Böyle Yazmayacaktım Ya Ben, Neyse..    'Yürü Ayşenur şu taraftan gidelim çünkü orada mutlu insanlar var..

     Bu tam olarak bugünkü psikolojimi özetleyen cümleydi. Her yer vıcık vıcık mutluluk, dolu dolu aşk kokuyordu. Beresini takınca ahtapota benzeyip, fok balığı gibi ağzını gere gere konuşan o kıza sevgilisinin 'bere takınca sana bir kez daha aşık oldum'u zerre rahatsız etmedi beni. Hı hıı etmedi. Bugün saçını kuleden uzatıp kurtarılmayı bekleyen o zavallı kızdan hallice bir psikolojide olmamla hiç alakası yok tabi. Ya görmüyor musun kızın IQ'su 10 bile değil gel yavrum sen şu tarafa sana bizim kızlardan birini yapalım diyesim geldiyse de içime attım. Bizim kızlar da pırlanta gibi 10 numara 5 yıldız kızlar, hepsi de bekarlar hani. Ne bileyim ille birileri iltifat duyacak ya da mutlu olacaksa onlar olsun bari dedim. Fena mı?

     Aşk güzel şey aşık çiftleri görüp onlar adına mutlu olmak da güzel şey. Ama dedim ya ben güne kötü başladım sanırım ondan mutlu olan herkes bana bir batıverdi gün boyu. Bir defa Gratis'te yüzde 50 indirim vardı diye gittim dünyayı aldım, kasaya gelince daha uçuk bir fiyatla karşılaştım. Her üründe %50 olan indirim, fişe bakınca nedense yok, her üründe 2 3 lira indirim olmuş. Kasadan dönmek diye bir şey yok tabi lügatımda, gelmişken o ürünler alınır. Gururuma yediremem, aldım ama tüm servetimi döktüm anacım, bundan gayri mutsuzluk sebebi mi olur? Hayır üçün beşin hesabını yapmam sevmem de. Para harcanmak içindir ama insanları kandırmak hoş değil, hadi ben var da veriyorum arkam öğrenci doluydu o insanlar saatlerce sıra beklediler ya merhamet. Önümdeki kızlar aldıklarının yarısını kasada bıraktılar. Mahcubiyete bak. Karaladım Gratis'in üstünü böyle oklava kalınlığında simsiyah bir çizgiyle, bundan sonra varsa yoksa Watsons.

     1 ay sonra da yeni yaşıma giriyorum ve bu ne demek biliyor musunuz? Resmen fazlasıyla büyüdüm ve sabit kalmıyorum. Bu çok korkunç. Ben mümkünse buralarda sabit kalmak her yıl tekrar tekrar bu yaşa girmek istiyorum. Çünkü buradan sonrası anlayamadığım bir hızda ilerliyor. Zaten yakışıklı çocuklar da bizden küçük oluyor hep. E sevgili yapsak kendimizden büyük yapmamız gerekecek. Ne zaman evleniyorsun baskısı da eklenince bunlara...Eyvaaaah amanlar amanlar daha şimdiden çıktı mı suyu bu işin. Mahalle baskısını ilik ilik hissettim her hücremde. 

     Bir de saçma bir şey söyleyeceğim; bundan sonra dışarı çıkarken bana sorun. Hava durumuna falan bakmayın olur mu? Ben lahana gibi giyindiğim gün yaz geri gelir, etek giysem fırtına çıkar, ince giysem kar yağar çünkü. Hava benim dışarıdaki konumumun zıt haline göre şekil almakta. Bu zamana dek hava durumuna göre giyinen ben anladım ki meğer ben ona uymamalıymışım o bana uyuyormuş zaten. O yüzden; ben zaten bu konuda iflah olmaz bir kurbanım, iyisi mi siz kurban olmayın. Ben çıkayım size aktarayım ona göre güzel güzel giyinin. Mont giydim bugün 10 erkekten 15'i şortluydu öyle anlatayım havayı ve sefaletimi.

     Aslında bu bir nefret kusma yazısı olacaktı ama nasıl oldu bilmiyorum sakin sakin yazdım yine. Yorgunluktan çemkirecek halim kalmamış. Eve gelip Tv karşısında ayaklarını havaya diken kırmızı gözlüklü yaşlı emekli öğretmen modundayım. Yarın sabaha sağlam bir psikolojiyle uyanmak istiyorum. Zira en sevdiğim uğruna şarkılar yazdığım gün Cumartesi'yi ziyan etmiş bulunmaktayım, ötekine çok var, hüzünlüyüm..

6 Yorumlar

 1. Nasıl bir iç dökümü olmuş öyle kendimi buldum bir an yazının içinde valla bende bu aralar öyle bir haldeyim ki sorma gitsin hani derler ya içi seni dışı beni yakar Bazen böyle iç dökmek iyi geliyor insana dilerim o yüreğin de ki fırtınalar yerini huzura ve mutluluğa açar ...En güzeline emanet ol.. sevgiler ..:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel yorum bu böyle çok teşekkür ederim benden de sevgiler :)

   Sil
 2. Şöyle söylenip söylenip iki içimi dökeyim yazısı olmuş... E güzel de olmuş;) Kalemine sağlık... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biraz öyle oldu galiba. Bir ara pes atalım persephone pes kollarımızı kapıştıralım bir de orada yorumunu alayım :D Sevgiler

   Sil
 3. gülerek okudum :D kalemine sağlık

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski