Erkeklerin Habire Bize Sorup Durdukları Kadınsal Soruların Cevapları


     Bir kadının sevdiğini nasıl anlarım?

     Kadınlar nettir, arada kalmaz çoğunlukla belirsiz davranışlar sergilemezler. Duygularını söylemeseler bile söz ve davranışlarıyla mutlaka ifade ederler. 'İlişki düşünmüyorum, erkekler şöyşe böyle..' tarzı negatif cümleler kuruyorlarsa ya eskiden kötü ilişkiler yaşamış yorulmuştur ya da siz dışında düşündüğü biri vardır. Ama düşündüğü kesinlikle siz değilsinizdir. 

     Kadınlar oldukça detaylı düşünürler ve kıymet verdikleri insana mutlaka karışır, hayatlarına müdahale ederler. Kimle nereye gittiniz ne yediniz gününüz keyifli geçti mi bunları sorarlar. Yakın kız arkadaşlarınızdan bahsettiğinizde direk kızı karalama politikasına giren kadın olursa anlayın ki o size abayı yakmıştır, kıskançlıktan ne yapacağını bilmiyordur. 

     Siz aramadıkça aramıyor, mesaj atmadıkça atmıyor, sizin yanınızda başka erkekleri övme gerekliliği duyuyorsa sevmiyordur. Zaten kadınlar kendilerinden hoşlanan erkeği gözünden anlarlar. O yüzden mutlaka size nasıl yaklaştığını anlatan bir sinyal verirler. Yeter ki görebilin.

     Sevgilime sözümü nasıl dinletirim?

     Bunu yalnızca sevgilinizle ilişkiniz için söylemiyorum tüm insanlarla olan ilişkilerinizin sağlıklı olması amacıyla söylüyorum; karşınızdaki insanı anlamaya çalışır üzerinde baskı kurmayı amaçlamazsanız çok daha mutlu ilişkiler yaşarsınız. Baskı kurmaya başladığınızda sizi onu anlamamakla suçlayacaktır. Kadınlar çoğu zaman kendilerini sizin onu koruyabileceğinizden daha iyi korurlar. Ne giydiğine, ne söylediğine değil kalbine bakın. Bu zamanda birini sevmek zor, bulmuşken ego kasarak kaybetmeyin. Akıllı olun. Eğer sözünüz kıymetli olsun istiyorsanız onun sözlerine kıymet verin, empati kurmaya çalışın, isteklerinizi güzelce dile getirin, sarılın, sakince konuşun ama bağırmayın. İş inada biner, sizden soğur. 

     Seven kadın gider mi?

     Kadınlar yaradılışları gereği erkekten daha duygusal ve daha mücadelecidirler. Erkeklerin çok kolay pes ettikleri durumlarda kadınların hemen devreye girmelerinden anlıyorsunuzdur zaten. İkili ilişkilerde şöyle bir gerçek vardır; iki insan birbirini eşit sevemez. Genelde kadın erkeği daha çok sever. Sevgi ölçmek de doğru değil aslında, kadınlar daha çok özveride bulundukları için öyle görünüyor da olabilir. Her neyse. 

     Kadınlar kolay kolay gitmezler, hele seven kadın hiç kolay gitmez. Ufak tefek yanlışları görmezden gelmeye çalışır, uyuşmuyorsanız sizi ona ya da kendisini size uydurmaya çalışır. Olmasını istediği yere kadar oldurur. Ama eğer sizden bir çaba göremezse, kendini teselli edemeyecek kadar kırılırsa, onuru çiğnenirse, size dair umudunu kaybederse gider. Umut varsa, hayalleri varsa sizinledir, hiç bir kadının umudunu kırmayın, keşke'si olmayın, hep iyi ki'si olun hele de bu sevdiğiniz kadınsa.

     Kadınlar neden parayı bu kadar çok sever?

     Karakterli kadınlar parayı değil sizi severler. Erkekler parayı sevdikleri için kendilerine erkeklerin sevdikleri şeyi feda etmelerini isterler. 'Sevgilim bana para harcasın' düşüncelerinin temeli erkeklerin paraya kıymet vermelerinden kaynaklanır. Bir zahmet bu kadar karakterli kadın varken paraya koşanlarla olmayın, böyle sorunlarınız kalmasın

     Kadınlar neden efendi erkek yerine serseri tipleri tercih eder?

     Aşık oldukları erkekler genelde ipe sapa gelmez tipler oluyorlar, evet. Fakat şunu unutmamak lazım kadınlar kötü adamlara aşık olur, iyi adamlarla evlenirler. Hangisi olmak istediğiniz size kalmış ;)

     Türk kızları neden bu kadar tripli?

     Türk kızları tripli değil de ağırlar. Her sevene koşsunlar mı, sizin deyiminizle 'kolay lokma' mı olsunlar? Kapalı giyse makyaj yapmasa bakımsız kezban rahibe, kapalı giyse yollu, hoşlandığını söylese ilk adımınıza olumlu tepki verse kolay kız, olumsuz tepki verse kendini ne sanıyor tripli çirkin. Siz ne istiyorsunuz Allah aşkına, önce kendinize bir sorun. Kadınlar tripli falan değil, siz nasıl yaklaşmanız gerektiğini bilmiyorsunuz.

     Kadınlar neden çok konuşur?

     Siz konuşmadığınız için iletişimin tek tarafa kalması durumu bu. Siz de zahmet edip konuşun, karşınızdakini anladığınızı ifade edin bakalım hangi taraf çok konuşuyor.

     Kadınlar neden maço erkeklerden hoşlanır?
     

     Böyle bir şey yok son dönemde bunu kim moda ettiyse bulunca saçını başını yolacağım. Kadınlar sahiplenen ve -dozajında- kıskanan erkek severler. Yanında mırmırlayan birini değil kendinden emin duran erkek isterler. Korunmak isterler. Kastettikleri korumacı erkektir, maço kelimesi yanlış bir seçim. 

     Regl kanı pis midir? Regl olan kadın pis midir? Ne hisseder? Kadınlara Bu Dönemde Nasıl Yaklaşmalıyım?

     Regl rahim iç yüzeyinde oluşan dokuların kanla birlikte vücuttan atılmasıdır. Ne pislik ne olağanüstülüktür. bilimsel olarak kadınların her ay yenilenmesi de denilebilir. Geldiği yer itibariyle kirli sanılsa da aslında koldan alınan kanın aynısıdır, mikropsuz, temiz, damarınızda dolaşanın aynısı. 

     Hormonal değişimden kaynaklı ani üzüntü sevinç halleri yaşanır hatta bazen bu durum öfke nöbetlerine kadar gider. Sürekli uğraş içinde olma, bir yerleri temizleme, bir işi başlayıp bitirme gibi enerjisini tek yöne harcamak isteyebilir kadınlar. İyi hisseder denilmesini bekliyorlar ya bir de böyle sorunca. O ağrı ne anlatılır ne dayanılır. Sürekli endişe hali, rezil olacak mıyım, uyurken rahatsızlık hali falan. Ne yanından tutsan zorluk olan bir dönem. 

     Şeker ihtiyacının üst düzeyde tutulması ve şefkatle yaklaşılması bu dönemde kadınları mutlu eder. Eğer sevgilinizle ayda bir yüksek dozajda tartışıyorsanız büyük ihtimalle bu döneme denk geliyorsunuzdur. Daha anlayışlı olmaya ve sakin kalmaya çalışın. Elde olan bir durum değil öfke. Kontrol edilmesi de çok kolay değil. Herkes de bir değil tabi. Ama siz elinizden geliyorsa sarılın, yanında olup birlikte vakit geçirin, şerbet hazırlayın ya da bir kaç çikolata alın, sevdiği şeyleri yapmaya çalışın.

     Kadınlar Neden Günlük Ped Kullanır?

     Kadınların cinsel organı çoğunlukla ıslaktır. Kadınlarda devamlı akan, rahmin kendini yenilemesini sağlayan beyaz bir sıvı vardır. Ergenlikten menopoza kadar tüm kadınlardan bu sıvı gelir. Bu sıvının gün içinde çamaşırlarını kirletmemeleri için de günlük ped kullanırlar. 

     

4 Yorumlar

  1. Güzel bir yazı olmus teşekkürler

    YanıtlayınSil
  2. ben çok beğendim ve her yanıtınızı doğru buldum. keşke her erkek okusa bunu. elinize sağlık gerçekten <3

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski