Size Bir Omurga Lazım     Anlamlandıramadığım bir kız grubu var o da hayatına biri girince kendini tamamen kaybedenler. Biriyle çıkmaya başladığında, nişanlandığında ya da evlendiğinde kendisine ait hiç bir şey bırakmayıp tamamen karşıdaki insan olanlar. 

     Nasıl yani diyeceksiniz? Hayatına giren adamın takımını tutar hemen bu tipler, siyasi görüşleri değişir tamamen o insanın görüşünü savunmaya başlarlar. Onun sevdiği renkleri sever, sevmediklerini sevmezler. Sevdiği sanatçıları dinlemeye başlar, sevmediklerine söverler. Benim hayatta en dikkat ettiğim şeydir istikrar ve kendin olabilmek. Sen olabilmek. Böyle kızlar görünce gerçekten o kadar üzülüyorum ki onlar adına anlatamam. 'Ya sen kimsin, nesin, ne olmak istiyorsun, şimdiye kadar mı yalandın şimdiden sonra mı yalansın?' demek istiyorum. Karakterin mi oturmamışlığı, özentilik mi, öyle yapınca daha mı çok değer göreceklerini sanıyorlar bilemiyorum. Bence insan omurgalı olmalı. Bir duruşu, kendine ait düşünceli, bir yaşam şekli olmalı. Başkasıymış gibi davranmayı bırakmalı çünkü bu çok iğrenç.

     Bizim yurtta bir kız vardı her hafta bir sevgili değiştirirdi ve hepsinin takımlarını tek tek tuttu. Kiminle çıkarsa ona göre şekil aldı. Bana göre o insan hayattaki en karaktersiz tip, omurgasız. -Mış gibi davranarak karşısındaki insanları aldattığını sanan bir asalak. Kaşısındakileri mutlu etmek için yaptığını sanmıyorum ya ben tamamen naptığını bilmemekten kaynaklı bir durum bu. Erkekler de bu durumdan bir mutlu oluyor anlatamam, ulan kız 20 sene delirmiş gibi tuttuğu takımdan vaz geçiyor nasıl güveniyorsun 2 gün sonra senden vazgeçer. Bunu nasıl düşünmüyorlar aklım almıyor. Ben olsam benim için kendini tamamen değiştiren birini sevmeyi bırak ondan nefret ederdim, sen onu öyle sevmişsin kendisine dair hiç bir şey kalmayıp tamamen sen olduğunda kendinle çıkıyormuş gibi olacaksın. Üstelik her şeyden kolayca vazgeçen bir insanın senden de kolay vazgeçeceği gerçeğiyle sızlana sızlana sessizce sonu bekleyeceksin. Bu çok anlamsız, çok.

     Benim de sevdiğim bir insan oldu. Hiç bir zaman takımını tutmadım, onun gibi bir inanç sistemim de düşünce sistemim de olmadı. İnsanlar farklılıklarıyla güzeldir, ben oydum ve öyle sevilmeliydim. Farklı olmak beni kötü kılmazdı, yalnızca farklı kılardı o kadar.  Umarım hiç bir zaman birileriymiş gibi davranmaz hep kendim olarak kalırım. Büyük konuşmak da istemiyorum ama en nefret ettiğim davranış şekli bu. Kimse onlara baskı da yapmıyor, bu kadar yanar döner olmayı nasıl başarıyorlar ben anlamıyorum. Sanırım hiç bir zaman da anlayamayacağım. 

     Sevgili kızlar, canım hemcinslerim; lütfen ama lütfen kendinize bunu yapmayın, insanların arkanızdan 'bukalemun' demelerini sağlamayın neyseniz o olun, Sizi olduğunuz gibi sevsinler. İnanın öyle yapınca daha kıymetli olmuyorsunuz sadece karşınızdakinin sizi her geçen gün başkalaştırmasına kapı açmış oluyorsunuz. Eğer böyle bir alışkanlığınız varsa lütfen bunu hemen şimdi bırakın çünkü çok çirkin. Çok anlamsız. Mevzu takım ya da görüş meselesi değil her konuda kendiniz olun kimseye kendinizi beğendirmek için şekil değiştirmek zorunda değilsiniz, lütfen.

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. Heheeee zamanla insanlar birbirine benzer, bilimsel gerçek ancak aynı takımı tutmak başka bir durum yani:)))) Sevgiler...

    YanıtlayınSil
  2. Özgün blogunuzu yeni keşfettim ama artık takipteyim, bize de bekleriz,
    http://hedefbodrum.blogspot.com.tr/

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)