskiler der. Acaba diyorum tepiyor muyuz biz de? Ama istemiyorum peki neden? Hızlı şeyler beni korkutuyor galiba. Evlilik lafı geçince kasılıyorum sanki lafı geçince hemen nikah masasına oturtacaklarmış gibi ne bileyim. Aslında evliliği istemiyorum sadece doğru insanı istiyorum. Sürekli aynı insana bağlı olmak aşık olmak endişelendiriyor beni. Düşün aynı evdesin herhangi bir şeyi hoşuna gitmedi adamın gidebiliyor musun hayır. Sadece birbirinizin sevmediği huylara alışmaya çalışıyorsunuz. Özel alan diye bir şey kalmıyor bir de erkekler kadınların her şeylerine karışıyorlar aşırı sorumluluk çocuk baskısı falan of. Yazarken korku duydum. Benim düşündüğüm hafif çatlak olan mükemmel adamla dünyayı dolaşmak :D Ama kimseyi böyle diyerek reddedemezsiniz ütopik gelir dalga geçerler falan.

     Şimdi ben tanımadan ben istemiyorum deyip nasıl hayır diyeyim. Tamam hayır kusura bakmayın dedim konuyu kapattım ama karşı taraf kapatmadı. Bu benim için iyi bir şey midir kötü bir şey midir bilmiyorum. Aşık olmayı bekliyorum diyorum aşık olduk da noldu diyor bizimkiler bakıyorum yine haklılar. Kızım adam avukat evcimen par abol egz toz diyorlar ne çirkin laflar banane parasından para yerin dibine batsın en sevmediğim şey. Ben kutu gibi yerde de yaşarım yanımdaki adam iyi olsun da. Ne paralı adamlar gördük, parayla karakter alınmıyor ne yazık ki napacak bu insanlar parayı anlamıyorum.

     Benim çok fazla hayalim var velhasıl kelam telefonumda da cevap verilmemiş ve yüksek ihtimal verilmeyecek 17 mesaj. Ben bunu istemiyorum ben aşk istiyorum. Bir de ben sarışın istemiyorum My God bana esmer yollasın dermişim ahahha. İstediğim adam Yüzyüzeyken Konuşuruz, İkiye On kala, Athena, Vera falan dinlesin, kavunlu dondurma sevsin yazı değil kışı sevsin, damla sakızlı türk kahvesi sevsin, sokak ortasında dans etmeyi sevsin, günün yarısında kalkıp pat diye başka bir şehirde nefes almaya götürmeyi sevsin ne bileyim işte. Antalyayı falan değil Rizeyi sevsin, Anadoluyu sevsin, toprağı taşı insanı insan yapan her şeyi sevsin,ayakları çamura batan çocukların başlarını okşamayı sevsin, paylaşmayı sevsin malını mülkünü ihtiyacı olan herkesle, gün doğumunu sevsin batımını değil ki başlangıçlar olsun hayatının temeli bitişler değil...

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Blog tasarımı, eklentiler, sorunlar ve çözümleri hakkında merak ettikleriniz varsa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Blog Düzenim

    YanıtlayınSil
  2. Biraz gerçekçi olmak gerektiğini düşünüyorum. Evlilik mutlu bir rüyanın devamı değil aksine bir mücadeledir. Modern zamanlar evliliği başka bir şekilde lanse etmeye çalışsalar da, evlilik hayatın en güzel mücadelesidir.

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)