Dilerdim - yazimbari

17 Aralık 2016 Cumartesi

Dilerdim


     İnsanın canını en çok acıtan şey güvenin incinmesi. 5 sene önce incinen güven de aynı gün incinen güven de aynı acıyı yapar insanda. Şimdi hayatıma kim girmeye çalışsa korkuyorum. Sanki hep incinecekmişim gibi. Hani insan der ya dövülse sövülse bu kadar acıtmaz aynen öyle. Bir kere birine güvendikten sonra yaşadığın hayal kırıklığı hayatının bütünü kaplıyor. Lanet olsun ki insan kötü şeyleri unutmuyor. 

     10 yıl evvel bir dostum kazık atmıştı bana dostuma dahi güvenmemem gerektiğini ilk öğrendiğim olaydır o. Ondan sonra hiç bir arkadaşıma %100 güvenemedim. Çok istedim ama güvenemdim.

     4 yıl önce de öyle bir inciltildim ki bugün bile hatırlayınca sesim soluğum kesilir. Güvendim, gönderdim ama hayal kırıklığına uğradım. Üstelik benden daha fazlası saklandı. Hayatında canını verebileceğin insanın sana yalan söylemesi güvenini alt üst etmesi ne demek bilir misiniz? Şimdi tanıştığım herkes ona güvenmemi onunla bir yola çıkmamı istiyor. Ben 4 sene önceki sarsıntımı hatırlayınca göz yaşlarına boğulurken 2 günlük insanlara güvenip nasıl huzurla uyuyabilirim? Nasıl incinmekten korkmam?

     Neden ben diyeceğim diyemiyorum. Vardır bir hayır hayatımda diyorum onu da dilim söylese yüreğim söylemiyor Neden ya neden? Hayatım boyunca iyi biri olup kimseye yalan söylemedim, hep affedici oldum fedakar oldum koşulsuz insanları seven ve yardım elini hiç esirgemeyen oldum. Merhametli olduğum için mi, iyi olduğum için mi bu kadar hırpalandım? 

     Hiç yorulmamış olmayı dilerdim. Hep hak ettiğim hayatı yaşamayı, insanları tanımayı. Tanıdığım yüzlerce insana kıymet vermemiş, kimseyle tartışmamış, incitmemiş, incinmemiş, yarın kuruyacak çiçekleri bugün sulamamış, hiç bir hayvanın başını okşamamış, hiç bebek koklamamış, hiç hayal kurmamış olmayı dilerdim. Evet en çok da bu, hayal kurmamış olmayı dilerdim. Allah'a sana bunları şikayet ediyorum demek isterdim O'na geleceğimi sormak yaşadığım her şeyin sebebini anlamak isterdim gözyaşlarımın bedellerinin ödetildiğini gözümle görmek ve O'na sarılmak isterdim. İnsanın hep yanında olan ve koşulsuz seven O'na...

7 yorum:

 1. Allah iyilerle karşılaştırsın herkesi... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. dilerim her şey gönlünce olur Rabbım herkesi iyilerle karşılaştırsın inşallah su akar yolun bulur demişler...Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoook teşekkür ederim amin inşallah herkes için öyle olsun.

   Sil
 3. Merhaba,blog keşif etkinliğinden geliyorum sizi takibe aldım bende bloguma beklerim.

  Düğün DJ
  www.dugundjhizmetiorganizasyon.com

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar;

  Bloğunuzun "Blogger Gazetemiz"de tanıtılmasını isterseniz, alttaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sevgiler,

  http://www.hikayekalplikadin.com/2016/12/blogger-gazetemizde-yerinizi-alin.html

  YanıtlaSil

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here