Yılan Arkadaş
     Şimdi size arkadaşlarınıza sükretmenizi sağlayacak dünyanın en hain arkadaşını anlatacağım. Bana yaptıklarını seneler sonra öğrenmiş olsam da.

     Üniversitedeyken bana gelen tüm aracı teklifleri sana bakmaz gözü çok yukarıda söyle böyle kız diyerek benim adıma reddetmiş beni çok seven arkadaşım. Ortak arkadaşımıza gıyabımda bu kız senle çıkar için arkadaş diyormuş sürekli.

     Daha geçen yıl onların fakültelerinden bir çocukla sadece selamlaşıyoruz diye ekleştik. Çok ortak arkadaşımız var iki sohbet oldu diye reddetmedim ayıp olmasın diye. Senelerdir sevgilisi var çocuģun gram kötü niyet aklımdan geçmedi. Nasil geçebilir ki?

     Bu kıymetli arkadaşım bizim ekleştiğimizi görür görmez oo fakültenin yakışıklısıyla ekleşmişsin sevgilisi de yok baktın ki de mi gel bunu sana ayarlayayım dedi. Sakın dedim. Çocuktan pek hazetmediğimi söyleyebilirim. Zaten aklımda ilişki falan da yoktu. Bir de çocuģun istediģi kriterlerde değilim tesettürlü biri falan istiyo biliyorum flört adamı da deģil. Neyse efenim sen git çocuğa 'bizim kız da bekar senden çok hoşlanmış' de. Çocuk bir anda beni her yerden çıkardı. Hayatımda en nefret ettiğim şey basit kızlar ve basit hareketler. Bunu gıyabımda arkadaşım yaptı. Ben bunu çocuktan aylaaaar sonra öğrendim. Sonra kızla irtibatı kestim.

     Bizim eski mezunlardan efendi bir çocuk vardı. Kızla da ortak arkadaşımız. Sadece sosyal medya üzerinden beğenileşiyorduk önceden her arkadaş gibi. Daha evvel bir yönelme olmuştu o taraftan da hayır demiştim. Her neyse bu zaten baya baya yıllar önceydi. Biz baya geyik muhabbeti ceviriyoruz. Bir müddet sonra çocuģun ilgisini fark ettim. Aceba olur mu diye düşünürken bir anda irtibatımız kesildi. Bu iki defa oldu. Arada bir problem yokken çocuk hayalet oldu. Dün sebebini öğrendim. Meğer çocuğun bağlantılarını beğenenlere bakarken kız beni görmüş sonra da çocuğa bu kız senle görüşürken başkasıyla da görüştü sana layık değil seni yüzüstü bıraktı falan diye doldurmuş. Iki sefer yapmış bunu. Öyle bir şey yok. Beni de aramış o çocuk senle olmaz ben ağzını aradım seni istemiyor senle ciddi düşünmez dedi. Çocuk dün akşama kadar benle bir şeyler düşünürken dün akşam hayalet oldu. Ona ne dedi bilmiyorum.

     Artık yoruldum. Kızla ilgili daha yüzlerce şey öğrendim. Gıyabımda yaptığı söylediği şeylerin hepsi hayal ürünü. Neden diyorum ya neden? Neden bir insan diğerinin mutluluğuna bu kadar karşı olur? Bu yıla kadar tüm kısmetlerimi kapatmış kız eli d de öyle uzun ki. Ama sorsanız beni çok sever. İnsan bu kadar karaktersiz bu kadar yılan nasıl olabilir? Tamam varsın olmasın o olmasın bu olmasın şu olmasın da. Kaçırdığım fırsatlar onun yüzünden olmasın. Açık açık soylediģim halde yine yapmasın inkar etmesin iftira atmasın. Çünkü iftira ağır yük ve ben bunu kaldıramıyorum.

11 Yorumlar

 1. Yazını okumaya başlarken ki göz çapımla bitirirkenki göz çapım arasında dağlar kadar fark var....bu nasıl bir hasetliktir nasıl bir kıskançlıktır.tamamen yorumsuz.ama ben olsam sosyal medya hesaplarımda tüm arkadaşlarıma başkalarından benim hakkımda duyduklarınıza kulak asmayın diye duyuru yapardım.adını bile verirdim hatta!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de anlayamıyorum gerçekten dünden beri asabım bozuk. Herkese söylüyorum ama ben herkesin kankasıyım kafasında şahane göz boyuyor ağlıyor falan baş etmesi güç biri.

   Sil
 2. İnanamıyorum! Bırak yakın arkadaş demeyi, düşmanına bile bu kadar uğraşmazsın ya. Yazık diyorum başka bir şey diyemiyorum. Farkında değil ki birisinin mutluluğuna engel olmaya kalkarsan mutluluk yüzü göremezsin... Çevresindeki senin gibi insanları birer birer kaybedecek yakında. Hiç yorma kendini. Değmez böyleleri için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten mutlu değil olabileceğini de sanmıyorum

   Sil
 3. İnsanlar birbirine arkadaşım dostum derken bir kaç kere düşünmeli, yanında olupta bu kadar kötü şeyler nasıl yapabiliyor çok ilginç. Demekki içlerinde kalp diye birşey yok bunların. Dost dediğin bir elin parmaklarını geçmemeli bence..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle. 7 senelik arkadaş ya. Nasıl böyle kin tutabiliyor bilmiyorum.

   Sil
 4. Yorum bile yapamayacağım kadar basit bir kızmış sen ondan mümkün olduğunca uzak dur uzak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çabalıyorum teşekkürler yorumun için :)

   Sil
 5. Kurtulmuşsun iyiki duymuşsun ya devam etseydi arkadaşlığın daha da fazla zarar vermeden yoluna gitmiş. Şanslısın :)
  Kahve içmeye bana da beklerim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim içten yorumun için mutlaka geleceğim

   Sil
 6. Rabbim onun gerçek yüzünü gösterdiği için şükretmelisin. Daha kötü sonuçlar da olabilirdi.
  Hepimiz iyi insanlarla karşılaşalım. Anlamıyorum ki, eline ne geçiyor. Sinirlendim gerçekten.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski