Sabır, Sabır Yaaa Sabır


     Ben yoruldum ya gerçekten yoruldum beni sevdiğini sandığım, öyleymiş gibi davranan yüreksiz adamlardan yoruldum. Olayları en başından anlatayım da bana hak verin.

    Mezun olduktan sonra günlüğüme reddettiğim adamları yazmıştım, saydım tam tamına 62 adam etmiş. Ben belki de onlarca mutluluğu elimle itmişim. Neden peki? Bilmiyorum. Hadi yıllar öncesine bahanem var hazır değildim kötü tecrübeden çekiniyordum falan diyebilirdim ama geçen yıl ve bu yıla bir bahane bulamıyorum. Hem sürekli doğru adamı arıyorum beni sevecek adamı arıyorum deyip duruyorum hem de sevilme ve sevme fırsatını kendime sunmuyorum. Neden gerçekten bilmiyorum. Sürekli buna içim ısınmadı öbürünün şuyu buyu olmaz deyip duruyorum. Olması ihtimalini aklımdan geçirdiğim adamlara da bir anda bir şey oluyor.

     Mesela yaklaşık 8 ay falan önce çok önceden tanıdığım bir arkadaşımla -tamamen arkadaşlık niyetiyle- yeniden samimi oldum. Aramızda kısa süreli bir tatsızlık yaşanmıştı. Daha doğrusu ben onunla bir ilişki düşünmediğimi söylemiştim sonra arkadaş olarak selamlaşmaya devam etmiştik aramıza mesafe girmişti. Bu arkadaşla yeniden konuşmaya başladık. Geyik muhabbeti falan. Ama baktım ki olay değişiyor yani ben hala geyik yapıyorum çocukla ama o şu şehre taşın gel şuraya atanalım ben seni nasıl kaybettim gibi cümleler sarf etmeye başlıyor. Epey müddet anlamıyormuşum gibi davranarak bu çocuğu gözlemledim ben her zamanki gibi hala kanka ayağındayım. Sonra bir gün ortak arkadaşlarımızdan biri dedi ki sen bu çocukla neden olmuyorsun şöyle böyle iyi diye? Ben de bu durumdan kankam Ayşenur'a bahsedip fikrini aldım tabi o da destekledi, güç buldum cesaretim geldi. Eve geldim, dedim ki 'ben bir ölçüp tartayım çocuğu belki olur'. Hani o belki olur cümlesi zihnimden geçti ya. O anda her şey ters gitmeye başladı. Çocukla bir kavga ettik ki felaket demediğim kalmadı yani. Hakaret falan değil biraz aşağılama gibi. Sebep ne inanın bilmiyorum o kadar aptalca bir şey ki. 20 gün falan konuşmadık. Sonra yeniden geyik muhabbeti döndü işte. Arkadaşça gayet iyi geçiniyorduk. Yakın arkadaşımızla konuştum 'Ahsen kalk git bu çocuk seni çok sevdi dedi, şimdi de sana 8 aydır seni düşünüyor sana yazmaya çabalıyor anla diye çabalıyor sen kanka gibi konuşuyorsun yeter daha ne yapsın' dedi. Çocuğun eski sosyal medya hesaplarına baktım arkadaşım haklıydı. Bu gerçekten iyi biriydi biliyordum bunu. Neden şans vermemişim ne vicdansızmışım dedim hakkımda yazdıklarını okuyunca. O vicdan azabıyla kalktım doğruldum ve bu çocuğa sans vereceğim dedim. Sevmiyor olmam ne değiştirir ki insan zaten zamanla sever. Hem ben kendimi biliyorum bir araya gelince kesin aşık olurum. Neyse bunu düşündüm ve çocuğa mrb yazdım. Sonra bi geyik muhabbeti geçti ardından Ahsen sen kendine uygun biriyle çıksana hadi bahtın açık olsun dedi. Öylece kaldım. Ne ara benden vazgeçmiş? Hiç sevmiş miydi? Ben mi mahvettim acaba? Benden oldu kesin ama neden oldu var ya ben şans vermeye karar verdim ya hepten gitti.

     Şimdi başka bir hikaye anlatacağım. bu 2 ay falan önce oldu sanıyorum. Çook uzun yıllardır tanıştığım yakın bir arkadaşım var. Kendisiyle üniversiteden önceden tanışıyoruz. Hiç bir zaman dostluktan farklı bir niyetimiz olmadı birbirimize karşı zaten çok aşırı nadir görüşebiliyorduk. 2 ay falan önce olması lazım görüştük baya başımıza gelenleri anlattık birbirimize. Normalde mesajlaştığım halini hatrını mutlaka sorduğum bir arkadaşımdır son 1 senedir onla da geyik muhabbetimiz vardır sağolsun bir de dost deriz birbirimize, dosttur çünkü o, abi gibidir bana. Neyse efendim konuşurken biraz iltifatvari konuştu o gün. Sonra da mesaj attı 1 hafta boyunca. Açıldı gibi bir şey oldu. Hatta baya baya açıldı. Ve bu mesaj trafiğini bir kaç gün devam ettirdi. Ben de anlamamış gibi davrandım çünkü kötü hissettim kendimi. Oturup uzun uzun düşündüm, yıllardır tanıdığım bir insandı belki de beni mutlu edebilirdi. En azından bir kez daha görüşme fırsatını ona verebilirdim. Ben bu düşünceyi aklımdan geçirene dek adam aşık modundaydı. Ben bunu aklımdan geçirdim dakikasında mesaj trafiği oldu ve adamın bana dediği şey şu: 'beni sanıyorum yanlış anlamışsındır yok yok anlamamışsındır ben sana dost gözüyle bakıyorum umarım güzel bir ilişkin olur mutlu olursun ben zaten hiç öyle düşünmedim!' Ne?  Bu adamlar benimle dalga mı geçiyor ya? Önce bana yürüyor yürüyor ardından istemiyorum ayağına yatıyor. Bu bana defalarca oldu belki 10 u aşmıştır. Ben ne zaman kafamdan 'acaba' geçirsem o insan vazgeçiyor ya da vazgeçmiyor da kendini öyle gösteriyor. 

     Şimdi aklımdan o insanların senin kısmetini bağlamışlar diye demelerini geçiyor. Bildiğim şeyler elbette var ama ben inanmıyorum ya, kötü insanların Allah'ın yazdığı kaderi değiştirebileceklerine inanmıyorum. Kötü etki ediyor olabilirler evet ama bu ne kadar sürecek ki sonuçta 5 yıl 10 yıl? Sonuçta Allah'ın bizim için yazdığı insanla kader yollarımızı kesiştirmeyecek mi?  Evet artık aşık olmak istiyorum hem de her şeyden çok istiyorum. Beni üzmeyecek bir adamın omzuna huzurla başımı koymak, uyurken dahi onu özlemek, o uyumadan uyumamak, varlığının her karesinde heyecanlanmak istiyorum. Deli gibi özledim aşık olmayı, aşıkkenki beni. Bu olaylar beni yıpratıyor, bazen ümitsizliğe düşüyorum açıkçası, hep mi sürecek bu böyle? Kötüler mutlu mu olacak bize yaptıklarından, sonra diyorum sabırla ilgili o kadar güzel ayet varken ümitsizlik bana yakışmaz. Doğru adam nerede bilmiyorum, bu aralar çok yıprandım keşke şu sıralar gelse ve bulsa beni. Vaz geçmese tükürürüm düğüme kısmete ben geldim ben dinlemem dese ve gelip baş köşeme otursa, tüm saatler ondan sonra aşka kurulsa...
     

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. hani derler ya sabrın sonu selamettir demek ki senin için hayırlı değilmiş hiç biride bende yaşadım senin yaşadığın sorunlarının bir çoğunu bazen kendime kızıyordum sorun hep mi bende acaba karşımdaki ne kadar doğru ki ben de doğru biri olayım herkesin gönlünde bir aslan yatar elbet sen hiç bir şey için kendini ne üz nede suçla her şerde bir hayır vardırır dilerim karşına seni seven sana saygı duyan aşk dolu bir insan çıkar dilerim sen o güzel yüreğini ferah tut aşk dolu olsun :))

    YanıtlayınSil
  2. Ahsen sen bence git bi kurşun döktür ya :)

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)