Son Yazılar

9 Mayıs 2016 Pazartesi

Yanlışlıkla Meme Büyütme     Kadınlar vücutlarından bir türlü memnun olmazlar. Sürekli bir yerlerinde kusur ararlar. Kimisi kalçasını büyük bulur kimisi göğsünü küçük. Bu yüzden estetik merkezleri takır takır işler. Eskiden estetik mi varmış, doğru beslenme, fazla hareket ve tabi doğanın armağanı bitkilermiş kadınları güzel kılan.

     Öncelikle erkeklerin nerdeyse hepsinin kadınların da büyük bir kısmının yanlış bildiği doğru sütyen ölçüsüne değinmek istiyorum. Çoğu insan sütyen ölçülerini 75-80-85-90 olarak bilir. Bu rakamlar göğüs büyüklüğünü ifade etmez. Kadının göğüs altı ölçüsünü, yani göğüs kafesi genişliğini yani kilosunu belirtir. Göğüs ölçüsünü belirten A-B-C-D kuplarıdır.

     Yani 75 A giyen bir kadın hem zayıf hem de küçük göğüslüdür. 85 yada 90 A giyen kadın şişman ve küçük göğüslüdür. Uluslararası ölçülerde standart kabul edilen ideal göğüs ölçüsü 80 - B' dir . Yukarıdaki anlatımlarıma bakarak 75- B giyen birinin vücudu oldukca zayıf ve vücuduna orantısız şekilde büyük duran göğüsleri olduğunu görebilirsiniz. Yalnız; dikkat edilmesi gereken nokta şu ki göğsün ortalama yüzde 60 a yakını yağ tabakasıdır. Bu yüzden kilo aldığımızda göğsümüz büyür verdiğimizde küçülür. Genel olarak böyledir fakat kadınların bazıları istisnai olarak bölgesel kilo aldıklarından göğüsleri almaz da kilo direk kalçalarına gider. Herkesin yapısıyla alakalı bu durum.

     Çok fazla uzatmadan kendi hikayemi anlatayım. Ben kiloyu her yerden alıp her yerden veren bir vücut proporsiyonuna sahibim. Gögüs ölçüm 80 - b. Ve bu benim 80 - c ye çıkışımın nasıl olduğunu anlattığım bir yazı olacak. Baştan sunu belirteyim bu yazı yalnızca tecrübemden yola çıkmış olacak, faydasını zararını başka insanlarda sonuçlarını araştırın.

     Öncelikle şunu söylemeliyim ki benim hiç böyle bir amacım olmadı tamamen tesadüfi bir durum. Yaklaşık bir aydır omuzlarımda sebebini anlayamadığım bir uyuşukluk ve ağrı vardı, göğüs uçlarımda da fazlasıyla hassasiyet, ilk ergenlikte biri sarıldığında iğneler batardı bir şey çarptığında ölecek gibi hissederdik ya sanki içten çürümüşüz gibi aynı o ağrı işte.

     Bu durum geçmeyince endişe duyup doktora gittim tabi bir şey çıkmadı şükür. Psikolojik mi falan derken arkadaş çevrem de kilo mu aldın deyip durunca bir de omuzlarımda çamaşır izi farkedince içkillenip ölçtüm hakkaten 5 cm fark. 5 cm fark nedir? Peki nasıl oldu? Hemen sorgulamaya başladım ve suçluyu buldum : ısırgan otu :). Bizim ailede genetik olarak romatizma olduğundan ileride romatizmaya yakalanmamak, korunmak amaçlı belli bir yaştan sonra herkes ısırgan tüketmeye başlar. Gerçi Karadenizin çoğunda var bildiğim. Ben de artık hem vücuttaki tüm toksinleri attığını bildiğimden, hem regl ağrılarını azalttığını duyduğumdan düzenli olarak ısırgan kürüne başlamaya karar verdim.

     Haftada yalnızca iki gün sabah kahvaltısından sonra ısırgan içiyorum. Ve yanılmıyorsam 20 gündür yapıyorum bu kürü yani totalde 10 bardak içmişim. Östrojen içerdiğinden dolayı böyle bir etkisi olduğunu fark ettim. Başka platformlarda araştırmaya koyuldum ciddi ciddi bu amaçla kullanan insanlar varmış. Ben tesadüfen farketmiş oldum.

     Bitki çaylarını çok fazla kaynatmamak ve içmeden önce demlenmesini beklemek gerektiğini eklemek isterim. Bu bir. İkincisi de lütfen faydası olsun diye aylarca ya da üst üste içmeyin. Bu vücutta fazla östrojen birikmesine neden olur, kistlere zemin hazırlarsınız. Bu yalnızca ısırgan için geçerli değil östrojen içeren her gıda için geçerli. Aşırı dediğim her gün ve aylarca kullanım. Yoksa haftada 2-3 bardak tüketmek oldukça sağlıklı. Bir uyarım daha var ısırgan reglinizi düzene sokar fakat bir kaç gün uzatabilir ilk içtiğinizde endişe duymayın kendi kendine rayına oturacaktır. Göğüs büyütme konusunda çok sıkıntısı olanlar olduğunu biliyorum, böyle bir şeyi fark etmişken paylaşmasan olmazdı. Kalıcı mı geçici mi bilmiyorum üç gündür içmiyorum benim için umarım geçici sizin için de kalıcı olur, umarım işinize yarar ve mutlu olursunuz bunu denedikten sonra. Sevgiler :)

Not : Piyasada satılan ilaç merhem gibi sizi istismar edecek ürünlere güvenmeyin. Eğer bunu gerçekten sıkıntı ediyorsanız sağlığınızla oynamadan bir estetik merkezine danışın. Bu konuda bilimsel olarak ispatlı olan tek çözüm yolu silikondur. Onu da uzun vadede zararından emin olunmadığından, doğal görünmediğinden ve dokunulduğunda hissedildiğini ve erkeklerin sevmediğini bildiğimden yaptırmayın derim. Onun yerine lütfen kendinizi sevin, lütfen :)

   

15 yorum:

 1. Isırgan otu böyle bir etki gösteriyorsa, östrojen arttıran başka bitkilerde benzer etki gösterebilir. Kendimizi daha dikkatli gözlemlesek bir de doğal beslenme yetecek aslında. Keyifli ve faydalı oldu benim için.Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet aynen öyle. Ben teşekkür ederim yorum için :)

   Sil
 2. Çok faydalı bir yazı olmuş, emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bağlamışsın. Dediğin gibi kendimizi sevsek tüm sorunlar çözülecek ve dünya daha yaşanılır olacak.. Bir yapabilsek..

  YanıtlaSil
 4. İlk defa duyuyorum ısırgan gibi bitkilerin gogus büyütebildiğini. beden ölçü konusunda çok haklısınız yanliş biliniyor fakat 75 b olsa da aslında anormal durmuyor göğüsler, iyi bir sütyenle desteklemek gerekiyor. Teşekkürler❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok aslında anormal durduğunu söylemek istemedim. Çok zayıf olan vücuda oranını anlatmak istedim. Yoksa herkese yakisan ölçü farklı :)

   Sil
 5. Ay ben şok oldum şuanda ısırgan otunun yaptıklarına bak sen diyorum :)) O kadar kremdi oydu buydu hepsi hikaye, hepsi yalanmış yani :D İyi ki de yazdın en azından bende böyle bir etkisi olduğunu öğrenmiş oldum :)

  YanıtlaSil
 6. ısırgan otu, ısırgan otu..... yaz kenara Öküz..

  YanıtlaSil
 7. Güzel bir bilgi Ahsen kızım.Isırgan yağı da saçlara iyi geliyor.Ben yaşım nedeniyle içmekten ürküyorum biraz.Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 8. Bitkiler evet faydalıdır ama dikkatli iyi araştırarak kullanmak gerekli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle araştırmadan kullanılmaması gerek :)

   Sil

cpm fun 2