Bir Hadise Yok     İçimde bir parça umut, bir parça korku, bir parça endişe, bir parça mutluluk taşıyorum. Hepsi sebepsiz. Ve sanki hem bağırmak hem susmak istiyorum. Süslü kelimelerle doldurmak istiyorum şiirlerimi, lise günlerimdeki gibi. Ama yazamıyorum. Kat'iyen yazamıyorum.

     Düşünüyorum kendi kendime 'olmayan ne?' Yazmak için mutsuz olması gerekirmiş insanın. Eksik olan hüzün mü cidden. Bunca yazan bağrını yakan bir hüzün mü taşır hep içinde? Hiç mi mutlu olmazlar hiç mi gülmezler?

     Geceleri beni yatağımdan kaldıran göğe baktırıp gülümseten o ilham niye gelmez oldu artık? Başımı yastığa koyduğumda uyumama mani olan yüzlerce hayalime ne oldu? Fazla mı gerçeklikle yoğruldu ruhum, zihnim? Fazla mı insanlarla bütünleştim. Uzaktan bakamaz oldum hayatlarına ondan mı yüzlerindekileri okumaktansa kendimi bir anda dertlerine ortak olmuş buldum?

     Fazla konuşuyor insanlar. İstemiyorum aslında ben bu kadar konuşmalarını. Ben anlamak istiyorum, onlar anlatmadan anlamak. Göz yaşlarındaki kristallerde görmeyi seviyorum acılarını. Tamam keşke çekmeseler ama. Onlar hislerini anlatmıyorlar gerçekte sadece konuşuyorlar, bir sürü kelimeyi bir araya getirerek karmaşık ve ruhsuz bir şekilde konuşuyorlar. Bu beni yoruyor, onlar üzerinde konuşmama ve üretmeme mani oluyor. İnsanlar, hayatları ve tecrübeleri benim ilham kaynağım, tüketiyorlar kaynaklarımı, ısrarla tüketiyorlar.

Not : Çok kafamın bulanık olduğu ve sürekli düşünmem gereken bir dönemdeyim. Mabel'den Bir Hadise Var dinleyin. Güzel bir şey. Dinleyin işte sebepsiz. ben bu gece onlarca kez üst üste dinliyorum diye dinleyin. :)

Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. Olur öyle bazen çok şaapmamaklazım (dediğine kendi de inanmadı)... / bilemedim valla

  YanıtlayınSil
 2. İyi bir yazar, hiç bir şeyin olmadığı zamanlarda da yazabiliyor. Az önce sizin yaptığınız gibi..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 'İyi bir yazar' benim için o kadar kıymetli bir tamlama ki. Umarım gerçekten insanlara ulaşabilen ve gün geçtikçe daha iyi yazabilen bir yazar olabilirim. Motive etti yorumunuz beni çok teşekkürler

   Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)