Mantıksızız Kabul
     İnsanlar olarak o kadar saçma o kadar mantıksızız ki. Güyya hayattaki hatalar bizim ders almamız için. Ama bizim ders almaya niyetimiz yok. Aynı hataları tekrar tekrar yapıyoruz. Ben mesela. İnsanları düzeltmeye çalışmaktan bıkmış ve kendi kendime bu konuda söz vermiştim. Yine kendimi birilerini değiştirmeye çalışırken buldum. Yetişkinleri değiştirebileceğimi sanacak kadar mı safım yoksa ya tutarsa kafasındaki Nasreddin Hoca yolundan gitmeyi mi seviyorum bilmiyorum. Sebep her neyse kendimi anlayamasam da biliyorum ki bu saçmalık. Kimse değişmez.

     Niye bana böyle mayalanmış hamur gibi gelmiyor ki insanlar? Sadece bana değil hepimize. İlle bir yerleri kendimize göre dizayn etme gereksinimi duymamız neden? Tam biriyle dost olacaksın sırdaş olacaksın bakıyorsun çatlak bardak gibi bir yerlerinden sızdırıyor bir şeyler. Acaba bu adam bana uygun mu diyorsun bir bakıyorsun sen daha aklından dahi geçirmeden bir dürü defosu çıkıyor. Hiç biriniz mi normal değilsiniz mübarek? Beynimiz kim bu, ne yapmaya çalışıyor diye düşünmekten hallaç pamuğuna dönüyor?

     Biz net insanlar ararken nerede yanar döner gri ortam insanları bizi buluyor. Anlamadım ki alnımızda 14 puntoyla neon sabır taşıdır gelin mi yazıyor? İsyan falan anlaşılmasın bu. Mükemmel insanlar aradığım da yok. Mükemmel olmadığımı biliyorum ama en azından olmak için çabam var, kimsenin böyle bir çabasının olmadığını fark edince hem şaşırıyor hem de üzülüyorum. Ben böyleyim lafı herkesin dilinde. Neymiş efendim herkes herkesi olduğu gibi kabul etmeliymiş. Niye efendim? Daha iyi olmak doğruları yapmak ve insanlar tarafından daha çok sevilmek varken neden yanlışlarınızla kabullenmeliyiz? Beni kabullenmeyin dostlar. Benim ne hatam olursa çatır çatır söyleyin yüzüme. Bana dair sevmediğim ne varsa söyleyin, ben tüm yanlışlarımı bileyim, beni size sevdirmeyecek ne varsa bileyim. Bileyim ki düzeltebileyim, daha iyisi olabileyim. 

4 Yorumlar

 1. Olduğun gibi sevebilirim ben seni.. öylede olması gerektiğini düşünüyorum. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 2. İnsanlar gelişmemeyi, değişmemeyi marifet sanıyorlar. O yüzden beni olduğum gibi kabul et diyorlar. Bir de egoları yüzünden. Hele yetişkinleri değiştimek mümkün değil. Düşman oluyorlar bir de size. Kimseyi ellememek gerek. Ne halleri varsa görsünler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle ne güzel demişsiniz görsünler bakalım :)

   Sil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski