İşsizliğin Dibi     Bugün işsizliğin dibine vurdum. İşim olmadığından değil kendime dair bir şeyler aradığımdan. Hayatımın eksik sayfalarını görmek istedim, günlüğe dahi yazmadığım eyleri. Tabi ki bunu da en yakın arkadaşım Ayşenur'la konuşma geçmişimi okuyarak yapabilecektim. 


     2012'den başladım, her mesajı tek tek okudum. Yaptığım her çocukluğu, ağladığım her anı, teklif edenleri, düşündüklerimi, hayallerimi, dert yanmalarımı kısaca çocukluğumu orada buldum. Nelere üzülmüşüm neleri takmışım ne hissetmişim hepsi ordaymış ya. 


      Vaz geçtiğim insanlardan neden vazgeçtiklerim, fotoğraflar, videolar, totemler, dualar, beddualar her şey ama her şey oradaymış. Kendimin değil de bir yabancının günlüğünü okuyormuşum gibi hissettim. 


     Evet silmedim senelerdir duruyor mesajlar. Zaten mesaj silme gibi bir huyum yoktur hemen hemen herkesinkiler durur. Geçmişi görmenin beni ileriye taşıdığını düşünürüm.


     Hep derler ya 'ne kadar gerizekalıymışım' diye hiç öyle demedim Allah'a şükür. Ne kadar güçlüymüş, sabırlı ve inançlıymışum dedim. Belki yaşımız büyüdükçe hassaslığımızı yitiriyoruz duyarsızlaşıyoruz ama daha kolay aşıyoruz zorlukları. 


     Şu anki halime şükretmek için şahane bir aktivite oldu. Eğer günlük yazmıyorsanız mutlaka bugünden itibaren başlayın yazmaya. Gün gün yazmak zorunda değilsiniz, kendinize dair bir şeyler karalar en azından. İlerde iyi yazmışım der gülümsersiniz. Ya da üşeniyorsanız varsa benimki kadar sabırlı bir dostunuz her gün beynini yediğiniz mesajlaşmalarınızı saklayın. :)

Yorum Gönderme

9 Yorumlar

 1. Geçmiş de biziz gelecekte. Geçmişin yanlışlarını geleceğe taşımadıkça sorun yok.

  YanıtlayınSil
 2. Zaman zaman ben de yapiyorum bunu, sonradan keske demiyorum hicbirsey icin en guzeli bu

  YanıtlayınSil
 3. Geçmişe dönmek, yaşananları irdelemek gerek bazen... Geçmiş her zaman geleceğin temelidir... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel demişsin hakikaten de öyle geçmiş bizi bugünkü biz yapıyor.

   Sil
 4. eski mesajları saklama ve okuma alışkanlığı bende de vardır.Her okumada mutlaka ufacık da olsa bir karar vermiş olurum.

  YanıtlayınSil
 5. canım dostum benim. her daim yanında sabırla dinlerim seni ♥♥ :)))) seviyorum seni :* :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. canım benim çok teşekkür ederim ben de seni seviyorum muck :))

   Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)