Kötü Niyetlileri Anlamanız İçin Bilgilendirme Yazısı


     Öncelikle bu yazıyı bu konuda muzdarip olduğunu bildiğim arkadaşlarımın isteği üzerine yazdığımı belirteyim. Ben alim yahut çok bilgili bir insan değilim. Yalnızca bilgi vermek, faydalı olmak istiyorum.


     21. yydayız, malum çağ akıl çağı. Fakat çağın böyle olması herkesin aklını kullanabildiğini göstermez, bazıları içlerindeki kötülüklerle hareket ederler. Böyle insanlara elbet rastlamışsınızdır, konunun da insanların birbirine zarar vermeleri olduğunu anlamışsınızdır. 


     Şimdi gelelim konuya büyü var mıdır? Büyü Kuran'da geçer. Allah bize var olduğunu söylemiş, fakat şunu da belitmiş 'Allah istemediği sürece kimse kimseye zarar veremez' Hayatınızı etkiler mi, evet.Fakat inanın bu işlerle uğraşanı yapılandan daha çok etkiler. O insanın bir hayatı olmaz, hep sürünür mutluluk yüzü görmez. Masum bir insanın da hayatını olumsuz etkilemesiyle kalır.


     Peki nasıl anlayacağız böyle şeyler yapılıp yapılmadığını? Herhangi biri kötü olabilir ve bilmiyor olabiliriz, hiç beklemediğimiz insanlar da yapabilir. İnsan bu çiğ süt emmiş işte, kaderine hükmetmek ister, intikam ister, kendi evladını gelinini arkadaşını düşündüğünü sanır, yanılır, hataya düşer. Bu ilim apayrı bir ilim ama merak etmeyin bu ilme ihtiyacınız yok. Allah her kulun sorusunu cevaplar, yeter ki isteyin. 


      Dualar sorulara cevap, sıkıntılara çare olurlar. Büyü gibi art niyetli oluşumlar size yapılmış mı anlamak için de tek ihtiyacını olan Tekvir suresi okumak. İlk okuyuşunuzda boğazınız tıkanır, okuyamaz olursanız, başınıza şiddetli bir ağrı girer gözlerinizden göz yaşı gelirse anlarsınız ki yapılmış. Kendimden örnek vereyim de endişe duymayın; ilk okuyuşumda boğazıma bıçak saplanır gibi olmuştu açıkçası iki satır okur okumaz okuduğum yerde uyuyakalmışım. Endişe etmedim devam ettim ve her okuyuşumda baş ağrım daha da azaldı. Şimdi daha huzurlu okuyorum. Bir de şöyle güzel bir yanı var duanın, her gün 3 kere okuyorsunuz yatmadan önce size kim ne yapmış nereye yapmış takır takır görüyorsunuz. İlk okuyuşunuzu akşamdan yaparsanız gözünüzün önüne çirkin şeyler gelebilir gözünüzü kapatınca bunlar doğru yolda olduğunuzu gösterir. Pek çok arkadaşım var tanıdığım bir tek duayla öğrendi sıkıntılarından kurtuldu. Allah işte her şeyin şifasını dualarda saklı kılıyor. 


     Bir de dipnot var okumayı alışkanlık haline getirirseniz yapanlara geri dönüyor yaptıkları, ne istediyse olumsuz hepsi yapanı vuruyor. Eğer böyle bir tereddütünüz ve endişeniz varsa, hayatınızda bir şeyler yolunda gitmiyorsa bir kez okuyup deneyin derim. Aşağıya duayı bırakıyorum Fatiha okumuşşunuz gibi bir dua hiç bir zararı yok endişe etmeyin, zaten Kurandaki, duanın insana ne zararı olur? Umarım faydalı olur. Bu konu ya da herhangibir konuda bana danışmak, soru sormak, dertleşmek, benimle iletişime geçmek isterseniz, bloğumla ilgili tavsiyelerde bulunmak ya da eleştiri yapmak isterseniz mail adresim ; bubenimsitemm@gmail.com. Lütfen yazın, sevgiler.


Dipnot: Okunması gerektiği gibi yazdım ve defalarca kontrol ettim aynen yazdığım gibi okunur. Abdestsiz de okunabilir fakat daha fazla etkili olması için abdestli okuyun.


Tekvir Suresi 


Bismillahirrahmanirrahim. İzeş-şemsu küvvirat ve izen nücûmun kederat ve izel cibalu süyyirat ve izel işaru uttılet ve izel vühuşü huşirat ve izel bih
âru süccirat ve izen nüfûsü züvvicet ve izel mev'ûdetü süilet. Bi eyyi zenbin kutilet. Ve izes-suhufu nüşirat ve izes semaü küşitat. Ve izel cehıymü su'irat. Ve izel cennetü üzlifet. Alimet nefsün ma ahdarat. Fe la uksimü bil hunnes. El cevaril künnes. Vel leyli iza asas. Ves subhi iza teneffes. İnnehu le kavlü rasûlin kerim. Zi kuvveti inde zil arşi mekîn. Mütâin semme emîn. Ve ma sâhibüküm bi mecnûn. Ve le kad raahü bil üfükil mübîn. Ve ma hüve alel ğaybi bi danin. Ve ma hüve bi kavli şeytanirracim. Feeyne tezhebûn. İn huve illa zikrn lil âlemîn. Li men şae min kum en yestekıym. Ve ma teşaûne illa en yeşaellâhü Rabbül âlemîn.Anlamı : 


Güneş bürülüp dürüldüğü zaman. Ve yıldızlar solduğu (enerjilerini tükettiği) zaman.Ve dağlar yürütüldüğü zaman. Ve yüklü develer salındığı (başıboş bırakıldığı), kıymetli dünya malları terkedildiği zaman. Ve vahşi hayvanlar toplandığı zaman.  
Ve denizler ateşlendiği zaman. Ve nefsler eşleştirildiği (fizik vücutla birleştiği) zaman. Ve diri olarak toprağa gömülen kız çocuğuna sorulduğu zaman. Hangi günah sebebi ile öldürüldü? Ve sayfalar (amel defteri) açıldığı (hayat filmi oynatıldığı) zaman. Ve sayfalar (amel defteri) açıldığı (hayat filmi oynatıldığı) zaman. Ve cehennem kızıştırıldığı (şiddetle alevlendirildiği) zaman. Ve cennet yaklaştırıldığı zaman. Her nefs, hazırlamış olduğunu bilmiş olacak (hayat filminde yaptıklarının hepsini görecek). Bundan sonra hayır, hünnese (merkezî çekim kuvvetine) yemin ederim. Cevalan edene (merkezî çekim kuvvetinin etrafında, yörüngede dönene). Ve kararmaya başladığı an geceye Ve ağarmaya başladığı zaman sabaha (yemin ederim ki). Muhakkak ki O (Kur’ân), gerçekten Kerim Resûl’ün sözüdür. Yüce arşın sahibinin yanında büyük şeref (makam ve itibar) sahibidir. O, kendisine itaat edilen, orada emin olandır. Ve sizin arkadaşınız mecnun (deli) değildir. Ve andolsun (resûl), O’nu (Cebrail A.S’ı) ufukta apaçık gördü.  Ve o, gaybta vahyolunanı saklayıcı değildir (aynen tebliğ eder). Ve O (Kur’ân), taşlanmış şeytanın sözü değildir. Öyleyse siz nereye gidiyorsunuz? O sadece âlemler için bir zikirdir. O, içinizden, istikamet üzere olmak (Allah’a yönelmek) isteyen kimse içindir. Ve âlemlerin Rabbi Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

7 Yorumlar

 1. Çok etkileyici bir yazı olmuş , kaşlarım yukarıda okudum , başıma hep kötü şeyler gelir ve hep olumsuzluklarla başbaşayım , yeni blog yazmama rağmen ve artniyetli bir kullanımın olmamasına rağmen google+dan bile uyarı aldım hesabımın kapatılabiliceğine yönelik , büyüden değiilniş ama ^^

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Değildir değil, googgle + o gün kötü bir günündeymiş herhalde şaka gibi :)

   Sil
 2. çok değişik ve ilginç bir yaz olmuş dua'yı kopyaladım okuyacağım..

  YanıtlayınSil
 3. Tekvir suresini biliyordum ama 3 kez okuyunca yer görme meselesi çok ilginç. Deneyeceğim. Sevgiler,

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her gün 3 kez okumalısın ne zaman göreceğin sana kalmış. Bazen ilk gün olur bazen günler sonra

   Sil
 4. Gerçekten çok güzel bir yazı ellerinize sağlık Allah razı olsun

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski