Header Ads

Firavun Kolyesi     Üniversite 2'deyiz bahar şenlikleri var. Bizim rock topluluğundan tanıdığımız bir kaç çocuk da orada stant açmış dövme yapıyor ve kolye satıyorlar. O zaman o topluluktaki çocuklar okulun en popüler çocukları havalılar ya kızlara pas vermiyorlar tabi kızları da cezbediyorlar. Kızlardan biri de çocukların standında sohbet etmek için fazlaca vakit geçiriyorlar. Ben boğuluyorum kızların kendilerini böyle gösterdikleri ortamda. Karar veremiyormuş ayağına yatmalarına bir son vermek amacıyla bir kolye gördüm Mısırlı bir adam kolyesi. Kıza bunu sana alıyorum dedim, aldık, ortamdan da sıyrıldık çok şükür.

     Neyse efenim kız sabahtan takmaya başladı kolyeyi akşam bir geldi ki savaş alanından çıkmış gibi. Sevgilisiyle tartışmış cebindeki son parayı düşürmüş bir de üstünde  bir sürü sakarlık yapmış düşmüş kalkmış falan. Odaya çıkarken bir kız boynundakini görüp aaa Firavuuun demiş. Bence bunu takma uğursuzluk getirir demiş. Kızın da kafası karışmış tabi. Ben hayatımda böyle saçma şey duymadım, uğursuzluğa inanmam asla. Bir kolye yani alt tarafı ne uğursuzluğu olur minnacık şeyin. Getir dedim bende kalsın.

     Sonraki gün kolye benim boynumdaydı koca günü onunla geçirdim. Ama nasıl bir gündü o. Nerden mır mır edip de atladım bilmediğim konuya. O gün kampüste az daha bir araba çarpıyordu, yeni aldığım telefonla merdivenlerden uçtum telefon 4.kattan uçtu aşağı, iyi anlaştığım herkesle tartıştım inat ettim çıkarmadım bu bir kaç gün devam etti. Firavun değil bu diyorum Mısırlı herhangi bir adam. Yok aman eksik olmuyor gürültü fenalık. Cama asalım yarın çöpe atalım diye karar aldık en son. Cama astığımız akşam baykuş sesinden uyuyamadık. Gün ışır ışımaz kızlar camdan attılar kolyeyi huzurla uyuduk. Tamam dedim o gün uğursuzluk diye bir şeye yine inanma ama diretme, bilmediğin şeyleri de alma. Ey Firavun kolyen bile lanetli, ne fena.

   

3 yorum:

 1. Film sahnesi gibi anlattın valla.. Bende sana ufak bi hikaye anlatayım. Şimdi ben geçen sene Mardin'e gittim. Manastırda uğuruna inanılan mezar toprağından aldım küçücük bir şişeye koydum ve başucumdaki yerini aldı şişe... Sonra herşey biranda ters gitmeye başldı. Arkadaşım ölü toprağı yüzünden oldu dedi. Düşündüm mantıklı geldi. Belkide öyle inanmak istedim bilmiyorum. Neyse döktük denize rahatladık:)) neye inanırsan öyle olur aslına bakarsan gerisi hikaye.. Sevgiler,

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O da ilginçmiş inanırım ben en iyisini yapmışsınız dökmekle :)

   Sil
 2. Belayı da huzuru da insanın düşünce gücüyle çagırdıgına inananlardanım.Bu tür şeylere kafayı takarsanız sıyırmaya yakınsınız demektir,o bakımdan takılmayın böyle şeylere okuyun geçin.:))Emeginize,düşüncenize saglık,kaleminize saglık.

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.