Çim Adam


     Dikkat : Bu yazı yüksek dozda itiraf içerir.     Üniversite 3.sınıftayken kendime bir kanka edindim; çim adam. İlk başlarda öylesine aldığım çim adama gün geçtikçe anlamsız şekilde bağlandım. Adını Yumoş koydum. Her fırsatta gelip konuşuyordum onla. Sınıftaki sevmediğim tiplerin dedikodusunu yapıyordum, güzel bir şey olunca millete anlatmıyordum da ona anlatıyordum. Çünkü kız milleti yılandı ahhaha ama Yumoş öyle değil. Ne anlatırsan anlat, dinliyor ve susuyordu. Aynı çim adamdan bir arkadaşım da aldı. Birlikte bakmaya karar vermiştik zaten. Hikayedeki arkadaş aslında eski sevgilim ama o zaman arkadaş olduğumuzdan arkadaşım diye bahsedeceğim.

     Benimki pek büyümüyor yeşermiyordu sinir oluyordum, arkadaşımınkini kıskanıp duruyordum. Onun adamı coşmuş da coşmuş ağaç modunda. İyi mi bakıyordu, koyduğu yerden mi kaynaklıydı bilemem ama benimki bataklık gibiyken onunki Amazon gibiydi. 

     O dönem de üniversite bayağı karışık. Bir ara odalar arandı falan. Benim yakın arkadaşım Hopalı da biraz psikopattır, ben gibi :) Hatta benden kat be kat fazla psikopattır. Çim adamı olan arkadaşım evine tatile giderken adamını bana verdi. Bakayım diye. Ben de alıp odanın camının önüne koydum. Hopalı bir akşam otururken 'ya bu çocukla çok iyi anlaşıyorsunuz tamam da acaba nasıl biri gerçekte, belki hiç tanıdığımız gibi biri değildir hazır bir eşyası elimizdeyken dinleme cihazı koyalım mı içine?' dedi. Ya ben de fena psikopatımdır bazen öyle fikirler bulurum ki şeytaaaağğn önümde diz çök derim kendi kendime. Ama benim bile 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi bu fikir. 'Yok Hopalı merak etmiyorum ben nereden buluruz cihaz mihaz hem suç falandır yok yok yapmayalım yapılacak iş değil' dedim. Ben bulurum dedi kız tanıdığı varmış kalem kamera mı ne zımbırtıysa işte isterseniz getireyim demiş. Yok dedim yaptırmadım tabi. Manyaklık bu.

     İki gün falan geçmişti sanıyorum bu konuşmaların üzerinden Hopalı yine bir akşam hepimizi fitledi 'kızlar biz bu odada her şeyi konuşuyoruz, benim çekiştirdiğim oğlanları sevgilim duyarsa beni mahveder, benim aklıma geldiyse erkeklerin haydi haydi akıllarına gelmiştir, başka arkadaşı mı yok niye sana getirdi bu çim adamı, kesin içinde dinleme cihazı falan var ben yatamıyorum odamda artık rahat değilim, adımız çıkar' falan dedi. Güldüm ben sadece. Böyle bir şey olabilir mi, bu neyin kafası? Akşam yatana kadar kızları fitlemiş. Bir de şöyle bir özelliği vardır bizi saniyeler içinde ikna eder. Bir bakarız inanmışız. İkna kabiliyeti bayağı iyidir yani. 

     Kız yurtlarını bilirsiniz her şey konuşulur. Moda dışında aslında her şey konuşulur. Sanıyorum cinselliğin erkek yurtlarından daha fazla konuşulduğu tek yerdir kız yurtları. Orada ne oğlanlar rezil rüsva edilir, kimler nedir necidir hayatları vücutları ve yaşayışları hakkında tüm kızlar net bilgilere sahiptir. Kız milleti masum sanıyorsunuz ya yeminle ne masumu, masumiyet kelimesi o mekanlardan geçecek kelime değil. Hocaların bile her şeyi bilinir, hocalarla takılan ve bundan utanmayıp ballandıra ballandıra anlatan kızlar sağ olsunlar. Ve eğer bir çocukla eğlenmek ya da parası yenilmek için çıkıldıysa o çocuk banko tüm yurda rezil olmuştur, mesajları mektupları sesli şekilde etüt odalarında okunmuş, dalga geçilmiş, aldığı hediyeler dağıtılmış, paralar kontörler paylaşılmıştır. Maalesef, durum budur. Hele cinsellikle ilgili çocuğun bir eksiği görüldüyse isminin başına bir kız kelimesi gelir ki onu ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Yemekhanede görülür çocuk, hiç tanımadığı kızlar birbirlerini cimcikleyerek dedikodusunu yaparlar. Kız milletinde pek özel hayat yok, paylaşımcıdırlar. Erkekler diyorlar ya hani kızlarla yaşadıklarımızı anlatıp rezil ediyoruz diye esas bilseler kızlar neler anlatıp nasıl gömüyorlar onları hiç yanaşmazlar aşık atamayacakları kızlara.

     Neyse efenim dağıtmadan devam edelim olaylara. Ben ders çalışmaya yarım saatliğine etüt odasına gittim bir geldim ki çocuğun çim adamı alttan açılmış. Açmaya başlamışlar ama becerememişler de açmayı. Yemin ediyorlar bir de bak yeminle var vallahi var hissediyoruz zaten şurası biraz sert toprak değil kesin falan diye. İyi tamam açıyorum ben açıp ben kapatacağım dedim. Zaten yarısını açmışlar biraz da dağıtmışlar becerememişler belli ki düşündüm ki bari ben alayım gösterip kapatayım yazık günah ziyan edecekler.  Ne hesap veririm arkadaşa, emanet sonuçta. Açtık gösterdim ve kapattık. Aynı açıldığı gibi kapattım, elimden geleni yaptım ama gitti .im adam. Yeşillikleri soldu ve döküldü. Güneşe koydum, konuştum, suladım elimden geleni yaptım ama olmadı. Yemyeşil orman gibi çimi kel halde geri verdim. Geri verirken arkadaşın üzüntüsünü dün gibi hatırlıyorum. Emanete çok önem veririm ben bir de mahcup olmuştum. Olayı anlatamadım tabi ama yalan da söylemedim. 'Elimden geleni yaptım ama iyileştiremedim' dedim. Pişman mıyım? Hayır. Çünkü ben kasti bir şey yapmadım ama anlatmadığıma pişmanım. Neyse çok da önemli değil kötü biri olmasaydı zaten bir gün itiraf ederdim, yanımda olmayı seçmeyerek anlatmama gerek olmayışını kendisi seçmiş oldu.

4 Yorumlar

 1. bende küçük kardeşim ilkokula giderken yapmıştık biraz zor büyüdü ama neyse ki kel kalmadı garip meğer hazır olarakta satılıyormuş bu çim adamlar kardeşim sayesinde bilmediğim şeyleri öğrenmiş oldum ..bende çok korkarım emanetten onu verene kadar dikkat ederim ..artık devir de değişti zaten kızlar ereklerin peşinde koşuyor valla oğlanlar daha namuslu :) hele ki bu yurtlarda kalan kızlar hepten beter dediğin gibi :)

  YanıtlayınSil
 2. Anaokuluna giden kardeşim için yapmıştım :)

  YanıtlayınSil
 3. merhaba blogunuzu takibe aldım blogumada beklerim sevgiler :)

  http://oradanburadandidodan.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 4. Bnde kucukken yapmistim cim adam. Ama simdi almayi dusunuyorum

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski