Ahsen Bir Şeyler Yap


     Bir sitemle uyanıveriyorum uykumdan ansızın. Telefonun başında ağlamaktan kısılmış bir ses 'yardım et' diyor. Ne yardımı deyip anlamaya çalışıyorum mevzuyu. Önce çok kötü bir şey oldu sanıyorum, birine bir şey olup olmadığını sorguluyorum. Olmuş. Olan olmuş. Ümitsizliğe kapılmış bir dost. Kalbi acımış, telaşa düşmüş.

     Falcı bu çocukla olmayacak demiş. Hele bak işe falci geleceği nereden bilmiş? Ayrılmak istemiyorum seviyorum her dediği çıkıyor onsuz nefes alamam ben diyor. İşin kötü yanı o lanet falcı salladı mı iyi sallıyor, tutturuyor şerefsiz. Tutunca da al işte gelsin hüzünler gitsin gözyaşları. Nasıl olur ki? Oluyor işte sallıyor, tüm sevenler gözyaşına boğuluyor. Ulan insan hiç mi iyi şey söylemez? Söylemiyor işte, her giden kötü olaylara kendini hazırlayarak dönüyor.

     İşın kötüsü ben duyar duymaz inanıyorum buna. O çocuk dediyse doğrudur yargısı oluşuyor içimde. Fal bu saçmalama diyor dilim ama kafamda ayrılacaklarina kesin gözle bakan sinyaller coktan olusmus durumda. Ne desem boş. Ben bile inanmışken karşımdakini nasıl inanmayacak moda sokabilirim.

     Bir şeyler yap degistir diyor. Kaderini değistirmemi bekliyor.
 Kaderindeki o değilse ben değil tüm dünya çabalasa olmaz o da biliyor. Gel gor ki değiştirme gücüm olsaydı her şeyi degistirirdim bunu da biliyor. Ama yo iste. Beni kahraman olarak görüyorlar. 'Sen yaparsın yapıyorsun hadi bunu da düzelt' diyorlar.

     Benim hiç falla ve falcıyla yıldızım barışmadı ki. Ben ne istesem tersini söylediler hep, hayat gibi. Ben kendi fallarima hükmedemedim, kendime soz geçiremedim çoğu vakit, bir başkasının hayatını nasıl değiştirebilirim ki? Benim kendime hayrım yok. İyice alışıyorlar bunlar da kahkalarıma boşverlerime. Sormuyorlar onların altinda kaç 'Ya sabır' ve iç buruklugu var. Kolay olacak sanıyorlar. Hiç kolay olmadı asla olmaz, bilmiyorlar.

     Velhasil kelam böyle her gelişlerinde ayrılıyor yıllarca sürecek bir hüzün çarkının içine düşüyorlar. Gerçekten sevenler böyle oluyor. Biliyordum sonu ama mani olamadım diyorlar. Sonu bilmenin gidişati değiàtiremeyeceğini daha yeni ögreniyorlar.

     İmkanım olsaydı önce kendi fallarımı, hayatımı, tanıdıklarımı ve tanıyacaklarımı degiştirirdim. Bilsem ki değişecek hayatlar bir anda güzelleşecek, geleceğe dair tüm olumsuz tahminler yok olacak, ne kadar kahve fincan kart varsa yakar yıkarım, ne kadar kahin varsa da toz duman. Ama yapamıyorum işte, bizi mutsuz eden o cümleleri değiştiremiyorum.

Özel bir rica : Bunu okuduktan sonra bi 'Yakarim Geceleri' dinleyin benim için olur mu? Hiç bir siyasi oluşum ya da şahıs düşünmeden sözlerine ve melodisine odaklanarak dinleyin. Lütfen, benim icin. Çünkü ben bunu yazarken dinliyorum, bittiğinde de dinliyor olacağım. Ne hissettigimi hissetmeniz icin ortak bir şey dinlemenizi istiyorum benimle, lütfen. Kalbimi görün, kalplerimiz birbirini anlasın..

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Bir şeyler yaşanıyorsa, yaşanması gerektiği için yaşandığını düşünüyorum... Sevgiler...

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)