Kandırıldıııım


     Aynı ay içerisinde 2 kez üst üste kandırılmayı başardım. Hemen olayları anlatmak istiyorum. Benim üniversitedeyken pek kaale almadığım tipler vardı. Benimle devamlı iletişim içerisine geçmeye çalışan ilgimi çekmeyen saçma sapan insanlar. Mezun olalı yıllar oldu hala sosyal medya hesaplarımdan takip etmeye çalışıyorlar. Sanki hayatımı bilseler ne olacak ? Saçma sapan işler.

     Üniversitede çok sevdiğim bir hocam vardı; Hakan hoca. Geçen ayın başında beni bir numara aradı ve Hakan hocanın yeğeni olduğunu Ankara'ya geleceğini söyledi. Ona yardımcı olup olamayacağımı sordu. Güya üniversite kazanmış falan. Geçen hafta içi bir tarihte geleceğini söylemişti. Ben de arkadaş oldum tabi bir kaç gün konuştum. Konuştum derken üniversite hayatının nasıl olduğunu, Ankara'da nerelerde takılıp takılamayacağını anlattım. Kendimce şehri öğretirim, bir kaç gün misafir ederim sonuçta hocamın yeğeni diye düşünüyorum. Hocayı neden aramadın dediğinizi duyar gibiyim. Hakan hocayı herkes bilir, telefonlara kesinlikle cevap vermez. Hal böyle olunca aramak aklıma dahi gelmedi. 

     Pazartesi şuraya gel görüşelim deyince karşımdaki şahıs içkillendim, Ankara'yı bilmeyen birinin bilebileceği bir mekan değildi çünkü. Belli ki hiç gelmemiş değil. Hemen araştırmaya koyuldum, ismi ve soy isminin sahte olduğunu anladım. Resmen oyuna gelmişim ya. Kim olduğunu hala bilmiyorum, tek bildiğim eski sınıf arkadaşlarımdan biri olduğu. Zaten bana ulaşma çabasına girecek, böyle bir hinliği yapabilecek çok fazla insan yok. Merak edip neden gitmedin diye sorulabilir, özellikle gitmedim. Ben bu insanlardan zar zor kurtulmuşum üstüne bir daha sararlarsa yakamı kurtaramam belki diye çekindim. O insan oraya gidip beklemiştir büyük ihtimal, numarasından pek çok şeyi buldum zaten. Aynı insanlara çıkıyor kimliği. Yalnızca emin değilim. Hayatımla ve arkadaşlarımla ilgili bir kaç soru sorunca anlamam gerekiyordu ama anlayamadım ne bileyim.

     İkinci vaka da yakın zamanda oldu. Yine üniversiteden yakın bir arkadaşım var Mehmet Ali. Uzun zamandır sosyal medya hesaplarında aktif değil. Kısa bir süre önce ekleştik, geyik yaptık falan. Tüm fotolarını koymuş, baya baya bildiğin bizim Mali yani hiç tuhafsamadım. Bir kaç gün önce yakın bir arkadaşımla konuşurken 'Maliyle konuştuk evlilik hazırlığında ya tüm hesaplarını kapamış, zor ulaştım düğününe gideriz değil mi?' deyince ben de bir aydınlanma oldu. Nasıl yani? Yakın arkadaşım diye ben adamın sorduğu her soruya cevap verdim, şimdi fake adamla mı muhabbet etmişim? Kendimi kandırılmış ve aptal yerine koyulmuş gibi hissediyorum.

    Normalde çok uyanık geçinirim ama bazen çok profesyonel işler yapıyor insanlar, şeytanın dahi aklına gelmeyecek cinste işler. Ne işlerine yarıyor bilmiyorum. Benimle bir başkası gibi konuşunca ellerine ne geçecek onları da anlamıyorum. Bence oldukça boş işler ama neyse.  Kötü olsa yine bir arkadaşım gibi davranılsa yine yerim. Artık eskisi kadar açık göz değilim sanırım. Yorulduğumdan mıdır yaşlandığımdan mı bilemem. Yine de sinir bozucu bir durum. Bu ara çok fazla arkadaşla tanıştığım için de çözemiyorum gerçeği sahteyi. Eklemeyince ya da konuşmayınca da küsüyor tanıştığım insanlar. Bu da ayrı bir saçmalık. Şu sosyal medyayı bu kadar önemsemeyin ya kurban olayım, lütfen. Yapmayın. 

Yorum Gönderme

11 Yorumlar

 1. Sanal alem... Sanmaktan geliyor. Kandırıldığımızı anlamıyoruz bile belki de. Anlamışınız siz. Bu da bir şey :)

  YanıtlayınSil
 2. Arkadaş me geçiyor ellerine anlamadım... Gerçekten insanlar garip.... Neyse ki farketmişsiniz... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 3. Allah yardımcın olsun. Okuldan arkadaşların bir garipmiş. Hele de hocanın adını vererek yalan söylemelerine şaşırdım. İlk defa böylesini duydum. Başkasının yaptığı şeye karşı kafanızı takmayın.

  YanıtlayınSil
 4. geçmiş olsun neyse ki beter şeyler olmamış, nasıl insanlar bunlar ben çözemedim... vah vah halimize, geldiğimiz günlere...

  YanıtlayınSil
 5. Okurken çok şaşırdım. Bende inanırdım yerinizde olsam.Çok dikkatli olmak gerek.

  YanıtlayınSil
 6. Allah Allah. Nelerle uğraşıyor insanlar. Dikkatli olmak gerekiyor.

  YanıtlayınSil
 7. höh..

  ya sen şizofren paranoyak vs öyle bir şeysin çaktırmadan, ya da dünyanın çivisi iyiiiiiiiice çıkmış :S

  YanıtlayınSil
 8. Aman dikkat edin diyeyim öncelikle. Çok şükür ki anlamışsınız. Evet son zamanlarda oldukça arttı bu ve artık sanal alemde kimsenin gerçek mi sahte mi olduğu anlaşılamıyor pek. Daha dikkat etmek zorundayız sanırım ve anca yüz yüze konuştuğumuz insanlarla muhatap olmalıyız. Yoksa ne zaman hangi niyetle kandırılacağımız belli değil.

  YanıtlayınSil
 9. Sinir bozucu durumlar bunlar. Geçmiş olsun.

  YanıtlayınSil
 10. Ruh hastaları. Aynısı banada olmuştu. Her birinden zar zor kurtuldum -.-

  YanıtlayınSil
 11. Bende böyle bir durumdan şüphelenmiştim vakti zamanında ama konduramadım. Böyle bir şey yapmış olamaz diye düşünüyor insan. Hala tam olarak emin değilim ama bütün yollar ona çıkıyor. Biz mi safız onlar mı cin anlayamadım.

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)