Kurtarın Beni Dayanamıyorum - yazimbari

27 Eylül 2016 Salı

Kurtarın Beni Dayanamıyorum


     Evet saat 3.35 ve ben ağrıdan napacağımı bilmez haldeyim. Kendimi bir oraya bir buraya vuruyorum. Her hücremde hissediyorum acıyı. Nasıl durursam durayım ağrım geçmiyor. Saat 23.00 den beri cebelleşiyorum gram azalmıyor aksine katlanarak çoğalıyor. Deli mide bulantısı da cabası. Tam 4 saat olmuş ya 4 saat. Az gibi gözüküyor ama ben her salisesini hissettim.

     Bugün düşündüm de tam 12 yıl olmuş regl olalı koca bir kadın olmuşum ama 12 yılın her ayı ben bu illeti çekmişim. Yerlerde sürünmüşüm bazen işe bazen okula gidememişim insan içine çıkamamışım bazen de ağlamaktan içim kıyılmış. Dismenorenin çoğu kadının problemi olduğunu biliyorum ama neden bazılarımıza karşı bu kadar insafsız?

     Şuan yazdığım harflerin dahi arasında acı var. Kendimi imha etmek istiyorum öylesine çaresizim ki. Ne ağrı kesici ne bir tatlı ne sıcacık bir içecek.. Hiç biri çare değil. Ya ben bu durumdan bıktım. Erkeklerin acımızın 1 gramını dahi tatmamış ve tatmaycak olacakları fikrine sinir oluyorum, tahammül edemiyorum. Bu ağıyı çekmeyen ne kadar kadın varsa onlara da düşmanım en çok onlardan nefret ediyorum.

     Dismenorenin gentik olduğunu biliyorum lakin ailemde benim kadar ağrı çeken yok. En yakın 2 arkadaşım dışında böyle illet çeken pek de duymadım zaten. Doğum kontrol hapı kullanarak ağrılarını 6 ay ya da 1 sene azaltan arkadaşlarım var evlenince geçer esprisi de burdan geliyor zaten. Fakat o da kesin bir çözüm değil malum. Denemediğim kür kalmadı. Yok yoook. Tek istediğim kalkınca yere yapışmayacak kadar güçsüz olmamak insan içine çıkabilmek ve az ağrı. Yeminle sıfır olmasa da razıyım ben yeter ki beni şu durumdan kurtarsın inanın çok kötüyüm. Ağlayamadığım için de daha kötü oluyorum. 

     Bu durumdan muzdarip olup kurtulan ya da en azınan mağduriyetini azaltan varsa aşağı yorum bıraksın yalvarırım. Sabaha çok var benim için ağrıdan inleye inleye geçecek saatler var siz mışıl mışıl uyuyun şanslılar, nefret edilesiceler :-(

6 yorum:

 1. Kendi regl ağrıma şükrettim resmen yazını okuyunca. Umarım hafifletecek bir şey bulursun 😩😞

  YanıtlaSil
 2. Ben de genç kızlığımda çekerdim ağrı ama seninki kadar değil. Ağrı kesici keserdi çoğunlukla. Eskiler tuğla ısıtıp koyarmış sen ayağının altına ve alt karnına sıcak su torbası denemediysen dene rahatlatır diye düşünüyorum. Ayrıca nette şöyle bir yazı buldum.
  B ve E vitaminleri ile magnezyum içeren ilaçlar ağrıyı azaltır. Bitkisel çayların kaslar üzerindeki gevşetici etki yapar, bu dönemde papatya çayı ve rezene çayının yararlı olur. Kahve, çikolata, kola, çay gibi kafein içeren gıdaları tüketmemek gerekir.
  Bir de piyasada çok fazla ağrı kesici var kullanmadıklarından dene bir de misal parol birçok ağrıya iyi geliyor. Umarım kurtulursun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıcak su torbası kullanıyordum fakat idrar iltihabına sebep olduğundan önermiyorlar o yüzden bıraktım. İsıtıcı ped kullanıyorum. Bitkisel çaylar kanamayı çok fazla arttırıyor malesef öyle bir problemim de var o yüzden başa çıkamıyorum :( Parol malesef ağrımı kesmiyor ilk iki gün geçene kadar Arveles içiyorum. Çaydan uzak durmak gerektiğini bilmiyordum ama çok teşekkürler tavsiyeler için.

   Sil
 3. Kadın doğum doktoru ayakları hep soğuk olanlar daha çok problem yaşıyorlar demişti. Ayaklarını sıcak tut. Dediğim gibi karnına olmasada ayak altına havluya sarıp sıcak su torbası koyabilirsin. Doktorum kanamayı azaltmak için apranax forte önerdi gerek olursa aklında bulunsun.

  YanıtlaSil
 4. Kadın doğum doktoru ayakları hep soğuk olanlar daha çok problem yaşıyorlar demişti. Ayaklarını sıcak tut. Dediğim gibi karnına olmasada ayak altına havluya sarıp sıcak su torbası koyabilirsin. Doktorum kanamayı azaltmak için apranax forte önerdi gerek olursa aklında bulunsun.

  YanıtlaSil

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here